Soutěž: juniorky U19 / extraliga / ročník 2023/24 / základní část
Datum: 22.10.2023, 10:00:00
Místo: SH Rosnička Brno, Brno
Rozhodčí: Martin Veis, Marek Vaníček

Druhý den jsme hráli proti jednomu z favoritů soutěže Žabinám. Zápas začal z naší strany celkem dobře,ovšem opět zahozené šance z naší strany a úsek 10:2 pro soupeře způsobil, že jsme v 5 minutě prohrávali 12:4. Pak se naše hra zvedla a úsek 7:0 pro nás  stanovil skóre po první čtvrtině 21:18 pro soupeře. Začátek druhé čtvrtiny byl asi 3 minuty vyrovnaný. Ovšem pak dvě hrubé chyby v obraně po sobě způsobily šňůru 7:0 a náš 1. oddechový čas. V tu dobu svítilo na ukazateli skóre 30:20. Soupeř se chytil a začal postupně navyšovat své vedení. Naše hra se v toto chvíli úplně rozpadla a v pohodě hrající soupeř ještě ke všemu s klaksonem trefil šťastnou trojku o desku, která stanovila poločasové skóre na hrůzných mínus 23 bodů. Naše děvčata však hlavu nesložila .V třetí části se hra vyrovnala a dlouho se skore přelévalo. Naše hra se začala pomalinku zlepšovat a tak jsme tuto čtvrtinu vyhráli o 5 bodů. Kdo si po první půli myslel, že nás Žabiny suše přejedou, tak se hodně mýlil. Do poslední části děvčata vlétla na soupeře jako uragán a šňůra 16:1 !!!! pro nás, udělala z utkání drama. Dotáhli jsme na rozdíl 3 bodů a byli jsme hodně nahoře. V tuto chvíli vynikající obrana. Pak ovšem jedniný !!! koš ze hry soupeře v poslední části a následný tretný hod způsobil mínus 6. Vzápětí Pavelcová trojkou opět na 3 body. Ubráněno, krásný protiútok faul při střelbě, ale bohužel , jinak velmi dobře hrající Terka Jandová netrefila ani jeden. Vůbec trestné hody v této části byly asi jediným,co se dalo děvčatům v této části vytknout. Z 9 jsme proměnili pouze 2 .  Pak ještě faul a jedna proměněná šetka stanovili konečné skóre 4 body pro soupeře.Tuto část jsme vyhráli 19:5 !!!Takže smutný konec, ale na druhou stranu velká pochvala pro děvčata, která nesložila zbraně a vynikající hrou v poslední části úplně vymazala jasné vedení soupeře.