O nás

HB BASKET PRAHA

je mladý basketbalový klub, který oficiálně vznikl v květnu 2011, prakticky ale v prosinci 2010. Klub nezačal od nuly, ale navazuje
na třicetileté organizační a trenérské zkušenosti hlavní trenérky Hanky Brejlové, která je zároveň zakladatelkou klubu a jeho motorem i "duší".

I přes krátkou historii se HB Basket může pochlubit četnými úspěchy a to nejen v minižactvu, žactvu, ale nyní již i v dorosteneckých kategoriích. Opakovaná účast našich týmů na turnajích o Mistra ČR nás zařadila mezi nejúspěšnější kluby v České republice. Od roku 2012 jsme Sportovním střediskem talentované mládeže a od roku 2023 jsme zařazeni do systému Sportovních center mládeže. Naše systematická práce se odráží v dlouhodobých výsledcích a to na všech úrovních počínaje minižactvem, přes žactvo a dorost až po ženy. 

Kvalita našich hráček a práce s nimi se odrazila v dorosteneckých soutěžích a od sezóny 2016/17 hrajeme nejvyšší soutěž kadetek v ČR a od sezóny 2019/20 i nejvyšší soutěž juniorek. V rámci dlouhodobé spolupráce mají možnost si tyto soutěže v našem klubu zahrát i hráčky partnerských klubů - Sokol Kladno, DBaK Plzeň a Sokol Nusle. 

Jsme pyšní na 4 tituly Mistr ČR a řadu titulů vicemistra. Naše hráčky jsou pravidelně členkami kádru mládežnických reprezentačních týmů. Řada našich odchovankyň již nastupuje v nejvyšší soutěži - ŽBL. Od sezóny 2022/23 mají naše nejlepší dorostenky možnost pokračovat v I.lize v partnerském klubu Aritma Praha.

Dnes už to ale není jen o práci hlavní trenérky Hanky Brejlové, ale o nasazení celého týmu trenérů, kteří v rodinné atmosféře vedou cca 230 mladých hráček.

Naším cílem je vychovávat hráčky v pohodové atmosféře, ve které budou úspěšné a spokojené. Hráčky učíme žít v kolektivu, rozvíjet jejich morálně-volné vlastnosti, pomáhat jeden druhému, bojovat pro tým, umění přijmout porážku i vítězství. Nic nevzdat, jít za svým cílem, být součástí party, něčeho dosáhnout a uvědomit si, že vítězství je odměnou za dřinu a nasazení, přináší neopakovatelné pocity a zážitky.

Našim nejmladším dětem nabízíme odpolední program v několika školních přípravkách, kde je chceme nadchnout pro sport a společně je připravit na budoucí "boje" o nejvyšší příčky soutěží od minižactva až po ženy.


V nejmladším minižactvu z hráček přípravek sestavíme společný tým, který vstoupí do soutěží a všechny dovednosti  začne "prodávat" v dalších kategoriích. Snažíme se zajišťovat i nižší soutěže, aby všechny hráčky měly dostatečný herní prostor.

Naším cílem v mini je hráčky basket naučit milovat, žít pro něj a přijmout jej jako životní styl. Chceme naučit hrát všechny hráčky, pracovat s nimi a rozvíjet jejich dovednosti. Ještě v žactvu by podle nás měly dostávat prostor všechny a výsledku by nemělo být podřízeno úplně všechno. Vrchol hráček očekáváme v dorostu a tomu podřizujeme veškerou přípravu. 

Nabízíme život plný sportu, zábavy, kamarádek, nejrůznějších akcí, proher i vítězství, cestování a zážitků. Rozvíjíme tělo i ducha a to tou nejpřirozenější formou – sportem v kolektivu, což je roky osvědčená ideální výchova pro „obyčejný“ život.
 

Basketbal není jen sport, ale životní styl.
Přijďte to zkusit, nebudete litovat.
Kdo nesportuje v kolektivu, šidí sám sebe o zážitky!!!

SEZÓNA 2022/2023

Sezóna 2022/23 – znovu oživení

Ač se to může zdát jako výmluva, i v této sezóně byly cítit dozvuky covidové krize. Řada hráček ukončila činnost, čímž se některé ročníky rozpadly a tak jsme se potýkali se složením jednotlivých týmů. Předcovidové výsledky nebyly moc dobré, během covidu se vše jen zhoršilo a navíc některé kluby zvýšily aktivitu na přestupním trhu a začaly tak bortit konkurenční sportovní prostředí už v minižactvu.

Od počátku existence se klub profiloval jako rodinný. Nejen tím, že trenérsky se angažuje zakladatelka klubu a její dvě děti, ale také tím, že do klubového života jsou zapojeny jak hráčky, tak i rodiče. A právě oni vytváří atmosféru a velkou HB-rodinu. Prolínáním kategorií se pak každoročně přenášela klubová nálada na další nové ročníky. Covid tuto vazbu přetrhl a přestože se nějak dařilo stále stavět nové ročníky a plynule doplňovat kategorie, ono propojení a návaznost dostalo trhliny. Bylo otázkou, zda se podaří znovu nastartovat HB-srdce a zvýšit tepovou frekvenci. Již v průběhu sezóny se postupně ukazovalo, že resuscitace zabírá. Na závěrečné rozlučce už bylo jasno, že HB-srdce se dostalo do správného tempa a všem do žil vtéká „zelená“ krev plná naděje.

Před sezónou došlo ke spojení s SK Aritma a to na úrovni žen. Pro hráčky HB, které odehrály extraligové soutěže, tím byla zajištěna návaznost na adekvátní soutěž žen, I.ligu, tedy druhou nejvyšší soutěž po ŽBL. V soutěži se tak objevil „nový“ tým HB Aritma, složený ze zkušených hráček Aritmy a mladých hráček HB, vedený trenérem Štěpánkem.

Druhou zásadní událostí sezóny bylo zařazení do systému SCM (Sportovní centrum mládeže). Ke stávající přípravě extraligových hráček tak přibyly individuální tréninky, tréninky s kondičním trenérem a je pravidelně zajištěn dohled fyzioterapeuta. Hlavním trenérem SCM se stal R.Štěpánek. Systém SCM plně navazuje na SpS (Sportovní středisko), jehož hlavním trenérem je M.Brejla. V rámci systému SCM se víceméně legalizuje a prohlubuje naše spolupráce s partnerskými kluby, nyní oficiálně spolupracujícími SpS a těmi jsou DBaK Plzeň, Sokol Kladno, Sokol Nusle a nově BC Wizards. S těmito kluby různými formami spolupracujeme od kategorií minižactva a spolupráce vrcholí společným týmem v extraligách dorostu.
I v době, kdy se hráčky stahují v mini a v žactvu si budeme zachovávat lidskou tvář, necháme v těchto kategoriích hrát všechny hráčky v mateřských klubech, budeme se věnovat všem a to někdy i třeba za cenu výsledku, budeme je rozvíjet a vše směřujeme k tomu, že jejich vrchol by měl přijít v dorostu. I každý zápas začíná rozskokem, od nuly a vždy chceme vyhrát.

V sezóně 2022/23 klub nastoupil v celkem 9-ti oficiálních soutěžích mládeže, 3 týmy nastoupily v kategorii žen a to pod vedením pěti trenérů a 3 asistentů. K tomu jsme se zúčastnili neoficiální
soutěže Šmoulinka v kategorii U10 a dalších akcích pro nejmenší děti – 3x3 a Špunti. Nově pak i do nadregionálních turnajů minižactva. Na trénincích nejmenších se spolupodílely další 3 asistentky z řad dorostu.

Otevřeli jsme přípravky na všech 6ti ZŠ a přípravka pro ZŠ Zličín byla spojena s přípravkou klubovou. Tyto přípravky vedlo dalších 8 trenérů. Pro tyto naše nejmenší děti jsme i letos udělali sérii turnajů Nadějí, kterých se kromě dětí HB zúčastnily i hráči partnerských klubů. Některá děvčata se postupně připojila ke klubovým tréninkům a tak se nám podařilo i pro nadcházející sezónu sestavit nový tým roč.2013+14, který vstoupí do oficiálních soutěží v září 2023.

I.liga žen – HB Aritma - 10.místo v ČR

Věděli jsme, že sloučení zkušených a mladých hráček nebude jednoduché. Nakonec se to ukázalo složitější, než jsme předpokládali. Tým, který by měl podle pohledu jeho trenéra, zkušeného

R.Štěpánka hrát na středu tabulky, se potácel na dně a svoji prvoligovou příslušnost zachránil až v posledním kole.

SBLŽ – Středočeská basketbalová liga žen - 1.místo

Tým žen byl složen z půlky z hráček, které byly prvním rokem ženy a z půlky z hráček kategorie U19, převážně z CL. Holky odehrály sezónu ve skvělé náladě, v pohodové atmosféře a tuto soutěž vyhrály.

PP – I.třída Pražského přeboru žen - 5.místo

Tým žen, převážně bývalých odchovankyň H.Brejlové, roč. 93 – 98, doplněný o některé hráčky S.Nusle, hrající již basket pouze pro radost, obhájil loňský střed tabulky soutěže.


EL U19 – extraliga juniorek U19 (2004+05+06+07) - 6.místo na MČR

Když před sezónou ukončily činnost 3 rozehrávačky, bylo jasné, že soutěž nebude jednoduchá. Soupiska byla poměrně plná a to i díky plnohodnotnému zapojení hráček roč.2007. V průběhu sezóny se sestava přirozeně zredukovala. Holky dokázaly odehrát skvělé zápasy, skvělé úseky hry, ale taky předváděly úplné výpadky. Další ranou bylo dlouhodobé onemocnění An.Štenclové a pak i přestup sestry Amálie. Tým se probojoval do nadstavby A, kde skončil na 6.místě a čekalo ho play-off o postup na MČR. Zde jsme změřily síly s Ústím. Holkám jakoby koncem sezóny již docházela šťáva, chyběla týmovost, euforie a tak jsme na MČR nakonec postoupily až po třech zápasech. Rozhodující první zápas na MČR byl nad naše síly a v konečném součtu jsme obsadili 6.místo, tedy obhájili postavení
z dlouhodobé části sezóny.


CL U19 – celostátní liga juniorek U19 (2004+05+06+07) - 4.místo zákl. skupina, 4.místo play-off

Tým je každoročně složen z hráček „B“ týmu a zabíhají sem hráčky z několika dalších týmů, neboť kategorie je složena ze 4 ročníků. Je tedy strašně obtížné vše sladit a tým udržet funkční. Navíc se hraje proti družstvům, pro něž je tato soutěž vrcholem a dávají do ni vše. I přes výhrady, které se občas objevují si myslím, že R.Panchártová, jakožto začínající trenér vše zvládla a tým saturovala.


EL U17 – extraliga kadetek U17 (06+07+08) - 2.místo na MČR

Každoročně do soutěže EL U17 vstupuje víceméně nově složený tým a na trenérovi M.Brejlovi je, aby během sezóny dokázal vytvořit v týmu funkční chemií, která holkám pomůže na vrchol. I v letošní sezóně se toto povedlo, přestože tým hrál ve výrazně užší rotaci. První zápas holky prohrály až v lednu, další porážky si zapsaly v nadstavbě A, ale přesto postupovaly na MČR jako jeden z favoritů. Oproti loňské sezóně tým v prvním zápase udržel nervy na uzdě a podporován skvělými fanoušky postoupil mezi nejlepší 4 týmy. Přes Žabiny se holky přehouply do finále, kde nestačily na Hradec.


K výčtu klubových úspěchů je třeba přidat zařazení některých hráček do mládežnických reprezentací. V letních měsících se na evropských šampionátech v dresu U18 představila Nikola Večeřová, ve výběru U20 Jesika Hibalová a Jitka Pilařová, které obě již v této sezóně pravidelně nastupovaly v ŽBL (Chomutov, Slovanka). V U16 pak reprezentační dres obléká Julie Pilařová, Ema Bláhová a Tereza Pavelcová. Kromě těchto najdeme v repre, či v ŽBL i řadu hráček, které své první kroky dělali v HB Basketu – Eliška Žílová, Tereza Halátková, Marie Žílová, Natálie Koucká, Sára Lišková. Zranění vyřadilo obě sestry Anitu a Amálii Štenclovou. Dres ŽBL po letošní sezóně oblékne i Martina Šťovíčková v DSK Brandýs a o své první minuty bude v Chomutově bojovat Nikola Večeřová.


ŽL U15 – žákovská liga starší žákyně U15 (08+09) - 3.místo zákl. skupina, 2.místo ligová nadstavba

Základem týmu byly hráčky roč.2008, které bohužel po covidu klub prakticky nemá a tak dostaly velký herní prostor hráčky roč.2009. Složení týmu nedávalo moc velké naděje na výraznější úspěch a definitivní ztráta pak přišla díky zraněním opor družstva a dlouhodobé nemoci M.Choutkové. Holky pod vedením trenéra M.Brejly těsně nepostoupily do extraligové nadstavby a v lize pak skončily ve skupině A na 2.místě.

ŽL U14 – žákovská liga mladší žákyně U14 (09+10) - 2.místo zákl. sk., 5.místo extraligová nadstavba

Daleko vyšší cíle měly 2009 ve své kategorii U14. Ze základní skupiny hráčky postoupily z 2.místa a dobře vstoupily i do extraligové nadstavby. Bohužel tam už bez své klíčové opory, M.Choutkové, která byla dlouhodobě nemocná. Holky hrály na hraně postupu do MČR, ale chybělo tomu více nadšení, emocí, nasazení, k tomu přišlo ještě zranění trenérky K.Kudějové a postup na MČR utekl týmu o 2body. Na lavičce skvěle K.Kudějovou dočasně nahradila bývalá odchovankyně a dnes hráčka ŽBL E.Žílová.

PP U13 – Pražský přebor starší minižákyně U13 (2010+11) - 4.místo, 2.místo Národní festival

Méně početnou skupinu děvčat 2010, které chybí větší kamarádské propojení a jsou zde výrazné výkonnostní rozdíly, doplňují děvčata roč.2011, které trošku výkonnostně zaostávají. Holky se pod vedením trenérky H.Brejlové zlepšovaly každým zápasem, ale v silné Praze to stačilo pouze na 4.místo, když soutěž vyhrály Pardubice. Bohužel naděje na lepší umístění v dalších letech se komplikuje odchodem klíčové hráčky S.Machurové. Vrcholem sezóny byla pro hráčky účast na Národním finále, kde ve finále o 1b.prohrály s Děčínem, spojeným s Ústím.


V kategorii U13 jsme ještě hráli Středočeský přebor, kde dostávaly větší prostor mladší hráčky a ty, které měly menší minutáž v PP U13. Vzhledem k tomu, že soutěž se občas termínově kryje s PP U13, nastupovalo družstvo pod vedením B.Novákové někdy v menším počtu a někdy i s hráčkami roč.2012. V soutěži jsme skončili na 8.místě, když jsme většinu zápasů prohráli, ale přesto je tato „druhá“ soutěž pro vývoj hráček nenahraditelná.

PP U12 – Pražský přebor mladší minižákyně U12 (2011+12) - 4.místo, 4.místo Národní festival

Stejný rukopis celého mini je díky trenérskému vedení H.Brejlové, nyní již za pomoci řady asistentek. Složení skupiny děvčat roč.2011 se opět před sezónou měnilo, když přišlo 6 nových hráček z toho 4 bez větších zkušeností. Méně prostoru se tak dostávalo na děvčata 2012, ale vše se postupně vykrystalizovalo a tým se ke konci sezóny saturoval. V Praze holky skončily na 4.místě a ke konci sezóny už v řadě případů hra naznačovala zlepšení. Na Národním festivale jsme odehráli vyrovnaná a těžká utkání, což bylo pro družstvo jedině dobře a nakonec jsme obsadili 4.místo.


PP U11 – Pražský přebor nejmladší minižákyně U11 (2012+13) - 2.místo, 3.místo MČR

Definitivní tvář dostal tým během soustředění a už od počátku bylo jasné, že zde chemie funguje dobře, hráčkám nechybí sebevědomí, pracují na tréninku, jsou podporovány skvělou partou rodičů. Herní projev týmu byl výborný, i když jsme v průběhu museli měnit obranu. Útok založený na kombinaci i výborných výkonech individualit nás posouval na horní příčky tabulky. Trošku nás v druhé půlce zradilo zdraví a o postup na MČR jsme hráli až během posledním víkendu. Holky se během Velikonočního turnaje byly nuceny popasovat s chlapeckými týmy a nově nabytých zkušeností pak jasně využily. Na MČR jsme opět odjížděli po zdravotních problémech, na naši hře to bylo vidět, ale i tak jsme v semifinále byli pár minut od postupu. Nezvládnutou koncovkou se Slovankou jsme v posledním utkání turnaje bojovali s Benešovem o bronz a zde nám naopak koncovka se štěstím vyšla.


Šmoulinka U11 (nové 2012, 2013 a 2014)

V neoficiální soutěži Šmoulinka v kategorii U11/U10 získávají všechny hráčky své první herní zkušenosti. Zpočátku nastupovaly i některé hráčky 2012, postupně je nahrazovaly nově příchozí 2012, pravidelně zde hrály 2013 a ke konci se přidávaly 2014. Šmoulinka každoročně „bolí“. Zápasy proti

starším, klukům a mixům jsou náročné, ale skvělá příprava pro další roky. Ke konci se tým postupně dával dohromady a jako každým rokem budoucí U11 vyrazily na první společný turnaje do Olomouce Plyšákov, vyhrát si svého talismana. Tentokráte kromě obrovského plyšáka holky získaly i zlaté medaile.
V kategorii U11 jsme se dále zúčastnili turnajů 3x3 pořádaných Pražským basket.svazem a v kategorii U10 akce Špunti. Zároveň jsme odehráli Nadregionální turnaje v režii ČBF a pro naše partnerské kluby jsme udělali turnaj v každé minižákovské kategorii.


Poděkování patří hráčkám, rodičům, trenérům za nasazení, přístup a odvedenou práci. Díky patří všem partnerským klubům, bez nichž bychom výsledků v dorostu nedosáhli. Velký dík patří všem fanouškům, sponzorům a podporovatelům klubu, ať už ze soukromého, či státního sektoru.

SEZÓNA 2021/2022

Sezóna 2021/22 – sezóna pocovidová, plná zranění
Po ukončení sezóny 2020/21, která se z důvodu covidu nehrála, řada hráček ohlásila ukončení kariéry. Na základě propočtů, kolik hráček zůstává, byly přihlášeny soutěže. Před soustředěním pak přišlo několik dalších s tím, že končí a rozpadaly se zejména kategorie žactva. Bohužel některé hráčky svůj konec ohlásily až těsně před zahájením soutěží. Díky této jejich nezodpovědnosti jsme museli v září odhlásit B tým ze soutěže ŽL U14 a do soutěží U15 jsme vstupovali s velkou obavou. Vzhledem k výrazné výkonnosti mezi hráčkami jsme přihlásili jak ŽL U15, tak i nižší NRL U15. V obou soutěžích byl počet hráček na hraně a NRL U15 nakonec dohráno ani nebylo.

Největší obavou zůstávalo, jaká přijdou covidová opatření a co přinesou v praxi.

Sezóna začala soustředěním, tradičně v Táboře, starší pak i v Praze a vše proběhlo bez komplikací. Stejně tak se pokračovalo i v září přípravnými turnaji. Pak přišla další covidová vlna a omezení.

Svaz soutěže nepřerušil s tím, že se bude hrát tak, jak to situace dovolí a pokud možno odehrát vše. Ve školách probíhalo testování a děti kromě samotného covidu měly neustále nařízené karantény. Před každým utkání to byla loterie, kolik hráček bude a časem pak už bylo jedno, v jakém složení tým je, jen aby se utkání odehrálo. Stalo se běžnou praxí, že ještě ve středu byl tým kompletní a připravoval se na víkendová utkání a v pátek se už nedal složit ani nejmenší možný počet hráček k zápasu. Komplikací postupně narůstalo a vzhledem k tomu, že to bylo ve všech klubech, stávala se situace méně a méně přehlednou, načítala se odložená utkání, zvyšoval se počet zraněných, neboť se velice často hrálo v počtu 7 hráček. Svaz zachovával stále soutěže dle plánu a tak se do nadstaveb mnohdy postupovalo i tak, že tým neměl všechna utkání odehrána.

My se statečně snažili hrát a minimálně odkládat. Před jedním víkendem ale covid proběhl přímo v klubu a mezi středou a pátkem jsme museli zrušit všechna utkání ve všech kategoriích, což na daný víkend zrovna dávalo neuvěřitelných 17 zápasů.

Obrovským problémem bylo naplnění tréninků. Kvůli nižším soutěžím byl zajištěn dostatečný počet tréninkových jednotek, ale účast hráček byla katastrofální. Zejména pak právě u nižších soutěží. Důvodem byl nejen covid a s ním spojené karantény, ale i častá zranění, větší nemocnost a bohužel i přístup hráček.

Jaro už přineslo uklidnění a cílem bylo soutěže dohrát, neboť svaz rozhodl, že budou i NF a MČR. Po takovéto sezóně, která rozhodně objektivně neukazovala sportovní kvalitu týmů, to bylo zvláštní, ale na druhou stranu pro všechny stejné. Hrálo se v řádných termínech a k tomu během týdne dohrávky a většina hráček hraje dvě soutěže. Období neuvěřitelně složité na organizaci a zatížení hráček.

Sezóna končila bez covidu.

Našim týmům se ale v této sezóně moc nevedlo. Hledání příčin neúspěchu může začít tím, že jsme během covidu opravdu trénovali jen venku, zatímco řada klubů dokázala různými cestami využívat haly. Dalším problémem může být četnost zranění, odchody hráček a tréninková morálka.

ŽENY II.liga
Tým pod vedením zkušeného trenéra Reného Štěpánka byl nalosován do moravské skupiny. Základem byly hráčky soutěže EL U19, doplněné ženami. Tým hned od počátku řešil personální problémy, zranění a tak se hráčská základna zúžila na cca 8-10 hráček. Cíl při vstupu do sezóny byl, se co nejvíce přiblížit k postupu do I.ligy. Velkou obavu z cestování a nákladů s tím spojených záhy vyřešil covid, a 3 zásadní výjezdy na Moravu jsme nakonec nejeli. V závěru pak zápasy nakonec nebyly vůbec odehrány a to z důvodu nedostatku náhradních termínů. I přesto, že tým hrál ve velice úzké rotaci, odváděl slušné výsledky a bylo jasné, že kdyby se hrálo v plném složení, hráčky by se praly o čelo tabulky. Nakonec postoupily do ply-off a těsně prohrály s Poděbrady, které nakonec postup do I.ligy vybojovali.

Cílem klubu bylo zajistit pro extraligové hráčky adekvátní soutěž žen, tedy I.ligu a zároveň umožníme kterékoli hráčce hostování/přestup do ŽBL. Po sezóně došlo k dohodě mezi HB Basketem a SK Aritmou o spojení a spolupráci klubů. Hráčky HB tak mají možnost v dalších letech hrát I.ligu.

ŽENY Středočeská basketbalová ženská liga
Hráčky dorostenecké celostátní ligy U19 a ženy, byly spojeny v soutěži krajského přeboru. I zde během sezóny přicházely často problémy s počtem hráček, nejednou se hrálo v počtu 6 hráček. I sem zasahovala zranění, u starších pak práce apod. Sezónu se nakonec podařilo odehrát a skončit na 3.místě. V týmu vládla pohodová atmosféra a holky si po letech dřiny konečně basket opravdu užívaly.

ŽENY I.třída Pražského přeboru
Rekreační tým hráček působící v Praze, skončil ve své soutěži na 5.místě.

JUNIORKY Extraliga U19
Přestože máme tuto soutěž již druhým rokem, poprvé se opravdu hrála a dohrála. Základním pilířem týmu vedeném René Štěpánkem, měly být hráčky roč.2003 a 2004. Tým tradičně doplnily hostující hráčky Plzně a díky covidu i hráčky Sadské. Soutěž začala úrazem jedné z klíčových hráček a další se pak dále a dále nabalovaly. I v této soutěži jsme dost často nastupovali v nízkém počtu hráček a ani jeden zápas jsme neodehráli v kompletní sestavě. Hráčky předváděly výborné výkony, zdobila je agresivní obrana s rychlým přechodem do útoku, ale nevyhnuly se ani hluchým místům, kde se nedařilo. A tato místa a některé zbytečné prohry tým stály postup do play-off, resp. na MČR, když od postupu je dělily 2b.

JUNIORKY Celostátní liga U19
Svoji trenérskou premiéru v této sezóně a v této soutěži prožila Romana Panchártková. Věkově měla trenérka k týmu, složeného z děvčat roč.2003-06 blízko a obě skupiny se těšily, že si sezónu užijí. Ne úplně to tak nakonec bylo, málo se trénovalo, několikrát se těsně prohrálo a hráčky si k mladé trenérce tak trošku hledaly cestu. Tým soutěž udržel a je vysoký předpoklad, že cenné zkušenosti všichni využijí v dalších sezónách.

KADETKY Extraliga U17
Do soutěže tým vedený Martinem Brejlou nastoupil v novém složení, tradičně doplněný o hráčky Kladna a Plzně a výrazně byly zapojeny i U15. Tým měl delší zahřívací dobu, ale vnitřní chemie byla výborná, což se projevilo v závěru sezóny. Tam hráčky odváděly skvělé výkony, šly od vítězství k vítězství, panovala skvělá nálada. Tým zdobilo výborné nasazení, týmovost, agresivní obrana, rychlý protiútok i kombinační postupný útok. Slabinou, jako ve většině kategorií, byla úspěšnost střelby. Tým hrál v širší rotaci a dokázal tak udržet vysoké tempo po celé utkání. Po základní skupině skončil na výborném a nečekaném 4.místě a postoupil na MČR, které se hrálo systémem play-off. Zde bohužel naše hráčky štěstí opustilo. V klíčovém utkání čtvrtfinále s USK družstvo prohrálo, což drtivě dopadlo na jeho psychiku a nakonec skončilo poslední, tedy na 8.místě v ČR.

KADETKY Celostátní liga U17
Od počátku bylo jasné, že rozpadem žákovských týmů bude trpět i nižší soutěž U17, vedená Petrem Šťovíčkem. Navíc zdaleka ne všechny hráčky stačily na úroveň této soutěže, špatně se trénovalo, v týmu bylo napětí, přicházela navíc zranění a obecně tato sezóna byla hodně nevydařená. Přesto bylo cílem soutěž udržet, což se nakonec s vypětím všech sil podařilo.

Vzhledem k tomu, že došlo k rozpadu roč.2006+07+08, došlo v průběhu sezóny k dohodě o spolupráci s BC Slaným. HB zdarma předalo Slanému soutěž CL U17 na sezónu 2022/23 a Slaný mělo doplnit hráčky k přípravě do týmu EL U17. Bohužel vlivem jiných vnějších okolností nakonec spolupráce nebyla naplněna.

HB Basket v sezóně 2022/23 poprvé nebude hrát nižší soutěž CL U17 z důvodu nedostatku hráček. Ty budou hostovat do Sokola Nusle, kde tuto soutěž budou hrát.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ Žákovská liga U15
Sestava od jara 2021, do zahájení sezóny v 09/21, doznala značných změn odchodem řady hráček. Zůstala silná základní pětka a 5 střídajících hráček, z čehož většina pak hrála i NRL U15. Družstvo vedené Martinem Brejlou se opíralo o svoji bojovnost, obranu a rychlé protiútoky. Ze základní skupiny postoupilo do extraligové nadstavby z 2.místa a s cílem zabojovat o postup na MČR. V další části pak přišla zranění, zcela běžně nastoupilo k zápasu 7 hráček. V závěru soutěže se dohrávala řada zápasů v týdnu, k tomu řádné víkendy, všechny dvě soutěže, prakticky se netrénovalo, jen hrálo. Hráčky jely za hranicí svých možností, byly neuvěřitelné, ale hrály skvěle a zaslouženě se vyhouply se na 3.místo a postoupily na MČR. Zde bohužel hned ve čtvrtfinále narazily na 2.tým B-skupiny, silný Hradec a prohrály. Holky ještě zabojovaly v dalších zápasech a nakonec skončily na výborném 5.místě v ČR.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ Nadregionální liga U15
Vzhledem k počtu hráček a většímu výkonnostnímu rozdílu jsme přihlásili tým i do nižší soutěže s cílem, aby všechny dostaly herní prostor. Následně přišel odchod řady z nich a již před sezónou jsme zvažovali, zda soutěž neodhlásit. Po velkém váhání, jsme tým v soutěži nechali a věřili, že přežijeme. Následovalo ale zklamání – holky nechodily trénovat s A-týmem, odešly další, přišla zranění. Pod taktovkou Petra Vrzala ale tým stále pokračoval v soutěži. Běžně nastupovalo 7 hráček a některé během víkendu hrály nejen NRL, ale i ŽL. Po základní části byl tým v horní polovině tabulky, v nadstavbové části už ale přišly situace, kdy jsme nebyli schopni tým složit, hromadila se odložená utkání a nakonec jsme ze soutěže skoro v závěru odstoupili.

MLAŠÍ ŽÁKYNĚ Žákovská liga U14
Základem týmu byly hráčky roč.2008. Ročník, který od počátku nebyl moc početný a bez elitních hvězd, sice skvěle v U11 začal, ale v dalších letech se rozpadal a definitivně jej rozbořil covid. Z původní sestavy hráček zůstala pouze Urbanová, v průběhu mini přišla Salehová. Do sezóny hráček roč.2008 nastoupilo 6….Družstvo tak bylo výrazně doplněno mladšími děvčaty roč.2009. Těch bylo během covidu hodně a tak jsme přihlásili do soutěže i B-tým. Bohužel následoval odchod některých hráček a tento tým jsme museli před sezónou ze soutěže odhlásit. Cíle moc vysoké nebyly, nově složenému týmu chyběly důležité roky na hřišti a tak bylo hlavním úkolem trenérky Kateřiny Kudějové tým saturovat, pracovat na individuálních dovednostech a připravit ho pro kategorii U15 do nadcházející sezóny. Postup do extraligové nadstavby děvčatům ze třetího místa utekl o score. V ligové nadstavbě tak přišla možnost opět dát hráčkám herní prostor. I zde tým nakonec skončil na 3.místě.

Všechny minižákovské kategorie – U11, U12 a U13, odehrály soutěže v Pražském přeboru. Jako druhou soutěž hrály Krajský přebor Středních Čech v kategorii U13, kde dostávaly prostor především nováčci, ale i všechny hráčky roč.2010 a 2009 k získávání herních zkušeností. V této soutěži tým vedla Barbora Nováková. Soutěže PP byly pod vedením Hany Brejlové.

V kategorii U13 poslední rok v minižactvu odehrála děvčata roč.2009. Poměrně početný tým, skvěle pracující na tréninku, řada talentovaných jedinců, dobrá parta – to vše je příslibem do dalších let. Bohužel v letošní sezóně mu chybělo především sebevědomí. V Praze tým skončil na 3.místě. Bohužel se nekonal Festival (B-Národní finále) – po covidu obecně úbytek dětí a týmů. Děvčata tak neměla šanci změřit síly s dalšími, mimopražskými celky. V KP tým skončil na 4.místě, ale soutěž nebyla dohrána – řada týmů neměla dohrána všechna utkání a to díky jinak organizované soutěži - postup na Národní finále má zcela nesmyslně každý kraj jiným způsobem. V kategorii U13 pravidelně nastupovaly i hráčky roč.2010, kde zejména v soutěži KP získávaly herní zkušenosti.

V kategorii U12 nastoupila děvčata roč.2010 doplněná o 2011. Skupina 2010 v U10, ani v U11 nehrála soutěže a 2 roky běhala venku. Mezitím se složení hráček z 75% změnilo a tak do své vlastně první soutěže nastoupilo 11 hráček, z čehož herní zkušenosti měly dvě a další dvě pouze ze Šmoulinky. Cílem bylo do Vánoc pracovat a neřešit výsledky a potom začít vyhrávat. Během sezóny se herní projev lepšil, ale práce je zde ještě hodně. V Praze děvčata skončila na 3.místě a postoupila na Festival (B-Národní finále). V této kategorii se konalo, ale pouze za účasti 4 celků – tragédie českého basketu. Holky hrály dobře a tento turnaj zaslouženě vyhrály. MVP turnaje byla skvěle hrající Sára Machurová.

Do oficiálních soutěží ČBF, kategorie U11, vstoupily hráčky roč.2011, doplněné o 2012. Obava po covidu byla, zda tým vůbec složíme a přestože jich bylo v přípravkách dost a řada šikovných děvčat, tým nakonec moc početný nebyl. Bohužel skupina nemá ideální tréninkový přístup, často řeší více žabomyší války, než basket a to se vše odráží na výsledcích. V Praze tým skončil na 4.místě a teprve v závěru sezóny dokázal, že umí zabojovat a vyhrát.

Šmoulinka – neoficiální kategorie pro U11 a ml., kde my nastupujeme s děvčaty U10, tedy letos roč.2012. Zkušenosti zde pak získávaly i méně vyhrané 2011 a zařazovány byly i 2013.

Pražský basketbalový svaz pořádá pro nejmenší hráče i další akce – v kategorii U11 turnaje 3x3 a v kategorii U10 ŠPUNTY - turnaje ve hře 3x3 a 4x4 doplněné o dovednostní soutěže. I těchto akcí se naše hráčky zúčastnily.

Podařilo se otevřít a naplnit i všechny přípravky na základních školách. V sezóně 2021/22 tyto přípravky poprvé vedly nové mladé trenérky - hráčky A.Hájková, K.Buřilová, M.Pánková a doplnily tak již zkušenější trenérky přípravek P.Rusou, N.Dobyášovou, T.Hrzánovou, ke které se přidala B.Toboláková a H.Škapovou. Ta vedla i klubovou přípravku, kam během sezóny začalo docházet přes 30 hráček roč.2012+13+14. Zároveň děvčata vedla v soutěži Šmoulinka.

Pro přípravky po roce pauzy proběhly i tradiční turnaje Nadějí, kde kromě přípravek HB Basketu nastupovali i hráčky a hráči partnerských klubů – Kladno, Slaný a Nusle nahradil Wizards. První turnaje byly soutěžní a z důvodu covidových pravidel bez diváků. Ti se nakonec v druhé půlce sezóny dočkali a mohli tak svým dětem a týmům zafandit.

Sezóna 2021/22 nebyla vůbec jednoduchá, ještě ovlivněná covidem. Oproti sezóně předchozí se ale trénovalo (i když zpravidla v menších počtech) a hrálo (i když zpravidla nekompletní a s hektickým závěrem sezóny).

Díky patří hráčkám, že i přes všechny negativní okolnosti sezónu zvládly; rodičům, když ochotně pružně reagovali na nebývalé množství změn; trenérům, kteří i v těchto podmínkách pro své hráčky dělali maximum. Dík patří i všem fanouškům, sponzorům a podporovatelům klubu.

SEZÓNA 2020/2021

Asi nikoho z nás by ani ve snu nenapadlo, že něco takového se vůbec může stát.

Sezóna 2020/21 začala na soustředění v srpnu 2020, klasicky v Táboře. Jen o fous se nám nepodařilo překročit magický počet 100 hráček. Soustředění probíhalo v plném nasazení, ale zároveň s obavou, jak bude sezóna z důvodu covidu fungovat.

V září se vše rozběhlo podle plánů, ale situace kolem nemoci covid-19 se v republice dramaticky zhoršovala a v říjnu 2020 byly uzavřeny školy a s tím
i všechen sport. V soutěžích žactva a dorostu byly odehrány tak max.2 kola, soutěže minižactva ani nestačily odstartovat.

Následovaly pro sportovce nejhorší měsíce. Byl vyhlášen nouzový stav, venku se mohlo scházet max.8 osob…pak jen 4 a nakonec jen dvojice.

My nejprve byli 3 týdny doma a hráčkám byly rozesílány individuální tréninkové plány. U starších šlo především o posilování a běhání, ale poněkud složitější bylo vymýšlet činnost pro mladší hráčky. Vše jsme zvládly a v prosinci se situace natolik zlepšila, že jsme mohli opět zpět do tělocvičen. Menší skupinky, s rouškami.

Bohužel tato naše radost trvala 14dní a vše bylo opět uzavřeno. Málokdo si kdy dokázal představit, že zažije zákaz vycházení po 21hod…. Člověk mohl
k lékaři, na nezbytný nákup (otevřeny jen potraviny, drogerie a lékárny) a do práce, přičemž většina měla práci doma.

Čekalo nás dlouhé období až do května, kdy jsme trénovali jen venku. Vymýšleli jsme nejrůznější akce s ohledem na počet lidí, kteří se mohli
scházet – což většinu času byly pouze dvojice. Běhali jsme po parku, posilovali pod mostem, juniorky běhaly na Letné. S malými se v zimě chodilo bobovat, na výlety. Bylo to náročné nejen na psychiku, ale i na organizaci, neboť svoji velkou roli hrálo i počasí. Postupně jsme také sledovali,
jak některé hráčky polevují a bylo jasné, že na konci budeme mít ztráty.

Pro školní přípravky trenérky neustále vymýšlely nejrůznější hry a soutěže a snažily jsme se všechny děti zaujmout a udržet.

Nespokojenost ve společnosti rostla, politici se přeháněli v prohlášeních, ale vše se postupně začalo uvolňovat. Trénovat se smělo ve větších počtech, ale stále jen venku. Tak jsme se konečně v květnu dostali i na venkovní hřiště s basketbalovým míčem. Červen nás vrátil do tělocvičny a tak si některé kategorie nakonec i zahrály přátelská utkání.

Prožili jsme naprosto nestandartní sezónu a já musím všem členům klubu nesmírně poděkovat za nasazení. Trenérům, kteří nepolevovali v úsilí něco vymýšlet, organizovat, stát hodiny v mrazu venku. Hráčkám, které i bez vidiny návratu do tělocvičny donekonečna skákaly přes švihadlo, běhaly
po schodech, kolem rybníka, natáčely se při posilování. A neméně pak rodičům, kteří nás podporovali.

Bohužel i přes obrovské nasazení některé hráčky situaci nestály a svoji činnost ukončily. Zprvu to sice tak dramaticky nevypadalo, ale nakonec odešlo více než 20 hráček.

Odchody výrazně zasáhly do sestav v žactvu a minižactvu. Pevně věříme, že se po covidu vše opět podaří postavit a rozběhnout a že se opět vrátíme
i ke sportovním úspěchům.

SEZÓNA 2019/2020


V sezóně 2019/20 se nám nedařilo tak, jak bychom si přáli a upřímně, jak jsme si zvykli.

Počátkem března bylo jasné, že na NF se na jaře nepodívá ani jedna naše minižákovská kategorie – což se nikdy v historii HB Basketu nestalo. Souvisí to i nevyhovujícím systémem soutěží minižactva. Teoretickou šanci měly U11 (09+10), U13 (07+08) postup utekl o 1 porážku a U12 (08+09) provázely celou sezónu jen zdravotní komplikace. Všechny tři kategorie by s největší pravděpodobností skončily na bronzovém místě v Praze. V PP U11 3x3 holky postoupily do finálového turnaje.

Bez porážky mířila k branám MČR děvčata U14 (06+07). Byly jediné, kdo v této sezóně měl šanci získat nějaké slušné umístění. V ŽL U15 (05+06) jsme hráli v druhé půlce sezóny jen ligovou nadstavu.

Kadetky U17 (03+04) měly v sezóně sahat hodně vysoko, ale bohužel nedařilo se a tak do play-off by tým šel z dolní půlky tabulky. Juniorky U19 (01+02+03) hrály moravskou skupinu a tak hlavním cílem byl postup do finálové nadstavby, aby se jaro už nemuselo na Moravu jezdit. Cíl byl splněn.
„B“tým žen se pohyboval v dolní části tabulky, ale mimo ohrožení sestupu a naopak „A“tým překvapil. Družstvo bylo saturováno, začalo pracovat a dostavila se i kýžená vítězství.

V březnu zasáhl celý svět koronavirus, přišla celoplošná celorepubliková karanténa a zastavil se veškerý život. Soutěžní ročník 2019/20 byl následně v květnu ukončen bez vítězů a poražených.

V půlce května jsme sice opět mohli začít trénovat, ale začínalo se s rouškami, všude litry dezinfekce a tak šlo více o setkání lidí, kteří do té doby byli odděleni, než o vlastní sport a výkon. Takto byla sezóna i ukončena a to i bez tradičního turnaje Beznadějí.

V sezóně 2019/20 klub otevřel všechny svoje školní přípravky a opět probíhaly turnaje Nadějí. Bohužel ani ty nebyly dohrány, neboť ještě v červnu trvala přísná hygienická vládní opatření. Stejně tak byly ukončeny, vlastně ze dne na den, školní přípravky a po zvážení všech pro a proti jsme je nakonec v červnu již neotevřeli.

Nedohrána byla i Šmoulinka a jarní tréninková pauza nám velice zkomplikovala přípravu nové kategorie U11 pro sezónu 20/21, tedy děvčat roč.2010+11. Do ledna byla hala v rekonstrukci, od března karanténa.

Obrovským pozitivem bylo, že v lednu 2020 byla otevřena po rekonstrukci hala Zličín a klub v ní získal zázemí. V dalších letech zde bude probíhat 80% tréninků a budou zde hrána mistrovská utkání. HB Basket našel svoje „doma“. V závěru roku se podařilo připravit otevření nové přípravky v Jinočanech a byla naplněna dohoda se Sokolem Nusle a na HB Basket převedena soutěže Extraliga juniorek U19.

Od sezóny 2020/21 bude mít klub obě nejvyšší soutěže dorostu a může se tak řadit po 10ti letech práce k nejúspěšnějším klubům v ČR.

Sezóna 2019/20 byla absolutně mimořádná a nejen pro nás. Zákeřný COVID-19 ovlivnil veškerý běžný život a my se najednou museli všichni zastavit a žít jinak. Najednou se ukázaly úplně jiné hodnoty a pro všechny z nás to bylo bezpochyby nelehké, leč poučné období. Přejme si, aby tato doba přinesla ponaučení, že existuje slovo pokora a co znamená, ale zároveň si přejme, aby COVID-19 zmizel z našeho světa.

Na závěr je třeba poděkovat všem hráčkám, které poctivě pracovaly během celé sezóny; všem rodičům, kteří se aktivně zapojovali a pomáhali s hladkým chodem klubu; všem trenérům, kteří se intenzivně věnovali přípravě hráček; všem státním subjektům, kteří nás finančně podporují; všem sponzorům, kteří na činnost klubu přispívají a v neposlední řadě všem partnerským klubům, bez nichž bychom na úspěšné výsledky nedosáhli – Sokol Kladno, Sokol Nusle, DBaK Plzeň a Slaný.

SEZÓNA 2018/2019

 

Nejmladší minižákyně U11 (roč.2008+09)

Před sezónou nově sestavený tým nedisponoval mnoha zkušenými hráčkami z předchozích let a skoro polovina byla děvčata roč.2009. Holky celou sezónu provázely zdravotní komplikace, ale i tak v každém utkání bojovaly do posledních sil. O konečné pořadí v Pražském přeboru, který byl extrémně vyrovnaný, se bojovalo až v posledním turnaji, resp. v posledním utkání sezóny. Naše hráčky dokázaly toto utkání těsně vyhrát a zajistit si tak ve své premiérové sezóně v Praze krásné 2.místo. Tím děvčata postoupila na Národní finále U11 do Karlových Varů. Zde se nám už tolik nedařilo, nervozita nám svazovala ruce a po několika těsných porážkách jsme nakonec skončili na 8.místě v České republice.

Hráčky zároveň odehrály soutěž PP U11 3x3, kde nestačily hned v úvodu na chlapecké celky a zůstaly letos v poli poražených.

Hráčky roč.2009 jako druhou soutěž hrály neoficiální soutěž tzv. Šmoulinku. Zde děvčata získávají herní zkušenosti a kromě hráček, které zároveň nastupovaly v PP U11, zde po jejich boku zkoušely své první basketbalové krůčky nové hráčky z přípravek a to roč. 2009 a 2010.

Mladší minižákyně U12 (roč.2007+08)

Hráčky do soutěže nastupovaly jako Mistr ČR U11. Ale již od počátku se nám tolik nedařilo. V polovině sezóny odešla jedna z opor a tým na tuto situaci musel reagovat. Hra se rozložila mezi více hráček, které musely převzít zodpovědnost. V závěru sezóny ještě družstvo bojovalo o účast na NF, ale to se těsně nepodařilo. V Pražském přeboru děvčata uhrála 3.místo a sezónu ukončila na Festivalu minižactva U12 v Plzni. Zde tým skončil na 2.místě.

Starší minižákyně U13 (roč.2006+07)

Tým byl na počátku sezóny doplněn o 2 hráčky Kladna a byl favoritem soutěže Pražského přeboru U13. Tuto svoji roli potvrdil, když ještě před posledním turnajem sezóny byl bez porážky. Tam ale zasáhla vysoká marodka a tým 3x prohrál. I tak skončil na 1.místě v Praze. Z této pozice postoupil na Národní finále U13 do Chomutova. Na vrcholnou akci sezóny jsme odjížděli s velkými zdravotními komplikacemi a moc šancí jsme si nedávali. Turnaj byl velice vyrovnaný a při nás stálo štěstí. Holky se probojovaly až do finále, kde nestačily na Hradec Králové a skončily tak na 2.místě v ČR.

V kategorii U13 jsme dále hráli KP U13 Středních Čech. Tato soutěž byla určena především pro mladší hráčky a pro získávání herních zkušeností.

V kategorii minižactva jsme se stali nejúspěšnějším klubem v Praze.

Mladší žákyně U14 (roč.2005+06)

Děvčatům roč.2005 se v posledních letech příliš nedaří. Tým byl před sezónou hodně obměněn a na počátku v Žákovské lize U14 bylo patrné, že ještě není zcela soudržný. Zlepšení přišlo v průběhu sezóny, ale holkám postup do Extraligy utekl. Od ledna tak bylo jasné, že hráčky budou v červnu hrát kvalifikaci o účast v Žákovské lize U15 na sezónu 19/20. Tím se zbytek sezóny stal již jakousi přípravou. I když těsně před kvalifikací přišlo několik zranění, hráčkám se podařilo vítězstvím v druhém kole, si účast v ŽL U15 na další sezónu zajistit.

Hráčky ještě pravidelně nastupovaly v tzv.druhé soutěži a to v NRL U15. I tato soutěž byla určena především ke zvýšení herní minutáže hráček.

 

Starší žákyně U15 (roč.2004+05)

I v této kategorii došlo v poslední sezóně k řadě změn v týmu. Holky se tvrdou a poctivou prací během sezóny stále zlepšovaly. Postoupily ze základní skupiny Žákovské ligy U15 do extraligové nadstavby a i nadále šel jejich výkon nahoru. Nakonec skončily na krásném 4.místě v tabulce. Tím si zajistily postup na Mistrovství ČR. To začínalo formou play-off. Zde jsme měli výhodnou pozici a čekalo se vyrovnané utkání. Naše děvčata jej bohužel nezvládla psychicky a porážka je ihned zařadila do skupiny o 5.-8.místo.  Bohužel i v dalších zápasech se projevila nezkušenost našich hráček z takovéto akce a tým nakonec skončil na 6.místě v ČR. I tak se jedná o výborné umístění a především o obrovský herní pokrok roč.2004.

Kadetky U17 (roč.2002+03+04)

Velice zkušený a úspěšný dvou-ročník 02+03 vstoupil do sezóny s nevyrovnanými výsledky a nestabilním herním projevem. Zlom přišel v půlce základní části a následně holky hrály skvělý basket, který je dotáhl až do play-off. Tam tým nastupoval z 5.místa. I zde se čekaly vyrovnané boje. Soupeř byl ale oslaben o jednu z opor a náš tým vyhrál play-off drtivým rozdílem 3:0. Děvčata tak nastoupila v turnaji Mistrovství ČR za účasti 4 nejlepších celků České republiky. V semifinále družstvo nestačilo na budoucí Mistryně a v boji o 3.místo sehrály velkou bitvu s Hradcem Králové. I přes všechnu nervozitu nakonec u našich hráček stála Paní Štěstěna a holky vybojovaly neuvěřitelný bronz. Už sama účast v nejvyšší soutěži je velký sportovní úspěch. Soutěž hraje 12 týmů z ČR, z čehož většina jsou stabilní účastníci, velkokluby na něž zpravidla navazuje nejvyšší soutěž ŽBL. Naše hráčky se zařadily mezi tuto elitu a moc jim gratulujeme.

V kategorii U17 jsme hráli i nižší soutěž – DL U17. Zde dostávaly větší prostor zejména U15. Přestože cíl byl pouze soutěž udržet, holkám těsně utekl postup do finálové skupiny.

Juniorky U19 (roč.2000+01+02+03)

Děvčata nastoupila v soutěži Dorostenecké ligy U19. Hráli jsme s výrazně mladším kádrem, přesto jsme věřili, že hráčky postoupí do finálové skupiny. To se bez porážky podařilo. Zde už děvčata hrála o postup do baráže o nejvyšší soutěž. Účast v EL U19 by byla obrovským sportovním úspěchem, ale zároveň by přinesla řadu organizačních a finančních komplikací. O všem se mělo rozhodnout v posledním utkání a nikdo v ČR nevěřil, že bychom si nechali postup utéct. Děvčata ale nečekaně prohrála a tím se dveře do baráže zavřely. Naše hráčky následně pomohly v baráži o udržení partnerskému Sokolu Nusle a došlo k dohodě mezi kluby, že nejvyšší soutěž v U19 bude po sezóně 2019/20 převedena pod náš klub.

ŽENY

Tým žen „A“ nastoupil v II.lize žen. Vzhledem ke katastrofálně malému počtu našich hráček, došlo ke spojení s Kladnem a Slaným. Družstvo v soutěži bohužel ani jednou nedokázalo vyhrát.

Tým „B“ hraje I.třídu Pražského přeboru. Holky hrají především pro radost a výborná parta si již několik let drží střed tabulky této soutěže.

I v sezóně 2018/19 jsme otevřeli síť školních přípravek. Spolupráce na 6-ti ZŠ v regionu Prahy 5, 13, 17 a v Rudné opět přivedla do tělocvičny velké množství děvčat. Bohužel poprvé v existenci klubu se jedna přípravka na konci sezóny rozpadla. Pro děti jsme jako každý rok pořádali oblíbené turnaje Nadějí. Zde bojují nejen hráčky našich přípravek, ale i nejmladší děti partnerských klubů – Sokol Nusle, Sokol Kladno a Slaný. I díky těmto turnajům se podařilo sestavit další ročník do pyramidy a to děvčata 2009+10, která v sezóně 19/20 vstoupí do oficiálních soutěží Pražského přeboru.

Děvčata z přípravek se částečně zapojovala i do Šmoulinky a nastupovala v turnajích Špunti. Jde o akci pořádanou Pražským basketbalovým svazem, kde děti částečně hrají a částečně soutěží v basketbalových dovednostech.

V sezóně 2018/19 jsme hráli celkem 12 mládežnických soutěží a nastoupili jsme ve dvou soutěžích žen. Naši práci jsme proměnili ve tři medaile v Pražském přeboru minižactva, ve dvě účasti na Národních finále minižactva a ve dvou starších kategoriích jsme se zúčastnili Mistrovství ČR. Z nejvyšších turnajů jsme přivezli 1 stříbro a 1 bronz. Opět jsme hráli soutěže, kde jsme bojovali o nejlepší sportovní umístění, ale nastupovali jsme i v soutěžích doplňkových, kde hlavním cílem bylo získávání herních zkušeností. Všechny hráčky tak měly možnost hrát 2 soutěže a dostaly tak dostatečný herní prostor. Sezónu lze bezpochyby hodnotit jako úspěšnou. A to zejména s přehlédnutím k situaci, že jsme celý rok trénovali mimo své stabilní zázemí na Zličíně. Rekonstrukce haly by měla být ukončena v 09/19 a klub se bude na Zličín s většinou tréninků vracet.

Během roku proběhly i další naše pravidelné akce. Podzimní přípravné turnaje, Vánoční besídka, Velikonoční turnaje a závěrečná rozlučka, tzv. turnaj Beznadějí určený nejen pro hráčky, ale především pro rodiče.

Úplnou tečkou za rokem dřiny a potu, byla „odměna“ u moře. Děvčata kategorií U17, U14 a U12 odletěla na turnaj do Španělska. Holky prožily krásné 4 dny u moře nedaleko Barcelony. Tu měly možnost si i prohlédnout během výletu po příletu. Kromě radovánek u moře holky odehrály i turnaj a přivezli jsme 1., 2. a 3.místo.

Na závěr je třeba poděkovat všem hráčkám, které poctivě pracovaly během celé sezóny; všem rodičům, kteří se aktivně zapojovali a pomáhali s hladkým chodem klubu; všem trenérům, kteří se intenzivně věnovali přípravě hráček; všem státním subjektům, kteří nás finančně podporují; všem sponzorům, kteří na činnost klubu přispívají a v neposlední řadě všem partnerským klubům, bez nichž bychom na tyto výsledky nedosáhli – Sokol Kladno, Sokol Nusle, DBaK Plzeň a Slaný.

SEZÓNA 2017/2018

Nejmladší minižákyně U11 (roč.2007+08)
Nově složený tým z děvčat z přípravek před sezónou doplnily dvě nové hráčky a nám svitla naděje na kvalitní umístění. Že nakonec bude nejvyšší, nás ale ani ve snu nenapadlo. Holky postupně v Pražském přeboru U11 porážely všechny soupeře a v Praze skončily na 1.místě. Tímto umístěním se kvalifikovaly na Národní finále do Litoměřic. Zde vyhrály základní skupinu a bojovným výkonem, podporovaným mohutným fanděním rodičů, se nakonec bez porážky probojovaly až do finále. Děvčata zde vyhrála a obsadila tak 1.místo a stala se Mistryněmi ČR.

Tým se opíral především o výkony Emy Bláhové, Julie Pilařové – členky all stars NF a Martiny Kopecké, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje – MVP.

Děvčata doplňkově hrála v Pražském přeboru i soutěž PP U11 3x3. Zde se nezalekla ani chlapeckých týmů a nakonec obsadila 2.místo, když byly nejlepším dívčím týmem.

Mladší minižákyně U12 (roč. 2006+07)
Tým šel do nové sezóny ve výrazně změněné sestavě. A byl složen z tolika kvalitních hráček, že až nakonec bylo komplikací, aby si všechny našly pro sebe dost prostoru. Holky bez porážky prošly Pražským přeborem U12 a získaly zde 1.místo. Tím postoupily na Národní finále do Klatov. Za účasti 16 nejlepších celků z celé ČR postupně vítězně prošly až do samého finále. Zde narazily na vyspělejší tým Hradce Králové a utrpěly svoji první porážku v sezóně. Děvčata obsadila v ČR 2.místo. Členkou all stars se stala po zásluze Tereza Nováková. 

Starší minižákyně U13 (roč.2005+06)
Družstvo se i v letošní sezóně potýkalo s nevyrovnaností hráček a tak trošku už i s nálepkou „nepůjde to“. Některá utkání ale ukázala, že „by to šlo“. Bohužel jich bylo málo. V Pražském přeboru U13 děvčata obsadila konečné 5.místo

Mladší žákyně U14 (roč.2004+05)
Holky roč.2004 nesou v klubu přezdívku „smolařky“. I přes doplnění družstva před sezónou se nepodařilo naplnit cíl. V Žákovské lize U14 se vydařila podzimní část v základní skupině a hráčky z 1.místa postoupily do Extraligové nadstavby ŽL U14. Zde ale opět zařádil osud. Přišla řada zranění, nemoci a holky opět obsadily v konečné tabulce první nepostupovou pozici. Takto jim utekl postup na NF / MČR již potřetí za sebou. V konečném pořadí tak obsadily 9. – 10.místo v ČR. Anita Štenclová, Sára Lišková a Martina Šťovíčková pak úspěšně reprezentovaly Prahu na turnaji oblastních výběrů ČR.  

Starší žákyně U15 (roč.2003+04)
Jeden z nejúspěšnějších ročníků HB – roč.2003, naopak utrpěl odchod některých hráček a dostal se tak do těžší situace při cestě za obhajobou titulu z kategorie U14 a U13. Holky hladce postoupily v Žákovské lize U15 do Extraligové nadstavby ŽL U15.        I přes drobnou krizi se tým dokázal probojovat na Mistrovství ČR. Zde prohrál až v samém závěru finálového utkání a získal tak 2.místo v ČR. Do all stars tohoto turnaje se dostala Gábina Němcová a Kateřina Vejvodová. Obě si svými výkony následně vybojovaly místo v reprezentačním výběru ČR U15, kde Kateřina dokonce navlékla kapitánskou pásku. V širším výběru této reprezentace pak byly i další hráčky – Jesika Hibalová, Klára Šmídová a Jitka Pilařová.

Tato skupina, jako jediná v ČR, vždy odjela z NF minižactva a následně MČR žactva s medailovým umístěním. 

Kadetky U17 (roč. 2001+02+03)
Kadetky ve svém druhém ročníku v nejvyšší soutěži ČR - Extralize U17 již uplatnily loňské zkušenosti. Opět se opíraly o výkony podkošových hráček – Natálie Juhászové a Charlotty Semgady. Výborným výkonem se do hry zařadily hráčky roč.2003. V extrémně vyrovnané soutěži se tým pohyboval víceméně na středu tabulky. Jen rozdíl ve scóre je nakonec v celkovém součtu odsoudil na 8.místo. V play-off tak holky narazily na pozdějšího vítěze soutěže. 8.místo je tak konečným umístěním v ČR.  

Juniorky U19 (roč. 1999+00+01+02)
Poprvé tým juniorek nastoupil pod hlavičkou HB Basket. Sezóna byla taková „kostrbatá“. Prostě to nebylo úplně „ono“.  Problémy byly na pozici trenéra, výkony byly nevyrovnané a nálada ne úplně pohodová. Přesto se tým opět dostal v soutěži Dorostenecké ligy U19 až k postupu do finálové skupiny, kde se již nabízí možnost baráže o Extraligu U19. Posledními prohranými zápasy v základní skupině týmu ale postup utekl. Tím zůstal na děleném 10. – 13.místě v DL U19.  

Ženy
Tým žen „A“ byl složen opět převážně z hráček dorostu. I když do žen již oficiálně „dorostla“ nejstarší HB-hráčka Kateřina Buřilová! Tým se celou sezónu potýkal s menším počtem hráček, s nedobrou náladou a vše se odráželo na výsledcích. Soutěž jsme sotva dohrály a v závěru se hrálo v počtu max. 7 hráček. Bylo to dost zoufalé, ale zřejmě normální, jak je vidět na většině ostatních účastníků II.ligy žen. Soutěž jsme udržely, ale se smíšenými pocity.

Naopak ve výborné náladě celou sezónu pracoval tým žen „B“. Holky v I.třídě Pražského přeboru uhrály 7.místo. Hrály s chutí, dobrou náladou a výrazně začaly spolupracovat s klubem. Zejména pak jako asistentky u minižákovských týmů a přípravek. 

V kategorii U10 děvčata nastupovala v neoficiální soutěži Šmoulinka. Smyslem této soutěže není boj o pořadí, ale získávání zkušeností a seznamování se s basketem. 

I v letošním roce probíhaly oblíbené turnaje Nadějí pro klubové přípravky. Letošního ročníku se dále zúčastnilo Kladno a Nusle. Tedy kluby, s kterými úspěšně spolupracujeme a většina výše uvedených úspěchů byla dosažena i za podpory těchto klubů. 

Na Nadějích se představily hráčky všech 6 přípravek, které má klub otevřen. Letošní ročník vyhrála děvčata ZŠ Mezi školami.

Z hráček přípravek se nám pro sezónu 2018/19 podařilo složit nový tým do kategorie U11 a opět se budeme těšit na skvělé výkony našich nejmladších hvězdiček. 

V sezóně 2017/18 měl HB Basket zastoupení ve všech věkových kategoriích a soutěžích ČBF. Celkem klub hrál 12 soutěží (včetně tzv.doplňkových). Na přípravě cca 150 hráček se podílelo 9 trenérů.

Poklidný chod sezóny narušil prosincový převod klubu z o.p.s. na zapsaný spolek. Tím došlo k drobné úpravě názvu klubu. Přestože jsme stále HB Basket, oficiální název zní BK HB Basket. Nicméně i v „novém dresu“ pracujeme a fungujeme stejně. A jsme připraveni překonat i obrovskou překážku a tou je rekonstrukce haly na Zličíně, kde máme svůj „tréninkový domov“.

Výroční zpráva za období 12/17 – 05/18

BK HB Basket, z.s.
Petržílkova 2261/24
Praha 5
IČ : 06661980
Spolek byl zapsán ve spolkovém rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze v oddílu L, vložce č.69599 dne 18.12.2017.

Obsah

Vedení spolku
Úvod, činnost spolku
Členská základna
Místo a podmínky realizace
Zpráva o činnosti v sezoně 2017/2018
Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2017/2018
Rozpočet na výdaje na sezonu 2018/2019
Závěr

Vedení spolku

předsednictvo:
předseda: Hana Brejlová
hospodář: ing. Jiří Geissler
jednatel: Martin Brejla
kontrolní komise:
předseda: Jana Geisslerová
členové: Kateřina Kudějová, Jiří Geissler

Úvod, činnost spolku

BK HB Basket byl založen v prosinci 2017, jako nástupnická organizace HB Basket Praha o.p.s., což je i uvedeno i v preambuli Stanov spolku. Vzhledem ke skutečnosti, že jako právní forma o.p.s. nemá klub možnost žádat o některé dotace, rozhodlo na podzim roku 2017 vedení klubu o založení zapsaného spolku pod názvem BK HB Basket z.s. (IČO 066 61 980). Spolek BK HB Basket, s.z. vznikl v souladu s legislativními změnami upravujícími činnost spolků a neziskových organizací v ČR vzhledem k nemožnosti přímé transformace právní formy obecně prospěšné společnosti na zapsaný spolek. BK HB Basket z.s. navazuje bezprostředně na činnost HB Basket Praha, o.p.s., která se od svého vzniku v roce 2011 soustřeďovala na sportovní - basketbalovou výchovu a trénování dětí a mládeže, včetně účastí ve sportovních soutěží. Od 1.1.2018 došlo k převodu všech soutěží, hráček, majetku, dohod o provedení práce, nájemních, dotačních, trenérských a ostatních smluv na nově vzniklý subjekt, který je de facto právní nástupce HB Basket Praha o.p.s. a to jak právně, tak účetně.

Basketbalový klub tedy v sezoně 2017/2018 vystupoval
- v období 1.6.2017-31.12.2017 pod HB Basket Praha o.p.s.
- v období 1.1.2018-31.05.2018 pod BK HB Basket z.s.

Hlavní náplní je zajištění fungování sportovního basketbalového klubu. Vytváření podmínek pro sportovní činnost především dětí a mládeže, a návazně pak i dospělých. Zajištění tréninkových prostor, sportovních soutěží, tréninkového procesu a dalších aktivit s tímto spojených.

Členská základna

Celá členská základna byla po vzniku spolku převedena z HB Basket Praha o.p.s.
BK HB Basket se jako sportovní klub zaměřuje na práci s děvčaty. Celkový počet hráček za uplynulé období se pohyboval mezi 150 – 160 děvčaty. Zhruba polovina hráček nastupovala v soutěžích ČBF, polovina dětí trénovala v přípravkách na šesti ZŠ. Klub nastoupil v celkem 12 soutěžích ČBF. Celá členská základna byla v prosinci 2017 převedena na nový – plně svojí činností navazující právní subjekt.

Místo a podmínky realizace

V prosinci 2017 byla převedena všechna práva na soutěže ČBF a s tím další smluvní vztahy s ČBF. Byly převedeny i všechny nájemní smlouvy.
HB Basket Praha o.p.s. pro své členy zajistil pro období 06/17 – 05/18 veškeré požadované tréninkové podmínky pro kvalitní přípravu hráček. Tyto následně převzal BK HB Basket, z.s.. Tréninky probíhaly ve sportovních hala Radlice a Zličín. Mistrovská utkání byla hrána ve sportovní hale Aritma. Bylo otevřeno 6 přípravek na ZŠ. Bylo zajištěno materiální vybavení, trenéři opět prošli školeními a semináři. Další trenér se připravuje na trenérský kurz.
Byl zajištěn dostatečný počet soutěží, přípravné turnaje i letní soustředění. Pro přípravky byly organizovány pravidelné turnaje. Byla zajištěna regenerace – bazén a fyzioterapeut.

Všechny hráčky nastoupily ve dvou soutěžích, aby byla zajištěna dostatečná herní vyspělost. Některé soutěže jsou určeny jako doplňkové a i díky tomu dostanou herní prostor všechny členky klubu.

Zpráva o činnosti

BK HB Basket, z.s. navázal v prosinci 2017 na činnost HB Basket Praha o.p.s. Převzal všechny soutěže, které byly v půlce rozehrané sezóny 2017/18.
V období 12/17 – 05/18 byly všechny soutěže řádně dohrány.

Ženy A - 13. – 14.místo II.liga žen ČR
Ženy B - 7.místo I.třída Pražského přeboru

Mládežnické kategorie – juniorky a kadetky, celorepublikové soutěže:
U19 - 9. – 10.místo DL U19 (druhá nejvyšší soutěž ČR)
U17 - 9.místo EL U17 (nejvyšší soutěž ČR)

Žákovské kategorie – st. a ml. žákyně, celorepublikové soutěže:
U15 - 2.místo ŽL U15 (vicemistr ČR)
          NRS U15, doplňková soutěž
U14 - 9. – 10.místo ŽL U14 (nejvyšší soutěž)

Minižákovské soutěže – st., ml. a nejml. minižákyně, regionální soutěže:
U13 - 5.místo Pražský přebor
          Krajský přebor, doplňková soutěž
U12 - 1.místo Pražský přebor, 2.místo Národní finále (vicemistr ČR)
U11 - 1.místo Pražský přebor, 1.místo Národní finále (Mistr ČR)
          2.místo Pražský přebor 3x3
U10 - neoficiální soutěž Šmoulinka

Bylo zajištěno letní soustředění.

Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2017/2018

Hlavní položkou příjmové stránky jsou příspěvky členů, dary, sponzorské dary, granty a dotace. Granty a dotace klub dostává od Magistrátu hlavního města Prahy prostřednictvím Pražského basketbalové svazu, od Městských částí Praha 5, Praha 13 a Praha 17. Dále pak jako centrum sportovně talentované mládeže (SpS) od České basketbalové federace.

Hlavní položkou výdajové stránky jsou nájmy za tělocvičny a haly, náklady spojené se soutěžemi (rozhodčí), odměny trenérům, materiální vybavení, kancelářské potřeby, licenční poplatky, startovné, ubytování a další, drobnější jednorázové položky.

Dotace od Městských částí byly vyúčtovány do 12/17. Tyto vyúčtoval HB Basket Praha o.p.s., jakožto příjemce dotace. Dotace SpS poskytována ČBF a dotace MHMP byla z o.p.s. převedena na spolek. Dotace MHMP byla řádně v 06/18 vyúčtována. Z HB Basket Praha o.p.s. byly převedeny od 1.1.2018 všechny nájemní smlouvy a smlouvy s trenéry, které pak navazují na dotační program SpS a MHMP.

Členská schůze schválila účetní závěrku za hospodářský rok 2017/2018 a rozhodla o tom, že zisk běžného období za rok 2017/2018 ve výši 87.820,09 Kč bude použit ve výši 42.784,31 Kč na úhradu převzaté ztráty a zbývajících 45.035,78 Kč bude převedeno na účet nerozděleného zisku minulých let.

Vyúčtování rozpočtu za 12/2017– 05/2018:

Stav pokladny k 31.5.2018 : 13.234,- Kč
Stav účtu k 31.5.2018 : 30.405,20 Kč

Náklady celkem:

Sportovní vybavení

1 140,00 Kč

Spotřeba materiálu - lékárna

2 529,00 Kč

Spotřeba materiálu - kanc.režie

708,00 Kč

Ceny do soutěže

3 502,00 Kč

Pronájem tělocvičny Zličín

137 540,00 Kč

Pronájem tělocvičny FZŠ Otokara Chlupa

9 000,00 Kč

Pronájem tělocvičny ZŠ generála Fr. Peřiny

9 000,00 Kč

Pronájem tělocvičny SK Motorlet

197 295,00 Kč

Pronájem tělocvičny Rudná

3 200,00 Kč

Pronájem tělocvičny FZˇŠ Barrandov

21 034,00 Kč

Pronájem haly FZŠ PeDF UK Stodůlky

7 437,00 Kč

Pronájem tělocvičny MČ Praha - Troja

4 250,00 Kč

Pronájem haly ARITMA

95 400,00 Kč

Pronájem haly TJ Sokol Nusle

3 360,00 Kč

Pronájem tělocvičny Basket Slovanka

1 800,00 Kč

Pronájem haly TJ Sokol Dobřichovice

3 325,00 Kč

Ostatní služby - poštovné

380,00 Kč

Ostatní služby - rozhodčí

69 379,00 Kč

Ostatní služby - lékařské prohlídky

3 000,00 Kč

Ubytování

6 300,00 Kč

Ostatní služby - účetnictví

500,00 Kč

Ostatní služby - hosting

1 815,00 Kč

Ostatní služby - trenérská činnost

88 000,00 Kč

Školení trenérů bez dokladu

2 000,00 Kč

Mzdové náklady - DPP

100 000,00 Kč

DPP fyzioterapeutka

12 000,00 Kč

Zákonné pojištění

166,67 Kč

Ostatní pokuty ČBF

14 000,00 Kč

Finanční poplatky

1 405,29 Kč

Přestup hráček

1 100,00 Kč


Výnosy celkem:

Úroky z b.ú.

2,76 Kč

Jiné ostatní výnosy - výchovné

12 000,00 Kč

Příspěvek na úhradu nájmů

7 000,00 Kč

Příspěvek na úhradu rozhodčích

9 000,00 Kč

Vklad do turnaje

2 700,00 Kč

Přijaté příspěvky - dary

45 000,00 Kč

Přijaté příspěvky - patronství

17 000,00 Kč

Příspěvek ČBF

14 000,00 Kč

Přijaté členské příspěvky

336 041,68 Kč

Dotace MŠMT Můj klub

310 500,00 Kč

Dotace ze SR ČR - SSA

59 820,50 Kč

Dotace HMP/ČBF 5843

119 771,00 Kč

 

Rozpočet na sezonu 2018/2019

Předpokládané příjmy :
Granty, dotace                            –    890 000,00 Kč 
Sponzorské dary                         –     110 000,00 Kč 
Členské příspěvky                       –  1 150 000,00 Kč
Ostatní                                       –     70 000,00 Kč

Předpokládané výdaje :
Náklady na pronájem tělocvičen                                  – 1 000 000,00 Kč 
Náklady na soutěže a soustředění                               –    620 000,00 Kč 
Ostatní náklady (startovné, poštovné, licence apod.)     –    100 000,00 Kč
Odměny a platy trenérů                                              –    530 000,00 Kč

 

Závěr

BK HB Basket převzal od předchozí obecně prospěšné společnosti plně funkční klub, s řádně a odborně vedeným účetnictvím, s početnou členskou základnou, s plně zajištěnými podmínkami pro činnost a dobrými sportovními úspěchy.

V této činnosti pak spolek pokračoval do ukončení sezóny 2017/18.

Poděkování patří všem rodičům hráček – členek klubu, kteří podporují své děti a podílejí se na chodu klubu nejen lidsky, ale i finančně, neboť členské příspěvky jsou základní příjmovou položkou klubu.
Poděkování patří státním úřadům, které svojí finanční podporou přispívají k úspěšnému chodu klubu.
Poděkování patří soukromým organizacím, které finančně naší činnost podpořili a to i s vědomím, že jejich loga neovládnou televizní přenosy.
Poděkování patří členům orgánů spolku, kteří se aktivně a neodmyslitelně podílejí na činnosti klubu a to ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.
Poděkování patří trenérům a asistentům, kteří svojí obětavou a mnohdy náročnou prací dovedli hráčky až na posty, které klub získal.
Poděkování patří i vedením základních škol, které nám dávají prostor provozovat školní přípravky.

Bez podpory všech výše uvedených by sport nemohl existovat. Třebaže jde o sport dětí a ne všechny jednou budou reprezentantkami. Dali možnost všem a obohatili jejich životy o řadu morálně-volných vlastností a zkušeností, které jednou děti zhodnotí ve svém životě.

Doufáme, že i v letech dalších budou naše sportovní úspěchy, ve spolupráci se všemi nezbytnými složkami naší komunity úspěšné a že přineseme radost nejen z vítězství, ale i z obyčejných lidských zážitků a zkušeností.

Výroční zpráva byla projednána a schválena předsednictvem a kontrolní komisí spolku.

Vypracovala
Hana Brejlová
předsedkyně spolku


V Praze dne 20.9.2018


Příloha :
Rozvaha pro nevýdělečné organizace k 31.5.2018
Výkaz zisku a ztráty k 31.5.2018
Příloha k účetní závěrce za 1.6.2017-31.5.2018

 

Výroční zpráva za sezonu 2017/2018

 HB Basket Praha o.p.s.
Petržílkova 2261/24
Praha 5
IČ : 24846511
Obecně prospěšná společnost byla zapsána dne 11.5.2011 v rejstříku obecně prospěšných společností, vedeného Městským soudem v Praze, oddíl O, vložka 810.

Obsah

Vedení obecně prospěšné společnosti
Úvod
Členská základna
Místo a podmínky realizace
Zpráva o činnosti v sezoně 2017/2018
Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2017/2018
Rozpočet na výdaje na sezonu 2018/2019
Závěr

Vedení obecně prospěšné společnosti

Ředitelka : Hana Brejlová
Správní rada :
předseda : Bc. Jana Geisslerová
členové : Bc. Martin Brejla, Kristýna Kabrhelová
Dozorčí rada :
předseda : Kateřina Kudějová - Brejlová
členové : David Kuděj, Jiří Geissler

Úvod

HB Basket Praha byl založen v květnu 2011. Hlavní náplní obecně prospěšné společnosti je poskytování obecně prospěšné služby spočívající v organizování a provozování basketbalového klubu – vytváření podmínek pro sportovní činnosti především pro děti a mládež, návazně pak i pro dospělé, jež vzešly z mládežnických kategorií. Jedná se o zajištění tréninkových prostor, sportovních soutěží, tréninkového procesu a dalších aktivit směřujících k rozvoji sportovní činnosti. Dále pak zajištění materiálního vybavení, zajištění kvalitních trenérů a zvyšování jejich vzdělání a v neposlední řadě zajištění sportovně-společenských akcí podporujících morální, společenský a zejména sportovní vývoj členů HB Basketu.

Vzhledem ke skutečnosti, že jako právní forma o.p.s. nemá klub možnost žádat o některé dotace, rozhodlo na podzim roku 2017 vedení klubu o založení zapsaného spolku pod názvem BK HB Basket z.s. (IČO 066 61 980). Spolek BK HB Basket, s.z. vznikl v souladu s legislativními změnami upravujícími činnost spolků a neziskových organizací v ČR vzhledem k nemožnosti přímé transformace právní formy obecně prospěšné společnosti na zapsaný spolek. BK HB Basket z.s. navazuje bezprostředně na činnost HB Basket Praha, o.p.s., která se od svého vzniku v roce 2011 soustřeďovala na sportovní - basketbalovou výchovu a trénování dětí a mládeže, včetně účastí ve sportovních soutěží. Od 1.1.2018 došlo k převodu všech soutěží, hráček, majetku, dohod o provedení práce, nájemních, dotačních, trenérských a ostatních smluv na nově vzniklý subjekt, který je de facto právní nástupce HB Basket Praha o.p.s. a to jak právně, tak účetně.

Basketbalový klub tedy v sezoně 2017/2018 vystupoval
- v období 1.6.2017-31.12.2017 pod HB Basket Praha o.p.s.
- v období 1.1.2018-31.05.2018 pod BK HB Basket z.s.

V účetní jednotce HB Basket Praha o.p.s. došlo 1.1.2018 k předání veškerých aktiv a pasiv na právního nástupce s výjimkou některých zúčtovacích vztahů, které byly uhrazeny zejména v průběhu měsíce ledna. Od 1.1.2018 o.p.s. nevykonává činnost, avšak zatím právně existuje dál do doby, než správní rada rozhodne, co bude dál.

Členská základna

HB Basket se jako sportovní klub zaměřuje na práci s děvčaty. Celkový počet hráček za uplynulé období se pohyboval mezi 150 – 160 děvčaty. Zhruba polovina hráček nastupovala v soutěžích ČBF, polovina dětí trénovala v přípravkách na ZŠ. Klub nastoupil v celkem 12 soutěžích ČBF. Celá členská základna byla na přelomu roku 2017/2018 převedena na nový – plně svojí činností navazující právní subjekt.

Místo a podmínky realizace

HB Basket pro své členy zajistil pro období 06/17 – 05/18 veškeré požadované tréninkové podmínky pro kvalitní přípravu hráček. Tréninky probíhaly ve sportovních hala Radlice a Zličín. Mistrovská utkání byla hrána ve sportovní hale Aritma. Bylo otevřeno 6 přípravek na ZŠ. Bylo zajištěno materiální vybavení, trenéři opět prošli školeními a semináři. Další trenér se připravuje na trenérský kurz.
Byl zajištěn dostatečný počet soutěží, přípravné turnaje i letní soustředění. Pro přípravky byly organizovány pravidelné turnaje. Byla zajištěna regenerace – bazén a fyzioterapeut.

Zpráva o činnosti

V červnu 2017 byly přihlášeny týmy v jednotlivých kategoriích do soutěží pořádaných Českou basketbalovou federací, Pražským basketbalovým svazem a Krajským basketbalovým svazem středních Čech. V závěru měsíce proběhla rozlučka se sezónou za účasti většiny hráček a rodičů. Kromě společenské a sportovní části byla předložena členům zpráva o činnosti za uplynulé období.

V srpnu 2017 byla sezóna 2017/18 zahájena tradičním letním soustředěním. Trenérský tým, který pracuje celoročně, byl doplněn kondičním trenérem a dalšími asistentkami, aby byla zajištěna dostatečná bezpečnost dětí. Soustředění, které proběhlo ve dvou fázích, se celkem zúčastnilo zhruba 80 dětí ve věku 8 – 18 let. Pro děti byly zajištěny dostatečné tréninkové prostory, rehabilitace a bylo doplněno společensko – kulturními aktivitami, zejména pro nejmladší hráčky. Hlavní náplní soustředění je tradičně kondiční a herní příprava na nadcházející sezónu, ale nedílnou součástí je podpora klubového ducha, kolektivní soudržnost a morální hodnoty. Soustředění proběhlo bez problémů.

V září 2017 byla zahájena sezóna přípravnými turnaji v jednotlivých kategoriích a pravidelnou tréninkovou činností. Byly provedeny nábory na ZŠ a to formou informací o přípravce na webových stránkách škol, letáků dětem a v některých případech i vzorovými tréninky v hodinách TV. Přípravky zahájily činnost v druhé polovině měsíce.

Během října se rozběhly všechny soutěže.

Na přelomu roku 2017/2018 byla členská základna převedena do nového právního subjektu – BK HB Basket, z.s. S tím byly převedeny i všechny soutěže, licence hráček. BK HB Basket, z.s. plně navazuje svojí činností na HB Basket Praha o.p.s.

Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2017/2018

Hlavní položkou příjmové stránky jsou příspěvky členů, dary, sponzorské dary, granty a dotace. Granty a dotace klub dostává od Magistrátu hlavního města Prahy prostřednictvím Pražského basketbalové
svazu, od Městských částí Praha 5 a Praha 13. Dále pak jako centrum sportovně talentované mládeže (SpS) od České basketbalové federace.

Hlavní položkou výdajové stránky jsou nájmy za tělocvičny a haly, náklady spojené se soutěžemi (rozhodčí), odměny trenérům, materiální vybavení, kancelářské potřeby, licenční poplatky, startovné, ubytování a další, drobnější jednorázové položky.

Dotace od Městských částí a dotace SpS poskytována os ČBF byly vyúčtovány do 12/17. Dotace MHMP byla převedena na nový právní subjekt BK HB Basket, z.s. Dotace MHMP byla řádně v 06/18 vyúčtována. Na BK HB Basket, z.s. byly převedeny od 1.1.2018 všechny nájemní smlouvy a smlouvy s trenéry, které pak navazují na dotační program SpS a MHMP.

Dozorčí rada schválila účetní závěrku za hospodářský rok 2017/2018 a rozhodla o tom, že ztráta za rok 2017/2018 ve výši 9.005,98 Kč bude hrazena z rezervního fondu, který vznikl v rámci převodu aktivit na nástupnický spolek právě na úhradu ztráty běžného období.

Vyúčtování rozpočtu za 06/2017– 05/2018:

Stav pokladny k 31.5.2018 : 0,- Kč
Stav účtu k 31.5.2018 : -225,61 Kč

Náklady celkem:

Sportovní vybavení

34 482,71 Kč

Spotřeba materiálu - lékárna

1 978,00 Kč

Spotřeba materiálu - kanc.režie

3 577,00 Kč

Ceny do soutěže

5 487,00 Kč

Cestovné

6 504,00 Kč

Pronájem tělocvičny Zličín

169 280,00 Kč

Pronájem tělocvičny FZŠ Otokara Chlupa

7 000,00 Kč

Pronájem tělocvičny ZŠ generála Fr. Peřiny

4 500,00 Kč

Pronájem tělocvičny SK Motorlet

163 200,00 Kč

Pronájem tělocvičny Rudná

1 500,00 Kč

Pronájem tělocvičny Tábor

29 250,00 Kč

Pronájem haly Jeneč

5 000,00 Kč

Pronájem tělocvičny FZŠ Barrandov

22 246,00 Kč

Pronájem tělocvičny ZŠ TGM

10 040,00 Kč

pronájem haly ZŠ Kupeckého

4 646,67 Kč

Pronájem haly ARITMA

36 000,00 Kč

Pronájem haly TJ Sokol Nusle

1 500,00 Kč

pronájem haly ZŠa MŚ Petřiny - jiih

3 872,00 Kč

Ostatní služby - poštovné

1 120,00 Kč

Ostatní služby - rozhodčí

55 053,00 Kč

Ostatní služby - lékařské prohlídky

33 550,00 Kč

Ubytování Tábor

121 800,00 Kč

Strava pro účastníky soustředění

142 458,00 Kč

Vstupné bazén

8 790,00 Kč

Ostatní služby - účetnictví

1 500,00 Kč

Ostatní služby - hosting

882,29 Kč

Ostatní služby

16 585,00 Kč

Administrativné služby - ops na zs

10 000,00 Kč

Ostatní služby - trenérská činnost

89 000,00 Kč

Mzdové náklady - DPP

161 000,00 Kč

DPP fyzioterapeutka

16 000,00 Kč

Zákonné pojištění

233,33 Kč

Pokuty ČBF

8 400,00 Kč

Finanční poplatky

4 386,29 Kč

Přestup hráček

15 000,00 Kč

Hráčské licence

7 050,00 Kč

Převod ligy U19

10 000,00 Kč

Jiné ostatní náklady - startovné soutěže

40 200,00 Kč

Odpis pohledávky nedaňový

364,00 Kč

Odpisy stahovací koše

10 048,00 Kč

Výnosy celkem:

Výpůjčka stahovací koše

2 600,96 Kč

Úroky z b.ú.

14,03 Kč

Rozpuštění dotace na stahovací koše

7 248,00 Kč

Příspěvek na úhradu nákladů

1 200,00 Kč

Vklad do turnaje

6 900,00 Kč

Přijaté příspěvky - dary

46 000,00 Kč

Přijaté příspěvky - patronství

1 910,00 Kč

Příspěvek-grant ČBF

5 000,00 Kč

Přijaté členské příspěvky

470 458,32 Kč

Přijaté členské příspěvky soustředění

332 000,00 Kč

Dotace ze SR ČR - SSA

108 180,00 Kč

Dotace ČBF 6949

21 577,00 Kč

Dotace HMP/ČBF 5843

143 929,00 Kč

Provozní dotace - MČ Praha 13, Praha17

22 000,00 Kč

Provozní dotace - MČ Praha 5

60 000,00 Kč

Dotace ČBF

25 460,00 Kč

Rozpočet na sezonu 2018/2019

Výnosy : 0,- Kč
Náklady : 500,- Kč

Závěr

Práce HB Basketu byla po celou dobu své existence prospěšná pro všechny děti, které byly členy klubu. Vedení obecně prospěšné společnosti děkuje všem za odvedenou práci.

Výroční zpráva byla projednána a schválena správní a dozorčí radou na své výroční schůzi dne 25.září 2018.

Vypracovala:
Hana Brejlová
ředitelka o.p.s. HB Basket Praha

V Praze dne 28.9.2018

Přílohy :
Rozvaha pro nevýdělečné organizace k 31.5.2018
Výkaz zisku a ztráty k 31.5.2018
Příloha k účetní závěrce za 1.6.2017-31.5.2018

SEZÓNA 2016/2017

HB Basket Praha o.p.s.
Petržílkova 2261/24 Praha 5
IČ : 24846511 

Obecně prospěšná společnost byla zapsána dne 11.5.2011 v rejstříku obecně prospěšných společností, vedeného Městským soudem v Praze, oddíl O, vložka 810. 

Obsah:
Vedení obecně prospěšné společnosti
Úvod
Členská základna
Místo a podmínky realizace
Zpráva o činnosti v sezoně 2016/2017
Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2016/2017
Rozpočet na výdaje na sezonu 2017/2018
Závěr 

Vedení obecně prospěšné společnosti

Ředitelka: Hana Brejlová
Správní rada: 
předseda: ing. Jiří Geissler
členové: Kateřina Brejlová, Jana Geisslerová
Dozorčí rada:
předseda: František Brokeš
členové: Michal Vácha, Pavlína Holá 

Ke dni 20.6.2017 vypršelo funkční období členům správní rady Ing.Jiřímu Geisslerovi, Janě Geisslerové a Kateřině Brejlové.  Ke  stejnému  dni  vypršelo  funkční  období  členu  dozorčí  rady  panu  Michalovi Váchovi a ke stejnému datu podali rezignaci na členství v dozorčí radě  k rukám zakladatelek společnosti i zbývající členové DR pan František Brokeš a paní Pavlína Holá. 

Zakladatelky společnosti jmenovaly novými členy správní rady pana Martina Brejlu, Janu Geisslerovou a  Kristýnu  Kabrhelovou.  Do  dozorčí  rady  pak  zakladatelky   jmenovaly   Kateřinu   Brejlovou,   Jiřího Geisslera a Davida Kuděje.

Od 20.6.2017 pracovala správní rada o.p.s. ve složení:
Předseda: Jana Geisslerová
Členové: Martin Brejla a Kristýna Kabrhelová 

Od 20.6.2017 pracovala dozorčí rada o.p.s. ve složení:
Předseda: Kateřina Brejlová
Členové: Jiří Geissler a David Kuděj 

Ve funkci ředitelky společnosti zůstává pí.Hana Brejlová. 

Úvod

HB Basket Praha byl založen v květnu 2011. Hlavní náplní obecně prospěšné společnosti je poskytování obecně prospěšné služby spočívající v organizování a provozování basketbalového klubu – vytváření podmínek pro sportovní činnosti především pro děti a mládež, návazně pak i pro dospělé, jež vzešly z mládežnických kategorií. Jedná se o zajištění tréninkových prostor, sportovních soutěží, tréninkového procesu a dalších aktivit směřujících k rozvoji sportovní činnosti. Dále pak zajištění materiálního vybavení, zajištění kvalitních trenérů a zvyšování jejich vzdělání a v neposlední řadě zajištění sportovně-společenských akcí podporujících morální, společenský a zejména sportovní vývoj členů HB Basketu. 

Členská základna

HB Basket se jako sportovní klub zaměřuje na práci s děvčaty. Kromě dvou družstev žen, kde je 16 hráček, měl HB Basket v sezoně 2016/2017 v soutěžích pořádaných Českou basketbalovou federací (ČBF) celkem zhruba 80 hráček v kategoriích minižactva, žactva a dorostu. V přípravkách trénovalo přibližně dalších cca 80 dětí, z čehož je asi 5% chlapců. Ti mají následně možnost přejít do chlapeckých klubů. Celkový počet hráčů a hráček se pohybuje mezi číslem 150 – 160 osob. Členská základna je pohyblivá, zejména v přípravkách přicházejí nové děti a někteří odcházejí. Aktuální počet k 15.5.2017, tedy z pohledu basketbalových řádů k poslednímu dni sezony 2016/2017, byla členská základna v počtu 158 hráčů a hráček. 

Místo a podmínky realizace

HB Basket pro své členy zajistil pro období 06/16 – 05/17veškeré požadované tréninkové podmínky pro kvalitní přípravu hráček. Byly zajištěny tréninkové prostory ve sportovní hale Radlice a sportovní hale Zličín. Pro školní přípravky pak školní tělocvičny na pěti základních školách. Nově byla otevřena šestá přípravka na ZŠ Mezi Školami. Klub zajistil pro hráčky pravidelnou rehabilitaci v bazénu Radlice. Byl zajištěn vhodný počet trenérů, kteří se pravidelně doškolují.Hlavní trenér SpS, tedy Sportovního střediska, ukončil studium trenérské školy na FTVS a získal nejvyšší trenérskou licenci „A“. V září 2017 by měli být dva noví trenéři vyškoleni pro základní licenci „C“. Dvě členky kluby byly proškoleny a stanou se rozhodčími. Kromě tréninkového prostoru zajistil HB Basket Praha o.p.s. všem svým členům i dostatečný herní prostor. V sezóně 2016/17 hráčky nastupovaly v celkem 11 soutěžích organizovaných ČBF a to včetně družstva žen. Navíc nejmladší děti hrály neoficiální soutěž. Většina hráček během uplynulého období odehrála 50 – 60 utkání, které jsou nezbytnou součástí pro jejich herní růst. Pro děti z přípravek HB Basket pořádal pravidelné turnaje Nadějí. Všechny soutěže byly odehrány ve sportovní hale v Jenči. Turnaje Nadějí proběhly v tělocvičnách ZŠ V Remízku, Praha 5. 

Zpráva o činnosti

V červnu 2016 byly přihlášeny týmy v jednotlivých kategoriích do soutěží pořádaných Českou basketbalovou federací, Pražským basketbalovým svazem a Krajským basketbalovým svazem středních Čech. V závěru měsíce proběhla rozlučka se sezónou za účasti většiny hráček a rodičů. Kromě společenské a sportovní části byla předložena členům zpráva o činnosti za uplynulé období. 

V srpnu 2016 byla sezóna 2016/17 zahájena tradičním letním soustředěním. Trenérský tým, který pracuje celoročně, byl doplněn kondičním trenérem a dalšími asistentkami, aby byla zajištěna dostatečná bezpečnost dětí. Soustředění, které proběhlo ve dvou fázích, se celkem zúčastnilo zhruba 80 dětí ve věku 8 – 18 let. Pro děti byly zajištěny dostatečné tréninkové prostory, rehabilitace a bylo doplněno společensko – kulturními aktivitami, zejména pro nejmladší hráčky. Hlavní náplní soustředění je tradičně kondiční a herní příprava na nadcházející sezónu, ale nedílnou součástí je podpora klubového ducha, kolektivní soudržnost a morální hodnoty. Soustředění proběhlo bez problémů. 

V září 2016 byla zahájena sezóna přípravnými turnaji v jednotlivých kategoriích a pravidelnou tréninkovou činností. Byly provedeny nábory na ZŠ a to formou informací o přípravce na webových stránkách škol, letáků dětem a v některých případech i vzorovými tréninky v hodinách TV. Přípravky zahájily činnost v druhé polovině měsíce. 

Během října se rozběhly všechny soutěže, které probíhaly do května 2017. 

Ženy.V kategorii žen HB Basket nastoupil poprvé v celostátní soutěži – II.liga. Tým byl složen převážně z juniorek a soutěž udržel do další sezóny. Tým B nastoupil do I.třídy Pražského přeboru. Soutěž udržel a opět byly do hry zapojeny juniorky.

Juniorky / starší dorostenky / U19,  nastoupily  v soutěži  DL  U19  a  to  ve  spojené  soutěži  se  Slávií Praha. 80% hráček jsou odchovankyně HB Basketu. Posledním rokem se tato soutěž hrála pod hlavičkou Slávie. Tým skončil na 6.místě soutěže. Většina hráček pak nastupovala i v soutěži žen II.ligy.

Kadetky / mladší dorostenky/ U17, nastoupily poprvé v nejvyšší soutěži ČR – EL U17. Kromě odchovankyň byl tým  doplněn hostujícími hráčkami a i přes řadu  zranění hráčky skončil na 9.místě   v ČR. 

St.žákyně/ U15,nastoupily do soutěžeŽL U15. Tým od počátku provázal velký počet zranění, který vygradoval na MČR. Družstvo obsadilo 5.místo v ČR.

Ml.žákyně / U14, v soutěži ŽL U14 postoupily až na MČR, kde obhajovaly titul Mistra ČR. To se jim podařilo 17vt. před koncem utkání. V této soutěži hrál i tým „B“, který zde především získával herní zkušenosti. 

Minižákovské kategorie v ČBF hrají pouze regionální soutěže. 

Starší minižákyně / U13 se zúčastnily soutěže Pražského přeboru. I zde byla největším soupeřem zranění. Tým obsadil 3.místo v Praze a na „B“ MČR – Festivalu minižactva, obsadil 3.místo (tedy 15.místo v ČR). 

V kategorii U13 klub hrál i v soutěži Krajského přeboru středních Čech. Tato soutěž byla určena především pro získávání herních zkušeností hráček, stejně tak jako soutěž v kategorii U12. 

Mladší minižákyně / U12 hrály Pražský přebor.V této soutěži obsadily 6.místo

Nejmladší minižákyně / U11 nastupovaly v soutěži Pražského přeboru. Při své herní premiéře družstvo obsadilo 2.místo a postoupilo na Národní finále. Zde skončila děvčata na 5.místě v ČR

Pro zvýšení herních zkušeností a herního rozvoje, kategorii U11 odehrála soutěž „3x3“, pořádanou Pražským svazem. Zde jsme obsadili 3.místo

I v letošní sezóně se některé naše hráčky a odchovankyně dostaly do reprezentačních mládežnických výběrů. 

Klub si  na  Dni  přeborníků,  pořádaným  Pražským  basketbalový  svazem  převzal  stříbrné  medaile  v kategorii U11, bronzové v kategorii U13 a ocenění nejúspěšnějšího pražského klubu v kategorii  U14. 

Nejmladší hráčky společně s některými hráčkami U11 dále hrály neoficiální soutěž Šmoulinku, kde není cílem pořadí v soutěži, ale zapojení všech nových hráček. 

Pro školní přípravky HB Basket od listopadu 2016 pořádal Turnaje Nadějí. Zde měly děti možnost změřit síly mezi jednotlivými školními přípravkami. Kromě přípravek HB Basketu se turnaje zúčastnily i družstva, s nimiž klub spolupracuje – Slávia Praha, Sokol Kladno a nově BK Slaný. Turnaje Nadějí se těší velké oblibě jak u hráčů, tak u rodičů, kteří mají možnost poznat chod klubu a jeho zázemí. Během sezóny se řada hráček ze školních přípravek zapojila i ve společném tréninku přípravky. 

I v sezóně 2016/17 klub úspěšně spolupracoval s několika kluby : BLK Slávie, Sokol Nusle a Kladno, DBaK Plzeň.

V nově nastavených pravidlech komise mládeže ČBF pak HB Basket udržel pro další roky příslušnost   v SpS (Sportovní středisko).

Výsledky sezóny 2016/17 byly výrazně ovlivněny zraněními ve všech kategoriích. V závěru sezóny došlo  k většímu  počtu   odchodu   hráček,   přestože   v klubu   HB   Basket   mají   nejvyšší   soutěže. S přihlédnutím  k těmto   skutečnostem   vedení  klubu  změnilo   tréninkový   plán  a  to   především   s ohledem na zvýšený důraz na zajištění regenerace.

Soutěž U19 byla od sezóny 2017/18 převedena ze Slávie Praha na HB Basket. Tím má klub zastoupení v soutěžích ČBF ve všech věkových kategoriích. 

V červnu 2016 došlo ke změně majitele sportovní haly Jeneč a klub zde dále nebude hrát soutěžní utkání. Společnost zajistila nové prostory, kde budou soutěže hrány. Celorepublikové soutěže ve sportovní hale na Aritmě, čím i byla zahájena spolupráce s tímto klubem a regionální soutěže bude klub hrát na ZŠ Weberova, Praha 5. 

Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2016/2017

Hlavní položkou příjmové stránky jsou příspěvky členů, dary, sponzorské dary, granty a dotace. Granty  a  dotace  klub  dostává od  Magistrátu  hlavního  města Prahy, od  Městských  částí  Praha 5  a Praha 13. Dále pak jako centrum sportovně talentované mládeže (SpS) od České basketbalové federace a Pražského basketbalového svazu. 

Hlavní položkou výdajové stránky jsou nájmy za tělocvičny a haly, náklady spojené se soutěžemi (rozhodčí), odměny trenérům, materiální vybavení, kancelářské potřeby, licenční poplatky, startovné, ubytování a další, drobnější jednorázové položky. 

Dozorčí rada schválila účetní závěrku za hospodářský rok 2016/2017 a rozhodla o tom, že ztráta za rok 2016/2017 ve výši 69.436,87 Kč bude hrazena z rezervního fondu a ve výši 42.784,31 Kč bude převedena na účet neuhrazené ztráty minulých let. 

Vyúčtování rozpočtu za 06/2016– 05/2017: 

Stav pokladny k 31.5.2017: 28.207,- Kč

Stav účtu k 31.5.2017: 70.898,36 Kč 

Rozpočet na sezonu 2017/2018

Klub musel navýšit tréninkové hodiny z důvodu rozšíření o družstvo žen v republikové soutěži a účast U17 v nejvyšší soutěži ČR. Zároveň stoupnou náklady na tyto soutěže. V sezóně 2016/17 by měl klub hrát celkem 11 soutěží. 

Předpokládané příjmy: 

Granty, dotace – 600tis
Sponzorské dary – 270tis
Členské příspěvky – 1200tis
Ostatní –130 tis 

Předpokládané výdaje: 

Náklady na pronájem tělocvičen – 1.050tis
Náklady na soutěže a soustředění– 650 tis (navýšení oproti sezóně 2016/17 z důvodu vyšší soutěže kategorie U17 a nové soutěži II.ligy žen)
Ostatní náklady (startovné, poštovné, licence apod.) – 100tis
Odměny a platy trenérů – 400tis 

Závěr

Sezóna 2016/17 byla po sportovní stránce uspokojivá. I přes zdravotní komplikace se podařilo udržet prestižní soutěže, podařilo se získat titul Mistra ČR, ale zároveň v některých kategoriích byly výsledky méně uspokojivé. 

I nadále je naším cílem dát možnost sportovat všem dětem a těm nejúspěšnějším dát šanci se prosadit i výsledkově. Klub vychoval nejen úspěšné reprezentantky ČR, ale i řadu děvčat, které se sportem „jen“ baví a naplňují jím svůj volný čas. 

Poděkování patří všem rodičům, kteří podporují své děti, zúčastní se aktivně všech akcí pořádaných klubem a jsou skvělými fanoušky. Podílejí se na chodu klubu nejen lidsky, ale i finančně, neboť členské  příspěvky  jsou   základní   příjmovou   položkou  klubu.   Řada  rodičů  pak   klub   podporuje  i finančními dary.

Poděkování patří státním úřadům, které svojí finanční podporou přispívají k úspěšnému chodu klubu. Poděkování patří soukromým organizacím, které finančně naší činnost podpořili a to i s vědomím, že jejich loga neovládnou televizní přenosy.

Poděkování patří členům správní i dozorčí rady, kteří se aktivně a neodmyslitelně podílejí na činnosti klubu a to ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Poděkování patří trenérům a asistentům, kteří svojí obětavou a mnohdy náročnou prací dovedli hráčky až na posty, které klub získal.

Poděkování patří i vedením základních škol, které nám dávají prostor provozovat naší činnost. 

Bez podpory všech výše uvedených by sport nemohl existovat. Třebaže jde o sport dětí a ne všechny jednou budou reprezentantkami. Dali možnost všem a obohatili jejich životy o řadu morálně-volných vlastností a zkušeností, které jednou děti zhodnotí ve svém životě. 

Doufáme, že i v letech dalších budou naše sportovní úspěchy, ve spolupráci se všemi nezbytnými složkami naší komunity úspěšné a že přineseme radost nejen z vítězství, ale i z obyčejných lidských zážitků a zkušeností. 

Výroční zpráva byla projednána a schválena správní a dozorčí radou na své výroční schůzi dne září 2017. 

 

Vypracovala 

Hana Brejlová
ředitelka o.p.s. HB Basket Praha

 

V Praze dne 18.9.2017

Příloha:
Rozvaha pro nevýdělečné organizace k 31.5.2017
Výkaz zisku a ztráty k 31.5.2017
Příloha k účetní závěrce za 1.6.2016-31.5.2017

Sezónu výraznou měrou ovlivnil neuvěřitelný počet zraněných hráček. I přesto holky ve všech zápasech statečně bojovaly s nepřízní osudu a mají náš velký obdiv. Přesto se nakonec zranění podepsala na konečných výsledcích a to ve všech soutěžích, kromě U14.

Nejmladší minižákyně U11 (roč.2006+07)
Nově sestavený tým, který prvním rokem nastoupil do soutěží. Některé hráčky již měly zkušenosti z předchozí sezóny, ale většina byla úplnými nováčky. Tým vybojoval v Pražském přeboru U11 2.místo, když od zlata je dělilo pouze horší scóre. Díky tomu si zajistil účast na Národním finále. Zde jsme v klíčovém utkání nastoupily bez zraněné jedné z opor, ruce nám svázala nervozita a porážka o 3 body nás odsoudila do skupiny o 5. – 8.místo. Tady už jsme nezaváhaly o umístily se na konečném 5.místě v ČR.

Řada hráček ještě odehrála doplňkovou soutěž ve hře 3 na 3. Za účasti 28 dívčích i chlapeckých týmů děvčata vybojovala 3.místo v Praze a stala se nejlepším dívčím týmem této soutěže.

Mladší minižákyně U12 (roč. 2005+06)
V soutěži Pražského přeboru U12 jsme ani jednou díky zdravotním problémům nenastoupili v kompletní sestavě. V konečném pořadí této soutěže jsme skončili na nelichotivém 6.místě.

Starší minižákyně U13 (roč.2004+05)
Nejlepší střelkyně týmu 2/3 sezóny z důvodu zranění nehrála a holky tak i přes všechnu snahu nakonec obsadily 3.místo v Pražském přeboru U13. Na Festivalu (jakési Národní finále „B“), jsme prohrály v semifinále a nakonec vybojovaly bronzové medaile.

Mladší žákyně U14 (roč.2003+04)
Holky vstoupily do sezóny jako obhájce titulu Mistra ČR v U13 i v U14. Soutěží Žákovské ligy U14 postupovaly bez porážky, většinu utkání vyhrály rozdílem 2 tříd a bez porážky prošly až do finále turnaje o Mistra ČR. Zde odehrály s domácím týmem vyrovnaný zápas, přestože většinu utkání lehce vedl soupeř. Rozhodnutí přišlo až 17vt před koncem, kdy jsme neuvěřitelnou trojkovou střelou převrátily 1 bodové vítězství na naši stranu. Takto i utkání skončilo a hráčky obhájily titul Mistra ČR.

Většina těchto hráček následně reprezentovala Pražský výběr na turnaji Oblastí, pořádaném ČBF a výběr Prahy se stal vítězem tohoto turnaje. A poslední zlato si holky vybojovaly v týmu Prahy na Letní olympiádě dětí a mládeže, kde hráčky HB Basketu tvořily 1/3 týmu.

Starší žákyně U15 (roč.2002+03)
Hráčky obhajovaly titul Mistra ČR z kategorie U14 a již v průběhu sezóny bylo jasné, že každým novým zraněním se šance snižují. Holky prohrály na turnaji MČR klíčové utkání o 2 body a hrály tak ve skupině o 5. – 8.místo. Díky zraněním turnaj dohrávaly se 7 hráčkami !! I tak dokázaly neuvěřitelným nasazením a bojovností vybojovat konečné 5.místo v ČR.

2 z těchto hráček pak reprezentovaly ČR na turnaji Litvě.

Kadetky U17 (roč. 2000+01+02)
Poprvé tým nastoupil v extralize kadetek U17, v prestižní nejvyšší soutěži ČR. Byl doplněn o hráčky z Kladna, Plzně a Nuslí a dlouhou dobu držel v soutěži postupové místo do finálové osmičky. V rozhodujících zápasech ale zasáhla marodka a holky v závěru bojovaly o udržení v této soutěži. To se nakonec podařilo, když obsadily 9.místo v ČR a i v další sezóně nás čeká účast v této soutěži.

Juniorky U19 (roč. 1998+99+00)
Družstvo v rámci spolupráce odehrálo sezónu pod hlavičkou Slávia Praha. Hráčky již druhým rokem bojovaly o možnost postupu do nejvyšší soutěže, ale opět se nepovedl závěr soutěže.

Od sezóny 2017/18 přechází tato soutěž pod HB Basket.

Ženy
Prvním rokem do soutěží ČBF vstoupily naše ženy a to do II.ligy, tedy 3 nejvyšší soutěže ČR. Tým byl z 90% složen z juniorek, což mu dává předpoklady do dalších sezón na lepší výsledky. Konečné pořadí bylo zásadně ovlivněno zraněním jediné ženy a z předních příček tabulky z první poloviny soutěže, se tým propadl až do druhé půlky, ale soutěž pro sezónu 17/18 udržel.

V sezóně 2017/18 bude mít HB Basket zastoupení ve všech kategoriích soutěží ČBF a podařilo se tak po 6 letech existence klubu sestavit tzv. pyramidu.

I v sezóně 2016/17 plně fungovaly všechny školní přípravky. Potěšující je, že se nám podařilo otevřít další přípravku a tím jsme se dostali na celkový počet  6ti přípravek na základních školách.

I letos jsme pro tyto přípravky pořádali oblíbené turnaje Nadějí. Rodiče i děti tak měli možnost se seznámit s naším klubem, s naší prací a opět se díky tomuto podařilo pro další sezónu postavit nový tým do nejmladší kategorie U11.

Sezóna to nebyla veselá, ale bohužel to je sport, to je život. Všichni věříme, že jsme si zranění „vybrali“ na několik dalších let.....

SEZÓNA 2015/2016

HB Basket Praha o.p.s.
Petržílkova 2261/24
Praha 5
IČ: 24846511 

Obecně prospěšná společnost byla zapsána dne 11.5.2011 v rejstříku obecně prospěšných společností, vedeného Městským soudem v Praze, oddíl O, vložka 810. 

Obsah:
Vedení obecně prospěšné společnosti
Úvod
Členská základna
Místo a podmínky realizace
Zpráva o činnosti v sezoně 2015/2016
Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2015/2016
Rozpočet na výdaje na sezonu 2016/2017
Závěr 

Vedení obecně prospěšné společnosti
Ředitelka: Hana Brejlová
Správní rada:
předseda: ing. Jiří Geissler
členové: Kateřina Brejlová, Jana Geisslerová
Dozorčí rada:
předseda: František Brokeš
členové: TomášHalátek, Michal Vácha, Pavlína Holá

Ke dni 31.5.2016 vypršelo funkční období členu dozorčí rady panu Tomášovi Halátkovi. Zakladatelky společnosti jmenovali novou členkou dozorčí rady paní Pavlínu Holou. 

Od 1.6.2016 dozorčí rada pracovala ve složení: 
předseda: František Brokeš
členové: Michal Vácha, Pavlína Holá 
Ve funkci ředitelky společnosti zůstává pí. Hana Brejlová. 

Úvod 

HB Basket Praha byl založen v květnu 2011. Hlavní náplní obecně prospěšné společnosti je poskytování obecně prospěšné služby spočívající v organizování a provozování basketbalového klubu – vytváření podmínek pro sportovní činnosti především pro děti a mládež, návazně pak i pro dospělé, jež vzešly z mládežnických kategorií. Jedná se o zajištění tréninkových prostor, sportovních soutěží, tréninkového procesu a dalších aktivit směřujících k rozvoji sportovní činnosti. Dále pak zajištění materiálního vybavení, zajištění kvalitních trenérů a zvyšování jejich vzdělání a v neposlední řadě zajištění sportovně-společenských akcí podporujících morální, společenský a zejména sportovní vývoj členů HB Basketu. 

Členská základna 

HB Basket se jako sportovní klub zaměřuje na práci s děvčaty. Kromě družstva žen, kde je 12 hráček, měl HB Basket v sezoně 2015/2016 v soutěžích pořádaných Českou basketbalovou federací (ČBF) celkem zhruba 70 hráček v kategoriíchminižactva, žactva a dorostu. V přípravkách trénovalo přibližně dalších cca 80 dětí, z čehož je asi 8% chlapců. Ti mají následně možnost přejít do chlapeckých klubů. Celkový počet hráčů a hráček se pohybuje mezi číslem 150 – 160 osob. Členská základna je pohyblivá, zejména v přípravkách přicházejí nové děti a někteří odcházejí. Aktuální počet k 15.5.2016, tedy z pohledu basketbalových řádů k poslednímu dni sezony 2015/2016, byla členská základna v počtu 152 hráčů a hráček. 

Místo a podmínky realizace 

HB Basket pro své členy zajistil pro období 09/15 – 06/16veškeré požadované tréninkové podmínky pro kvalitní přípravu hráček. Byly zajištěny tréninkové prostory ve sportovní hale Radlice a sportovní hale Zličín. Pro školní přípravky pak školní tělocvičny na pěti základních školách. Klub zajistil pro hráčky pravidelnou rehabilitaci v bazénu Radlice. Byl zajištěn vhodný počet trenérů, kteří se pravidelně doškolují.Hlavní trenér SpS, tedy Sportovního střediska, dokončuje studium trenérské školy na FTVS s cílem získání nejvyšší trenérské licence „A“. V září 2016 by měli další dva trenéři zahájit studium trenérské licence „B“ a dva trenéři budou vyškoleni pro základní licenci „C“. Kromě tréninkového prostoru zajistil HB Basket Praha o.p.s. všem svým členům i dostatečný herní prostor.

V sezóně 2015/16 hráčky nastupovaly v celkem 9 soutěžích organizovaných ČBF a to včetně družstva žen. Navíc nejmladší děti hrály neoficiální soutěž. Většina hráček během uplynulého období odehrála 50 – 60 utkání, které jsou nezbytnou součástí pro jejich herní růst. Pro děti z přípravek HB Basket pořádal pravidelné turnaje Nadějí. Všechny soutěže byly odehrány ve sportovní hale v Jenči. Turnaje Nadějí proběhly v tělocvičnách ZŠ V Remízku, Praha 5. 

Zpráva o činnosti 

V červnu 2015 byly přihlášeny týmy v jednotlivých kategoriích do soutěží pořádaných Českou basketbalovou federací, Pražským basketbalovým svazem a Krajským basketbalovým svazem středních Čech. Na základních školách byl proveden nábor na sezónu 2015/16 do školních přípravek formou vyvěšením náborového letáku na webových stránkách jednotlivých škol. V závěru měsíce proběhla rozlučka se sezónou za účasti většiny hráček a rodičů. Kromě společenské a sportovní části byla předložena členům zpráva o činnosti za uplynulé období. 

V srpnu 2015 byla sezóna 2015/16 zahájena tradičním letním soustředěním. Trenérský tým, který pracuje celoročně, byl doplněn kondičním trenérem a dalšími asistentkami, aby byla zajištěna dostatečná bezpečnost dětí. Soustředění, které proběhlo ve dvou fázích, se celkem zúčastnilo zhruba 80 dětí ve věku 8 – 18 let. Pro děti byly zajištěny dostatečné tréninkové prostory, rehabilitace a bylo doplněno společensko – kulturními aktivitami, zejména pro nejmladší hráčky. Hlavní náplní soustředění je tradičně kondiční a herní příprava na nadcházejí sezónu, ale nedílnou součástí je podpora klubového ducha, kolektivní soudržnost a morální hodnoty. Soustředění proběhlo bez problémů. 

V září 2015 byla zahájena sezóna přípravnými turnaji v jednotlivých kategoriích, pravidelnou tréninkovou činností. Přípravky zahájily činnost v druhé polovině měsíce. 

Během října se rozběhly všechny soutěže, které probíhaly do května 2016. 

Ženy nastoupily do II.třídy Pražského přeboru. Tým byl doplněn mladšími hráčkami a postoupil do I.třídy Pražského přeboru. V sezóně 2016/17 by tým již měly doplnit hráčky dorostu. 

Kadety / mladší dorostenky/ U17, nastoupily v soutěži DL U17. Ve spojení s BLC Slávia Praha hráčky vytvořily společnou tréninkovou skupinu. Část hrála soutěž U19 (pod hlavičkou Slávie) a část DL U17. Tým vyhrál základní část soutěže a přes kvalifikaci postoupil do nejvyšší soutěže ČR. 

St.žákyně/ U15 nastoupily do soutěžeŽL U15. Tým se potýkal s malým počtem hráček po řadě nečekaných odchodů po sezóně 2014/15. Družstvo ale bylo postupně doplňováno a nakonec obsadilo 6.místo v soutěži a vybojovalo si účast na MČR U15. Administrativní chybou organizačního pracovníka klubu ale došlo ke skreči některých zápasů, tím ztrátě bodů a konečné neúčasti na MČR. Všechna odvolání správní rady byla neúspěšná. 

Ml.žákyně / U14 si účast v ŽL U14 zajistily výsledky v předchozí sezóně. Družstvo vyhrálo základní část soutěže a přes tzv. předkolo Mistrovství ČR si vybojovalo účast na vrcholném turnaji sezóny. Družstvo po 3 titulech vicemistra ČR vybojovalo titul Mistra České republiky. První mistrovský titul klubu. 

Minižákovské kategorie v ČBF hrají pouze regionální soutěže. 

Starší minižákyně / U13 se zúčastnily soutěže Pražského přeboru. Tuto soutěž družstvo vyhrálo bez porážky, následně stejně prošlo i tzv.předkolem MČR. Ani na Mistrovství ČR tým neprohrál a vybojoval si tak titul Mistra ČR. Družstvo se na závěr sezóny zúčastnilo prestižního mezinárodníhoturnaje ve Francii a i zde vyhrálo. 

V kategorii U13 klub hrál i v soutěži Krajského přeboru středních Čech. Tato soutěž byla určena především pro získávání herních zkušeností hráček, stejně tak jako soutěž v kategorii U12. 

Mladší minižákyně / U12 hrály Pražský přebor.V této soutěži obsadily 3.místo. Tým nepostoupil na Národní finále, ale zajistil si účast na Festivalu ČR. Tento turnaj bez porážky družstvo vyhrálo. 

Nejmladší minižákyně / U11 nastupovaly v soutěži Pražského přeboru. Při své herní premiéře družstvo obsadilo 4.místo. 

Pro zvýšení herních zkušeností a herního rozvoje, kategorii U11 odehrála soutěž „3x3“, pořádanou Pražským svazem. 

I v letošní sezóně se některé naše hráčky a odchovankyně dostaly do reprezentačních mládežnických výběrů. 

Klub si na Dni přeborníků, pořádaným Pražským basketbalový svazem převzal bronzové medaile v kategorii U12, zlaté v kategorii U13 a ocenění nejúspěšnějšího pražského klubu v kategorii U13 a U14. 

Nejmladší hráčky společně s některými hráčkami U11 dále hrály neoficiální soutěž Šmoulinku, kde není cílem pořadí v soutěži, ale zapojení všech nových hráček. 

Pro školní přípravky HB Basket od listopadu 2015 pořádal Turnaje Nadějí. Zde měly děti možnost změřit síly mezi jednotlivými školními přípravkami. Kromě přípravek HB Basketu se turnaje zúčastnily i družstva, s nimiž klub spolupracuje – Slávia Praha a Sokol Kladno. Turnaje Nadějí se těší velké oblibě jak u hráčů, tak u rodičů, kteří mají možnost poznat chod klubu a jeho zázemí. Během sezóny se řada hráček ze školních přípravek zapojila i ve společném tréninku přípravky. 

I v sezóně 2015/16 klub úspěšně spolupracoval s BLK Slávie v kategorii dorostu a v mladších kategoriích pak se Sokolem Nusle a Sokolem Kladno. Navíc byla spolupráce rozšířena o DBK Plzeň. 

V nově nastavených pravidlech komise mládeže ČBF pak HB Basket udržel pro další roky příslušnost v SpS (Sportovní středisko).

Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2015/2016 

Hlavní položkou příjmové stránky jsou příspěvky členů, dary, sponzorské dary, granty a dotace. Granty a dotace klub dostává od Magistrátu hlavního města Prahy, od Městských částí Praha 5 a Praha 13. Dále pak jako centrum sportovně talentované mládeže (SpS) od České basketbalové federace a Pražského basketbalového svazu. 

Hlavní položkou výdajové stránky jsou nájmy za tělocvičny a haly, náklady spojené se soutěžemi (rozhodčí), odměny trenérům, materiální vybavení, kancelářské potřeby, licenční poplatky, startovné, ubytování a další, drobnější jednorázové položky. 

Vyúčtování rozpočtu za 06/2015– 05/2016: 

Stav pokladny k 31.5.2016: 71,- Kč 

Stav účtu k 31.5.2016 : 171.418,64 Kč 

Dozorčí rada schválila účetní závěrku za hospodářský rok 2015/2016 a rozhodla o tom, že ztráta za rok 2015/2016 ve výši 16.074,45 Kč bude v plné výši hrazena z rezervního fondu. 

Rozpočet na sezonu 2016/2017 

Klub musel navýšit tréninkové hodiny z důvodu rozšíření o družstvo žen v republikové soutěži a účast U17 v nejvyšší soutěži ČR. Zároveň stoupnou náklady na tyto soutěže. V sezóně 2016/17 by měl klub hrát celkem 11 soutěží. 

Předpokládané příjmy:
Granty, dotace – 700tis
Sponzorské dary – 70tis
Členské příspěvky – 1100tis 

Předpokládané výdaje:
Náklady na pronájem tělocvičen – 950 tis
Náklady na soutěže – 510tis (navýšení o 50tis oproti sezóně 2015/17 z důvodu vyšší soutěže kategorie U17 a nové soutěži II.ligy žen)
Ostatní náklady (startovné, poštovné, licence apod.) – 60tis
Odměny a platy trenérů – 400tis 

Závěr 

Sezóna 2015/16 byla po sportovní stránce velice úspěšná. Klub vybojoval své dva první tituly Mistra ČR a v kategorii kadetek postoupil do nejvyšší soutěže ČR. 

I nadále je naším cílem dát možnost sportovat všem dětem a těm nejúspěšnějším dát šanci se prosadit i výsledkově. Klub vychoval nejen úspěšné reprezentantky ČR, ale i řadu děvčat, které se sportem „jen“ baví a naplňují jím svůj volný čas. 

Poděkování patří všem rodičům, kteří podporují své děti, zúčastní se aktivně všech akcí pořádaných klubem a jsou skvělými fanoušky. Podílejí se na chodu klubu nejen lidsky, ale i finančně, neboť členské příspěvky jsou základní příjmovou položkou klubu.

Poděkování patří státním úřadům, které svojí finanční podporou přispívají k úspěšnému chodu klubu. Poděkování patří soukromým organizacím, které finančně naší činnost podpořili a to i s vědomím, že jejich loga neovládnou televizní přenosy. 

Poděkování patří členům správní i dozorčí rady, kteří se aktivně a neodmyslitelně podílejí na činnosti klubu a to ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Poděkování patří trenérům a asistentům, kteří svojí obětavou a mnohdy náročnou prací dovedli hráčky až na posty, které klub získal. 

Poděkování patří i vedením základních škol, které nám dávají prostor provozovat naší činnost. 

Bez podpory všech výše uvedených by sport nemohl existovat. Třebaže jde o sport dětí a ne všechny jednou budou reprezentantkami. Dali možnost všem a obohatili jejich životy o řadu morálně-volných vlastností a zkušeností, které jednou děti zhodnotí ve svém životě. 

Doufáme, že i v letech dalších budou naše sportovní úspěchy, ve spolupráci se všemi nezbytnými složkami naší komunity úspěšné a že přineseme radost nejen z vítězství, ale i z obyčejných lidských zážitků a zkušeností. 

Výroční zpráva byla projednána a schválena správní a dozorčí radou na své výroční schůzi dne 23.září 2016. 

Vypracovala
Hana Brejlová
ředitelka o.p.s. HB Basket Praha 

V Praze dne 18.9.2016 

Příloha:
Rozvaha pro nevýdělečné organizace
Výkaz zisku a ztráty
Příloha k účetní závěrce za 1.6.2014 - 31.5.2015

Naše ženy, které byly účastnice II.třídy Pražského přeboru tým omladily a podařilo se jim postoupit do I.třídy. Holky hrají basket už jen pro zábavu, ale některé zápasy byly moc hezké.

Tým juniorek U19 obléká dres Slávie Praha, s níž i nadále spolupracujeme. Tajným cílem sezóny byl postup do extraligy, ale bylo jasné, že tým v tomto složení na postup ještě není úplně připraven. Holky se dostaly do play off dorostenecké ligy, ale zde vypadly.

V kategorii U17 kadetky, jsme hrály dorosteneckou ligu a složení týmu dávalo naději, že může být naplněn náš dlouhodobý cíl a sen. Postup do extraligy - nejvyšší soutěže ČR. Holky vyhrály základní skupinu DL a přes play off se probojovaly do kvalifikace o EXL. Kvalifikaci již hrály mladší holky, tým byl doplněn o několik hostujících hráček z týmů, s nimiž má náš klub dlouhodobou spolupráci - Kladno, Plzeň. Kvalifikaci naše holky jednoznačně vyhrály a HB Basket, po 5 letech činnosti bude hrát nejvyšší soutěž kadetek Smile.

Starší žákyně U15 nastoupily do soutěže žákovské ligy v situaci, která nebyla vůbec jednoduchá. Po odchodu několika hráček v předešlé sezóně to vypadalo, že soutěž budou hrát především mladší hráčky, s cílem ji udržet. V průběhu sezóny se ale odehrával malý zázrak. Tým se postupně naplňoval hráčkami a především výborně hrál. Postup do extraligové nadstavby byl skvělým úspěchem, který málokdo - dá se říci nikdo, nečekal. Ale holky šly dál a nakonec si vybovaly 6.místo v extralize a postup na Mistrovství ČR. Bohužel došlo k chybě organizačního pracovníka klubu v novém licenčním systému svazu. Vedení klubu svoji chybu přiznalo a následným rozhodnutím STK byly týmu odebrány body. To nám cestu na MČR zavřelo....Frown.

Prvním Mistrem ČR v HB Basketu se staly mladší žákyně U14. Holky obhajovaly 3 předchozí tituly vícemistra. Vyhrály dlouhodobou soutěž žákovské ligy U14, tým doplnila děvčata Kladna a postoupily jsme přes předkolo MČR. Pak přišlo něco, co se dá těžko opakovat a vysvětlit těm, kdo to nezažil. Holky na turnaj o Mistra ČR hrály skvělý kolektivní basket s nasazením a zároveň pokorou. V hale na Královce pak před plným hledištěm HB fanoušků drtivě porazily domácí celek a mohly si tak v plném rozsahu vychutnat své vítězství. HB Basket má tak svůj první TITUL MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY Smile.

Druhý mistrovský titul přišel o 3 týdny později, v kategorii U13, starších minižákyň. První kategorie, kde se už hraje oficiální Mistrovství ČR (mladší kategorie jsou "jen" Národním finále). Holky jasně přehrály všechny týmy v Praze. Bez ztráty bodu postoupily i přes předkolo MČR. A porážku nepoznaly ani na turnaji o Mistra ČR. Ve finále porazily hlavního konkurenta z Prahy a odvezly si tak TITUL MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY. A jako bonus - nejlepší hráčkou turnaje, tzv. MVP, byla kapitánka našeho týmu Smile. A jako bonus holky vyhrály prestižní mezinárodní turnaj ve Francii.

V kategorii U12 ml.minižákyně jsme letos měly velkou smůlu. Bohužel v klíčových utkáních sezóny nás zasáhla marodka a tým tak nedokázal obhájit loňské prvenství v Pražském přeboru a zůstal v Praze bronzový - tedy nepostupový na Národní finále. Paradoxně ale i tyto hráčky mají doma krásnou zlatou "placku". Na Festivalu (kdysi označovaném jak "B" Národního finále) porazily všechny celky, jednoznačně vyhrály a dokázaly, že se s nimi v následujících sezónách musí počítat.

nejmladších minižačkách U11, tedy v první kategorii, kde se hrají oficiální soutěže, jsme letos obhájit loňské zlato v Praze nedokázaly. Tým byl bez zkušenějších hráček, což v těchto kategoriích rozhoduje. Nicméně bojovnost a nasazení, s kterým holky do soutěže šly, jsou dobrý příslibem do dalších let. Družstvo bylo během sezóny plnohodnotně sestaveno a tak v příští sezóně nehodláme být v Praze čtvrté...(nicméně 4.místo pro "partu začátečnic" je skvělým úspěchem).

Dalším úspěchem našeho klubu je práce s nejmladšími dětmi. Opět se nám podařilo napnit všech našich 5 přípravek na základních školách. Tradičně proběhlo 5 turnajů Nadějí, kde tyto děti mohly ukázat rodičům, co se naučily a nebylo toho málo. A z těchto hráček se koncem sezóny podařilo sestavit další ročník (2006+07), který svoji "kariéru" zahájil 3.místem na turnaji v Olomouci. Každopádně tyto hráčky slibují další úspěchy klubu a to i navazují 2007+08.

Z pozice prezidenta klubu musím být se sezónou 2015/16 víc než spokojena Smile. Dva mistrovské tituly a postup do extraligy dorostu je obrovským úspěchem hráček a trenérů a to za velké a neutuchající podpory rodičů.

Do sezóny 2016/17 kromě výše uvedených kategorií vysíláme i nový tým a to HB Basket ženy "A", který vstoupí do soutěže II.ligy žen. Tím je pyramidy dostavena a přejme si jen další úspěchy.

V druhém ročníku vyhlašování nejlepších sportovců Prahy 5, se v kategorii "nejlepší sportovní tým" umístily na 1.místě hráčky HB Basketu Praha kategorie U14 Smile !!!!

Naše holky roč.2002+2003 vyhrály v sezóně 2015/16 titul Mistra ČR v kategorii U14. A toto je přivedlo mezi nominované sportovní týmy Prahy 5.

V podvečer 16.2.2017 se holky v dobré náladě, ve večerních róbách, na podpadcích a důkladně nalíčené, sešly v doprovodu svých rodičů na galavečeru Prahy 5, kde proběhlo ocenění nejlepších sportovců naší Pražské části. Dámy matky v šatech, páni otci v oblecích...jen trenérka vyměnila tepláky za kalhoty Smile. Během večera proběhl krátký společenský program, který byl velice příjemný a milý. Naše holky důstojně zaujímaly pozice vyhrazené "nominovaným" a čekaly. Celý večer probíhal za přítomnosti pana starosty Prahy 5. Skvělé prostředí, nálada, program. A pak to přišlo !!!!! Na parket byl moderátorem akce pozván nejúspěšnější tým roku 2016 - HB Basket U14 Smile. Jak krásně se to poslouchalo. Jak krásně se dívalo na holky, které vyměnily teplákovky a dresy za společenský oděv a najedou z nich nebyly "svěřenkyně", ale slečny. Slečny, které s noblesou přijaly z rukou starosty květinu a s úsměvem pózovaly fotografům. Slečny, které v loňském roce dokázaly sáhnout až na vrchol svých možností.

Praha 5 pro své sportovce připravila skvělou a důstojnou akci a my se můžeme chlubit tím, že jsme ve stejném "pytli" nejlepších sportovců Prahy 5, jako vítěz kategorie "profi sportovec" - Jiří Prskavec.

Holky si užily i druhou část večera, tu volnou - společenskou. No, na parketě byly naše slečny jediné Wink a nevedly si špatně Laughing.

Na akci jsme přišli první a jak říkají nepsané zákony, kdo přijde první, poslední odchází. A i zde jsme nezklamali Smile.

Myslím, že jsme si to všichni skvěle užili a ještě jednou velké díky Praze 5. Za podporu, kterou nám poskytuje a za příležitost zažít skvělou akci.

SEZÓNA 2014/2015

 V květnu 2015 oslavilo "hábéčko" své 4.narozeniny. A dárek si dalo zlato-stříbrný.

V kategorii dorostu U17 byly naše hráčky před sezónou spojeny se Slávií Praha a zároveň byla jejich tréninková skupina rozdělena do dvou soutěží DL U17. Na Moravě měla parta pod hlavičkou Slávie bojovat o postup do baráže o extraligu, HB Basket v české skupině měl za úkol soutěž udržet a dát prostor mladším hráčkám. Nebyla to jednoduchá sezóna, přišlo moc problémů a tak byly cíle splněny pouze na 50%. HB Basket v Čechách soutěž udržel a smekáme před všemi hráčkami, protože soutěž víceméně odehrály v sedmi. V dresu Slávie nám postup do baráže utekl v posledním kole play off.

Děvčata ale společně vybojovala soutěž DL U19, řada z nich již trénuje se ženami Slávie v ŽBL - nejvyšší soutěži žen v ČR.

U15 - stříbrná třešinka na dortu Smile. Ročník 2000 byl od počátku existence klubu v počtu 7 hráček, ale HRÁČEK a lidských osobností. Jejich soudržnost, výkony, nadšení, nasazení...kéž by každý druhý ročník byl takový.... 2x v minižactvu oplakaly 4.místo na MČR, v loňské sezóně, jako vítěz extraligové část totálně vyhořely. Ale šly dál a vybojovaly si, i přes řadu problémů během sezóny, které jim osud hodil pod nohy, 7.místo v extralize a postup na MČR. Letos favoritkami nebyly. A letos to dokázaly. Našich 7 statečných, doplněno o mladší hráčky, předvedlo něco, co se jen těžko popisuje a finálové utkání mělo dvě vítězná družstva. Několik hráček čeká extraligová kariéra v jiných klubech, jsou hráčkami reprezentačního výběru a my za HB Basket držíme palce do dalších let.

U14 letos zažily nejméně úspěšnou sezónu v jejich kariéře. Nedařilo se podle představ a v extraligové nadstavbě soutěže se nepodařilo vybojovat výhodné postavení do play off. Tým se po 3 účastích na MČR v minižactvu v této sezóně na MČR neprobojoval. Nicméně účast v extralize pro další ročník udržel.

Starší minižáky U13 neměly jednoduchý úkol. V Pražském přeboru bez ztráty bodu vyhrály a staly se tak Přebornicemi Prahy a to potřetí za sebou. Z předkola MČR v domácím prostředí postoupily jako vítěz na finálový turnaj o Mistra ČR. Zde obhajovaly dvojnásobný titul vícemistra ČR. I v této kategorii to holky letos neměly úplně jednoduché, ale zabojovaly a v posledním roce v minižactvu obhájily postavení vícemistra ČR. I jejich týmový duch a individuální výkony jsou úžasné a doufáme, že vydrží i v dalších letech. Holky si za odměnu užily turnaj ve Francii a zde v celoevropské konkurenci vybojovaly krásné 3.místo.

U12 - mladší minižákyně vyhrály v Praze všechna utkání a z prvního místa Pražského přeboru postoupily na Národní finále. Na tomto turnaji chtěly obhájit loňské 3.místo. Tým se od loňské sezóny stabilizoval, výkony hráček šly nahoru, parta je skvělá a holky to vyneslo až do finále, kde o pár bodů podlehly. I ony se tak staly vícemistryněmi ČR. Odměna přišla i této kategorii a děvčata odehrála turnaj v Berlíně. Byl součástí přípravy na NF, hrály jsme v chlapecké skupině a i tam jsme vybojovaly skvělé 3.místo.

U11 - nejmladší minižákyně - překvapení sezóny. Většina nezkušených hráček vstoupila do sezóny s odhodláním a i přes 3 porážky se v závěrečném turnaji a tzv.minitabulce tří poštěstilo díky lepšímu score vyhrát Pražský přebor a postoupit na Národní finále. Zde naše holky bojovaly a v konkurenci družstev z celé ČR dokázaly vybojovat úžasné a překvapivé 2.místo. Obrovské překvapení a radost pro nově vzniklou partu naší HB rodiny. Opět skvělá podpora rodičů, opět maximální nasazení hráček.  Partu jsme tmelily a užívaly si úspěch na turnaji v Gottingenu, kde holky jednoznačně vyhrály.

 

Tato sezóna je nejúpěšnější v historii HB Basketu. Paradoxně přinesla i nejvíc problémů, ale člověk nemůže mít všechno....zkušenosti mají cenu zlata...... pro holky jsou ale nejdůležitější jejich opravdové medaile a vítězství. A ty si letos vybojovaly. Stejnou cenu ale mají i společné zážitky, život v partě, nadšení a podpora rodičů. I toho si užíváme ve většině kategorií v míře vrchovaté.

Pro HB Basket je, kromě úspěchů v soutěžích ČBF, neméně důležité naplnění školních přípravek. Toto naše "podhoubí" je základem pro všechny další kroky, ať už jsou medailové, nebo ne. Během sezóny se podařilo otevřít další přípravku, v pořadí šestou a doufáme, že tato naše základna přivede do basketbalu další hráčky a třeba i další reprezentantky. A když ne reprezentantky, tak "jen" spokojené holky, které se basketem budou bavit. Je to málo ?????

HB Basket Praha o.p.s.
Petržílkova 2261/24
Praha 5
IČ : 24846511 

Obecně prospěšná společnost byla zapsána dne 11.5.2011 v rejstříku obecně prospěšných společností, vedeného Městským soudem v Praze, oddíl O, vložka 810. 

Obsah:
Vedení obecně prospěšné společnosti
Úvod
Členská základna
Místo a podmínky realizace
Zpráva o činnosti v sezoně 2014/2015
Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2014/2015
Rozpočet na výdaje na sezonu 2015/2016
Závěr 

Vedení obecně prospěšné společnosti
Ředitelka: Hana Brejlová
Správní rada:
předseda: ing. Jiří Geissler
členové: Kateřina Brejlová, Jana Geisslerová
Dozorčí rada:
předseda: František Brokeš
členové: Tomáš Halátek, Michal Vácha

Správní i dozorčí rada pracovala své prvním funkční období. 

Ve funkci ředitelky společnosti zůstává pí.Hana Brejlová. 

Úvod 

HB Basket Praha byl založen v květnu 2011. Hlavní náplní obecně prospěšné společnosti je poskytování obecně prospěšné služby spočívající v organizování a provozování basketbalového klubu – vytváření podmínek pro sportovní činnosti především pro děti a mládež, návazně pak i pro dospělé, jež vzešly z mládežnických kategorií. Jedná se o zajištění tréninkových prostor, sportovních soutěží, tréninkového procesu a dalších aktivit směřujících k rozvoji sportovní činnosti. Dále pak zajištění materiálního vybavení, zajištění kvalitních trenérů a zvyšování jejich vzdělání a v neposlední řadě zajištění sportovně-společenských akcí podporujících morální, společenský a zejména sportovní vývoj členů HB Basketu. 

Členská základna 

HB Basket se jako sportovní klub zaměřuje na práci s děvčaty. Kromě družstva žen, kde je 12 hráček, měl HB Basket v sezoně 2014/2015 v soutěžích pořádaných Českou basketbalovou federací (ČBF) celkem zhruba 70 hráček v kategoriích minižactva, žactva a dorostu. V přípravkách trénovalo přibližně dalších cca 90 dětí, z čehož je asi 10% chlapců. Ti mají následně možnost přejít do chlapeckých klubů. Celkový počet hráčů a hráček se pohybuje mezi číslem 150 – 170 osob. Členská základna je pohyblivá, zejména v přípravkách přicházejí nové děti a někteří odcházejí. Aktuální počet k 15.5.2015, tedy z pohledu basketbalových řádů k poslednímu dni sezony 2014/2015, je členská základna v počtu 162 hráčů a hráček. 

Místo a podmínky realizace 

HB Basket pro své členy zajistil pro období 09/14 – 06/15 veškeré požadované tréninkové podmínky pro kvalitní přípravu hráček. Byly zajištěny tréninkové prostory v hale Radlice a Zličín. Pro školní přípravky pak školní tělocvičny na jednotlivých školách. Klub nově zajistil pro hráčky pravidelnou rehabilitaci v bazénu Radlice. Byl zajištěn vhodný počet trenérů, kteří se pravidelně doškolují a dalším dvěma zájemcům dal HB Basket možnost si udělat základní trenérskou licenci „C“. Hlavní trenér SpS, tedy Sportovního střediska, zahájil studium trenérské školy na FTVS s cílem získání nejvyšší trenérské licence „A“. Kromě tréninkového prostoru zajistil HB Basket Praha o.p.s. všem svým členům i dostatečný herní prostor. V sezóně 2014/15 hráčky nastupovaly v celkem 10 soutěžích organizovaných ČBF a to včetně družstva žen. Navíc nejmladší děti hrály neoficiální soutěž. Většina hráček během uplynulého období odehrála 50 – 60 utkání, které jsou nezbytnou součástí pro jejich herní růst. Pro děti z přípravek HB Basket pořádal pravidelné turnaje Nadějí. Kromě soutěží minižákyň organizovaných Pražským basketbalovým svazem, byly všechny další odehrány ve sportovní hale v Jenči. Minižákyně své soutěže odehrály v půjčených tělocvičnách využívaných jinými pražskými kluby, které jsou na území Prahy. 

Zpráva o činnosti 

V červnu 2014 byly přihlášeny týmy v jednotlivých kategoriích do soutěží pořádaných Českou basketbalovou federací, Pražským basketbalovým svazem a Krajským basketbalovým svazem středních Čech. Na základních školách byl proveden nábor na sezónu 2014/15 do školních přípravek. V závěru měsíce proběhla rozlučka se sezónou za účasti většiny hráček a rodičů. Kromě společenské a sportovní části byla předložena členům zpráva o činnosti za uplynulé období. 

V srpnu 2014 byla sezóna 2014/15 zahájena tradičním letním soustředěním. Trenérský tým, který pracuje celoročně, byl doplněn kondičním trenérem a dalšími asistentkami, aby byla zajištěna dostatečná bezpečnost dětí. Soustředění, které proběhlo ve dvou fázích, se celkem zúčastnilo zhruba 80 dětí. Pro děti byly zajištěny dostatečné tréninkové prostory, rehabilitace a bylo doplněno společensko – kulturními aktivitami. Hlavní náplní soustředění je tradičně kondiční a herní příprava na nadcházejí sezónu, ale nedílnou součástí je podpora klubové ducha, kolektivní soudržnost a morální hodnoty. Soustředění proběhlo bez problémů. 

V září 2014 byla zahájena sezóna přípravnými turnaji v jednotlivých kategoriích. Do škol byly dodány náborové letáčky pro první třídy a přípravky zahájily činnost v druhé polovině měsíce. 

Během října se rozběhly všechny soutěže, které probíhaly do května 2014. 

Ženy nastoupily do I.třídy Pražského přeboru. Bohužel nestabilní účast hráček na utkáních byla hlavním důvodem k sestupu do II.třídy. Tým byl v závěru sezóny doplněn mladšími hráčkami a tento trend bude pokračovat, aby se tým v sezóně 201/16 vrátil do I.třídy. Následně bude doplňován odchovankyněmi HB Basketu. 

Kadety / mladší dorostenky / U17, nastoupily v soutěži DL U17. Ve spojení s BLC Slávia Praha děvčata vytvořila společnou tréninkovou skupina, která následně hrála dvě soutěže DL U17, aby hráčky měly dostatečný herní prostor. Během sezóny došlo k odchodu trenéra, k dlouhodobé nemoci nového trenéra a i přes všechny problémy tým soutěž udržel. 

St.žákyně / U15 nastoupily do soutěže ŽL U15. Hráčky i přes počáteční problémy související se situací v dorostu a odchodem dvou hráček základní sestavy, dokázaly vybojovat účast na Mistrovství ČR. Ze 7.místa dlouhodobé soutěže se jim podařilo svojí euforií a nasazením vybojovat 2.místo v ČR. Obrovský týmový úspěch byl korunován zařazením třech hráček HB Basketu do reprezentačního výběru U15. 

V Krajském přeboru nastupovaly především mladší hráčky a protože se řada utkání termínově kryla s Pražským přeborem i ŽL, byl mnohdy problém sestavu naplnit. Výše uvedenému odpovídá i celkové umístění. Nicméně tato soutěž je pro klub tzv.druhá a jejím cílem je především získávat zkušenosti a herní minuty pro hráčky. To bylo plně splněno. 

Ml.žákyně / U14 si účast v ŽL U14 zajistily účastí na MČR U13 v předchozí sezóně. Po postupu do extraligové části přišly problémy uvnitř týmu, které měly dopad na celkové výsledky družstva. Tým nepostoupil na MČR a následně došlo k několika odchodům hráček. I přesto se 4 hráčky dostaly do výběru Prahy U14. 

Minižákovské kategorie v ČBF hrají pouze regionální soutěže. 

Starší minižákyně / U13 se zúčastnily soutěže Pražského přeboru. V PP hráčky obsadily 1.místo, po třetí za sebou a po třetí bez porážky. Tím se kvalifikovaly na předkolo Mistrovství ČR (16 týmů). Hráčky bez porážky vyhrály svojí skupinu a postoupily na finálový turnaj Mistrovství republiky (8 týmů). Zde obhajovaly 2x stříbrné umístění. Tým opět zabojovat a 2.místo v ČR obhájil. 

V Krajském přeboru opět nastupovaly především mladší hráčky a to až od dva ročníky. Přesto jsme v soutěži obsadily 4.místo a především byl naplněn hlavní cíl této soutěže – herní zkušenosti pro hráčky. 

Mladší minižákyně / U12 hrály Pražský přebor. V této soutěži obsadily 1.místo a zajistily si tak postup na Národní finále (v minižactvu označení pro MČR). Hráčky jely obhájit 3.místo z loňského NF. Výkony jednotlivkyň i týmy šly nahoru a tým prohrál až ve finále a získal tak 2.místo v ČR. 

Nejmladší minižákyně / U11 nastupovaly v soutěži Pražského přeboru. Při své herní premiéře překvapivě skončily na 1.místě. I tyto hráčky si vybojovaly účast na Národním finále a zde se probojovaly až samého finále. Zde podlehly domácímu celku a umístily se tak na 2.místě v ČR. 

V soutěži O pohár předsedy Pražského svazu 3x3 jsme obhajovaly 1.místo. Bohužel na chlapecká družstva jsme nestačily a obsadily jsme 2.místo. 

Všechna minižákovská družstva byla oceněna a převzala si medaile na tradiční akci PBS - Den přeborníků. Svaz vyhlásil i talenty roku a těmi se staly hráčky HB Basketu. Obhájily jsme zlatý hattrick v kategoriích minižákyň. 

Nejmladší hráčky společně s některými hráčkami U11 dále hrály neoficiální soutěž Šmoulinku, kde není cílem pořadí v soutěži, ale zapojení všech nových hráček. 

Kromě sportovního programu – tréninků a vlastních soutěží, HB Basket pro hráčky pořádal během sezony další aktivity. K tradiční vánoční besídce, rozlučce se sezónou a přípravným turnajům, byly v sezóně 2014/15 zařazeny 3 zahraniční turnaje. Všechny byly doplněny poznávacím výletem a pro hráčky znamenaly nejen mnoho společných zážitků a poznání, ale i sportovních úspěchů (2x 3.místo, 1x vítězství v turnaji). 

Pro školní přípravky HB Basket od listopadu 2014 pořádal Turnaje Nadějí. Zde měly děti možnost změřit síly mezi jednotlivými školními přípravkami. V letošním, 3.ročníku, byl turnaj doplněn o spřátelené kluby BLK Slávia a Sokol Kladno. Turnaje Nadějí se těší velké oblibě jak u hráčů, tak u rodičů, kteří mají možnost poznat chod klubu a jeho zázemí. Během sezóny se řada hráček ze školních přípravek zapojila i ve společném tréninku přípravky. 

Klub v sezóně 2014/15 úspěšně spolupracoval s BLK Slávie v kategorii dorostu a v mladších kategoriích pak se Sokolem Nusle a Sokolem Kladno. 

V nově nastavených pravidlech komise mládeže ČBF pak HB Basket udržel pro další roky příslušnost v SpS (Sportovní středisko). Několik odchovankyň úspěšně nastupuje v nejvyšších soutěžích dorostu. 

Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2014/2015 

Hlavní položkou příjmové stránky jsou příspěvky členů, dary, sponzorské dary, granty a dotace. Granty a dotace klub dostává od Magistrátu hlavního města Prahy, od Městských částí Praha 5 a Praha 13. Dále pak jako centrum sportovně talentované mládeže (SpS) od České basketbalové federace a Pražského basketbalového svazu. 

Hlavní položkou výdajové stránky jsou nájmy za tělocvičny a haly, náklady spojené se soutěžemi (rozhodčí), odměny trenérům, materiální vybavení, kancelářské potřeby, licenční poplatky, startovné, ubytování a další, drobnější jednorázové položky. 

Vyúčtování rozpočtu za 06/2014 – 05/2015:
VÝNOSY (2.174.691,55 Kč celkem)
Tržby z prodeje služeb: 24.394,76 Kč (reklama, provize, výpůjčky) 

Úroky z b.ú. : 21,79 Kč

 

Ostatní výnosy : 240.280,- Kč

 

649-300  Příspěvek na úhradu nákladů

80 280,00 Kč

649-700

Jiné ostatní výnosy - výchovné

143 500,00 Kč

649-800

Vklad do turnaje

16 500,00 Kč

Přijaté dary a příspěvky: 310.950,- Kč

 

Přijaté příspěvky - dary

253 950,00 Kč

Přijaté příspěvky na pronájmy MCPHA13

40 000,00 Kč

Příspěvek ČBF

12 000,00 Kč

Přijatý grant MČ Pha 13 Turnaj NAdějí

5 000,00 Kč

Přijaté členské příspěvky: 1.132.420,- Kč

 

Provozní dotace: 452.129,- Kč

 

Dotace ze SR ČR - SSA

75 715,00 Kč

Dotace HMP/ČBF na trenéry

28 714,00 Kč

Dotace ČBF 6949

347 700,00 Kč

 

NÁKLADY (2.190.766,- Kč celkem)

 

 

Spotřeba materiálu : 217.703,09 Kč

 

 

Spotřeba materiálu do 10 tis. Kč

5 423,00

Sportovní vybavení

170 353,00 Kč

Spotřeba materiálu - lékárna

276,00

Spotřeba materiálu - kanc.režie

16 326,18

Spotřeba materiálu - ost.režie

15 133,00

Ceny do soutěže

10 191,91 Kč

 

Cestovné na soustředění - 168,00 Kč

 

 

Náklady na pronájmy: 913.253,- Kč

 

 

Pronájem tělocvičny Zličín

384 560,00

Pronájem tělocvičny FZŠ Otokara Chlupa

16 400,00 Kč

Pronájem tělocvičny ZŠ generála Fr. Peřiny

13 950,00

Pronájem tělocvičny SK Motorlet

296 800,00

Pronájem tělocvičny Rudná

4 950,00 Kč

Pronájem tělocvičny Tábor

25 110,00 Kč

Pronájem haly Jeneč

140 600,00 Kč

Pronájem tělocvičny FZŠ Barrandov

11 484,00 Kč

Pronájem haly FZŠ PeDF UK Stodůlky

900,00 Kč

Pronájem tělocvičny ZŠ TGM

11 899,00 Kč

Pronájem haly ZŠ Kupeckého

2 600,00 Kč

Pronájem haly Spoje o.s.

4 000,00

 

Ostatní služby - poštovné

273,00

Ostatní služby - rozhodčí

76 335,00

Ostatní služby - lékařské prohlídky

34 306,00

Ubytování

7 461,00 Kč

Ubytování Tábor

120 300,00 Kč

Strava pro účastníky soustředění

129 352,00

Vstupné bazén

3 880,00 Kč

Masáže kemp U11-U14

6 000,00 Kč

Ostatní služby - vstupné strašidla Tábor

1 500,00

Zajištění a organizace soustředění

15 000,00

Ostatní služby - účetnictví, hosting, tisk, zápisy

2 423,17

Ostatní služby - trenérská činnost

235 000,00

Školení trenéři

7 900,00

Mzdové náklady - DPP

240 400,00 Kč

 

7

 

 

Pokuty, poplatky ČBF

3 950,00 Kč

Finanční poplatky

5 302,00

Jiné ostatní náklady - zaokrouhlení

0,60

Přestup hráček

75 500,00 Kč

Hráčské licence

550,00

Náhrada škody

2 370,00 Kč

Jiné ostatní náklady - startovné soutěže

38 111,14

Odpisy stahovací koše

19 296,00 Kč

Odpisy aparatura

5 304,00 Kč

Členský příspěvek ČBF

29 128,00 Kč

Stav pokladny k 31.5.2015 : 20.879,- Kč 

Stav účtu k 31.5.2015 : 22.730,43 Kč 

Dozorčí rada schválila účetní závěrku za hospodářský rok 2014/2015 a rozhodla o tom, že ztráta za rok 2014/2015 ve výši 16.074,45 Kč bude v plné výši hrazena z rezervního fondu. 

Rozpočet na sezonu 2015/2016 

Klub nepočítá s větším nárůstem hráček, aby bylo potřeba navyšovat tréninkové hodiny. 

Předpokládané příjmy:
Granty, dotace – 700tis
Sponzorské dary – 70tis
Členské příspěvky – 1100tis 

Předpokládané výdaje:
Náklady na pronájem tělocvičen – 950 tis
Náklady na soutěže – 460tis
Ostatní náklady (startovné, poštovné, licence apod.) – 60tis
Odměny a platy trenérů – 400tis 

Závěr 

Sezóna 2014/15 byla po sportovní stránce neúspěšnější sezónou po dobu činnosti HB Basketu. 

Naším cílem je dát možnost sportovat všem dětem a těm nejúspěšnějším dát šanci se prosadit i výsledkově. Klub vychoval nejen úspěšné reprezentantky ČR, ale i řadu děvčat, které se sportem „jen“ baví a naplňují jím svůj volný čas. 

Poděkování patří všem rodičům, kteří podporují své děti, zúčastní se aktivně všech akcí pořádaných klubem a jsou skvělými fanoušky. Podílejí se na chodu klubu nejen lidsky, ale i finančně, neboť členské příspěvky jsou základní příjmovou položkou klubu. 

Poděkování patří státním úřadům, které svojí finanční podporou přispívají k úspěšnému chodu klubu. Poděkování patří soukromým organizacím, které finančně naší činnost podpořili a to i s vědomím, že jejich loga neovládnou televizní přenosy. 

Poděkování patří členům správní i dozorčí radě, kteří se aktivně a neodmyslitelně podílejí na činnosti klubu a to ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu. 

Poděkování patří trenérům a asistentům, kteří svojí obětavou a mnohdy náročnou prací dovedli hráčky až na posty, které klub získal.

Děkujeme základním školám, které nám dávají prostor provozovat naší činnost. 

Bez podpory všech výše uvedených by sport nemohl existovat. Třebaže jde o sport dětí a ne všechny jednou budou reprezentantkami. Dali možnost všem a obohatili jejich životy o řadu morálně-volných vlastností a zkušeností, které jednou děti zhodnotí ve svém životě. 

Doufáme, že i v letech dalších budou naše sportovní úspěchy, ve spolupráci se všemi nezbytnými složkami naší komunity úspěšné a že přineseme radost nejen z vítězství, ale i z obyčejných lidských zážitků a zkušeností. 

Výroční zpráva byla projednána a schválena správní a dozorčí radou na své výroční schůzi dne 18.září 2015. 

Vypracovala
Hana Brejlová
ředitelka o.p.s. HB Basket Praha 

V Praze dne 3.9.2015 

Příloha:
Výkaz zisku a ztráty
Příloha k účetní závěrce za 1.6.2014 - 31.5.2015
Rozvaha pro nevýdělečné organizace 

SEZÓNA 2013/2014

HB Basket Praha o.p.s.
Petržílkova 2261/24
Praha 5
IČ: 24846511 

Obecně prospěšná společnost byla zapsána dne 11.5.2011 v rejstříku obecně prospěšných společností, vedeného Městským soudem v Praze, oddíl O, vložka 810. 

Obsah:
Vedení obecně prospěšné společnosti
Úvod
Členská základna
Místo a podmínky realizace
Zpráva o činnosti v sezoně 2013/2014
Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2013/2014
Rozpočet na výdaje na sezonu 2014/2015
Poděkování 

Vedení obecně prospěšné společnosti
Ředitelka: Hana Brejlová
Správní rada:
předseda: ing. Jiří Geissler
členové: Petra Michálková, Martin Brejla
Dozorčí rada:
předseda: Dušan Provazník
členové: Stanislav Vošahlík, Jan Žíla 

K 11.5.2014 skončilo funkční období členům správní rady – ing. Jiří Geissler, p.Martin Brejla, pí.Petra Michálková a členům dozorčí rady – p.Dušan Provazník a p.Jan Žíla. 

Nově byli jmenováni zakladatelkami společnosti do správní rady: Jana Geisslerová, Kateřina Brejlová a na další funkční období ing.Jiří Geissler. Ten byl zvolen předsedou správní rady. Do dozorčí rady byl jmenován p. Michal Vácha a František Brokeš. Dále zůstal členem dozorčí rady p.Tomáš Halátek. 

Předsedou dozorčí rady byl zvolen p. František Brokeš. Ve funkci ředitelky společnosti zůstává pí. Hana Brejlová. 

Složení nového vedení obecně prospěšné společnosti od 11.52014:
Ředitelka: Hana Brejlová
Správní rada:
předseda: ing. Jiří Geissler
členové: Jana Geisslerová, Kateřina Brejlová
Dozorčí rada:
předseda: František Brokeš
členové: Tomáš Halétek, Michal Vácha 

Úvod 

HB Basket Praha byl založen v květnu 2011. Hlavní náplní obecně prospěšné společnosti je poskytování obecně prospěšné služby spočívající v organizování a provozování basketbalového klubu – vytváření podmínek pro sportovní činnosti především pro děti a mládež, návazně pak i pro dospělé, jež vzešly z mládežnických kategorií. Jedná se o zajištění tréninkových prostor, sportovních soutěží, tréninkového procesu a dalších aktivit směřujících k rozvoji sportovní činnosti. Dále pak zajištění materiálního vybavení, zajištění kvalitních trenérů a zvyšování jejich vzdělání a v neposlední řadě zajištění sportovně-společenských akcí podporujících morální, společenský a zejména sportovní vývoj členů HB Basketu. 

Členská základna 

HB Basket se jako sportovní klub zaměřuje na děvčata. Kromě družstva žen, kde je 12 hráček, měl HB Basket v sezoně 2013/2014 v soutěžích pořádaných Českou basketbalovou federací (ČBF) celkem zhruba 70 hráček v kategoriích minižactva, žactva a dorostu. V přípravkách trénovalo přibližně dalších cca 100 dětí, z čehož je asi 20% chlapců. Celkový počet hráčů a hráček se pohybuje mezi číslem 150 – 170 osob. Členská základna je pohyblivá, je zde neustálý pohyb hráčů a hráček – přicházejí noví a někteří odcházejí. Aktuální počet k 15.5.2014, tedy z pohledu basketbalových řádů k poslednímu dni sezony 2013/2014, je členská základna v počtu 158 hráčů a hráček. 

Místo a podmínky realizace 

HB Basket pro své členy zajistil pro období 09/13 – 06/14 veškeré požadované tréninkové podmínky. Byly zajištěny tréninkové prostory (hala Radlice a Zličín, pro školní přípravky školní tělocvičny), byl zajištěn vhodný počet trenérů, kteří se pravidelně doškolují a dalším dvěma zájemcům dal HB Basket možnost si udělat základní trenérskou licenci „C“. Jeden z trenérů v následujícím školním roce zahájí studium na FTVS s cílem získat nevyšší licenci „A“. Na tréninkovém procesu a zajištění soutěží se podílí celkem 6 licencovaných trenérů. HB Basket všem členům zajistil kromě dostatečného tréninkového prostoru také prostor herní. Pro hráčky bylo zajištěno celkem 8 soutěží pro mládež, jednu soutěž pro dospělé a jednu neoficiální soutěž pro nejmladší hráčky. Všechny hráčky nastupovaly ve dvou soutěžích a každá odehrála během sezony zhruba 50 utkání. Většina soutěží se odehrála v hale v Jenči a i díky tomu byly sníženy náklady na nájmy. Pražské soutěže musel klub pořádat v hale na Zličíně a zapůjčené tělocvičně od USK Praha. 

Zpráva o činnosti 

V červnu 2013 byly jednotlivé kategorie přihlášeny do soutěží pořádaných ČBF a bylo provedeno první kolo náborů na základních školách. Na konci června pak proběhla rozlučka se sezonou za přítomnosti všech hráček a jejich rodičů. Zde by, kromě sportovní a společenské části, předložena zpráva o činnosti za uplynulou sezonu. 

V srpnu 2013 HB Basket pořádal pro děti letní soustředění v Táboře. Zúčastnilo se ho zhruba 80 hráček. Ty, rozděleny do skupin, vedeny trenéry HB Basketu, se pak připravovaly na nastávající sezonu. Hlavní náplní byla kondiční a herní příprava. Kromě toho bylo cílem podpořit klubového ducha, společné nasazení a kolektivní soudržnost. Tyto cíle byly naplněny a to i díky společensko-sportovním aktivitám, které doplnily program soustředění. Děvčata měla zajištěnou i regeneraci. Trenéři důsledně připravili program přípravy a dík patří i asistentkám z řad bývalých hráček, které pomohly s organizací a zejména s pomocí u nejmladších dětí. 

V září 2013 se hráčky účastnily několika přípravných turnajů, které jsou nedílnou součástí přípravy, navazující na základní přípravu během soustředění. Během první školního týdne proběhlo i druhé kolo náboru na základních školách, kde klub od počátku své existence provozuje a zajišťuje školní přípravky. Tyto přípravky zahájily činnost koncem září. Nastoupilo zhruba 60 dětí, ale počet zájemců během sezony přibýval a nakonec v přípravkách bylo cca 100 dětí. 

Během října se rozběhly všechny soutěže, které probíhaly do května 2014. 

Ženy nastoupily do II.třídy Pražského přeboru, kam v předchozí sezoně sestoupily. Jde o nejnižší soutěž a tým se věnuje basketbalu již jen rekreačně. I tak se týmu podařilo postoupit do I.třídy Pražského přeboru a v následujících letech družstvo žen začnou doplňovat nejstarší odchovankyně klubu. 

Kadetky / mladší dorostenky / U17, tedy naše nejstarší hráčky. V této sezoně vstoupily do kategorie dorostu a to do druhé nejvyšší soutěže ČR. K týmu přišel nový trenér a svoji práci zahájil na letním soustředění. I přes problémy s počtem hráče, které mnohdy ovlivnily výsledky utkání, se družstvu podařilo soutěž udržet pro další sezonu a další ročníky.

St.žákyně / U15 nastoupily do soutěže ŽL U15. Tým bojoval v této soutěži o postup do extraligové nadstavby. Bohužel postup utekl o pověstný krůček a družstvo dohrávalo sezonu v ligové části. Zde se ale dařilo a hráčky obsadili 3.místo v závěrečné části soutěže. 

Ml.žákyně / U14 si účast v ŽL U14 zajistily účastí na MČR U13 v předchozí sezóně. Postoupily ze základní skupiny do extraligy a v této nadstavbě soutěže vyhrály svojí skupiny. Na MČR postoupily jako jeden z favoritů. Bohužel zde se hráčkám nedařilo a obsadily konečné 8.místo v ČR. 

Minižákovské kategorie v ČBF hrají pouze regionální soutěže. 

Starší minižákyně / U13 HB Basketu se zúčastnily soutěže Pražského přeboru a Krajského přeboru. V Pražském přeboru hráčky obsadily 1.místo a tím se kvalifikovaly předkolo Mistrovství České republiky (16 týmů). Hráčkám se podařilo vyhrát svojí skupina předkola a získat postup na finálový turnaj Mistrovství republiky (8 týmů). Po výborných výkonech se tým utkal o bronz s Ostravou, kde už docházely síly a na MČR obsadil 4.místo !!! Pro družstvo toto umístění bylo velkým úspěchem, neboť během sezóny se potýkalo s velkým počtem zranění. 

V Krajském přeboru nastupovaly především mladší hráčky a protože se řada utkání termínově kryla s Pražským přebor, byl mnohdy problém sestavu naplnit a ani výsledky nebyly uspokojující. Nicméně tato soutěž je pro klub tzv. druhá a jejím cílem je především získávat zkušenosti a herní minuty pro hráčky. 

Mladší minižákyně / U12 hrály Pražský přebor. V této soutěži obsadily 1.místo a zajistily si tak postup na Národní finále (v minižactvu název pro MČR). V loňském roce tým obsadil v konkurenci nejlepších celků celé republiky 2.místo. V této sezoně družstvo potvrdilo svoji výkonnost a ve finále podlehly soupeři až v prodloužení. Obhájily tak 2.místo na NF

Nejmladší minižákyně / U11 nastupovaly v soutěži Pražského přeboru. Při své herní premiéře skončily na 1.místě. I tyto hráčky si ve své první sezoně vybojovaly účast na Národním finále a zde se probojovaly až do boje o 3.místo. Tyto hráčky byly ve svém posledním utkání sezóny úspěšné a obsadily na NF 3.místo. 

Soutěž o pohár předsedy Pražského svaz 3x3 měla v sezóně 2013/14 svoji premiéru. Cílem soutěže je zapojení všech hráček do hry, neboť v menším počtu se musí zapojit všechny hráčky. V této soutěži nastupovaly dohromady chlapecké, mixované i dívčí týmy. Naše děvčata v této konkurenci obstála na výbornou a pohár si za vítězství si převzala na Dni přeborníků organizovaným Pražským basket. svazem. 

Tím jsme obhájily zlatý hattrick + jedno zlato navíc. 

Hráčky kategorie U11, doplněny o mladší a postupně se zařazovaly i nově příchozí, získávaly herní zkušenosti v neoficiální soutěži Šmoulinka. 

Kromě sportovního programu – tréninků a vlastních soutěží, HB Basket pro hráčky pořádal během sezony další aktivity. Kromě tradiční vánoční besídky a zakončení kalendářního roku se hráčky zúčastnily několika turnajů a na závěr proběhlo slavnostní zakončení sezony s předáním cen nejlepším hráčkám. 

Pro školní přípravky HB Basket od října 2013 pořádal Turnaje Nadějí. Zde měly děti možnost změřit síly mezi jednotlivými školami. Turnaje byly zahájeny dovednostními soutěžemi, následně se přešlo k vlastním basketbalovým utkáním. Turnajů během sezony proběhlo celkem 7 a tato naše „HB soutěž“ byla zakončena celodenní turnajem v Jenči, kde jednotlivá utkání byla doplněna o individuální soutěže a byl vyhlášen celkový vítěz tohoto ročníku Nadějí. Jím se stala ZŠ Socháňova. Pozitivní je, že min.polovině hráček z přípravek začala postupně docházet na druhý trénink na Zličíně a tím se připravovat na sezónu 2014/15, kdy tyto hráčky vstoupí do soutěží ČBF. 

Klub na konci sezóny, tedy v 06/14 ukončil spolupráci s USK Praha. Během uplynulých let se tato spolupráce pro náš klub stala nevýhodnou. V dalších letech si klub dává za cíl se probojovat do nejvyšších dorosteneckých soutěží samostatně a to na základě dostatečného počtu hráček a herních úspěchů mladších ročníků. Rozvázání spolupráce by nemělo mít vliv na vyloučení z center Sportovně talentované mládeže (SpS). Na základě vyhlášených pravidel pro zařazení do SpS splňujeme všechny podmínky. Zařazením do centra SpS dostáváme finanční podporu z ČBF. V letošní sezoně byl náš klub na základě rozhodnutí komise pro mládež ČBF zařazen, z nevysvětlitelných důvodů, do SpS „B“ s nižší částkou dotace. 

Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2012/2013 

Hlavní položkou příjmové stránky jsou příspěvky členů, dary, sponzorské dary, granty a dotace. Granty a dotace klub dostává od Magistrátu hlavního města Prahy, od Městských částí Praha 5 a Praha 13. Dále pak jako centrum sportovně talentované mládeže (SpS) od České basketbalové federace a Pražského basketbalového svazu. 

Hlavní položkou výdajové stránky jsou nájmy za tělocvičny a haly, náklady spojené se soutěžemi (rozhodčí), odměny trenérům, materiální vybavení, kancelářské potřeby, licenční poplatky, startovné, ubytování a další, drobnější jednorázové položky 

Vyúčtování rozpočtu za 06/2013 – 05/2014: 

VÝNOSY (1.859.195,51 Kč celkem)
Tržby z prodeje služeb: 18.002,76 Kč (reklama, provize, výpůjčky)
Úroky z b.ú.: 32,25 Kč
Ostatní výnosy: 14.496,50 Kč (časové rozpuštění dotace na stahovací koše)
Přijaté dary a příspěvky: 176.500,- Kč
156.500,- Kč dary
11.000,- Kč příspěvek od ČBF
9.000,- Kč vklady do turnaje, výchovné, příspěvky na náklady
Přijaté členské příspěvky: 1.137.100,- Kč 
Provozní dotace: 513.064,- Kč
315.864,- dotace od Hlavního města Prahy na trenéry
117.200,- Kč dotace ze SR ČR – SSA na trenéry a pronájmy tělocvičen
80.000,- Kč dotace na pronájem tělocvičen 

NÁKLADY (1.869.389,18 Kč celkem)
Sportovní vybavení: 13.658,00 Kč
Sportovní dresy: 31.049,00 Kč
Spotřeba materiálu - lékárna 11.056,80 Kč
Spotřeba materiálu - kanc.režie 16.136,42 Kč
Spotřeba materiálu - ost.režie: 15.070,50 Kč
Ceny do soutěže 11.435,96 Kč
Cestovné na soustředění - 180,00 Kč
Náklady na pronájmy: 811.650,00 Kč
Pronájem tělocvičny Zličín 335.340,00 Kč
Pronájem tělocvičny FZŠ Otokara Chlupa 16.400,00 Kč
Pronájem tělocvičny ZŠ generála Fr. Peřiny 13.500,00 Kč
Pronájem tělocvičny SK Motorlet 272.200,00 Kč
Pronájem tělocvičny Rudná 4.800,00 Kč
Pronájem tělocvičny Tábor 24.330,00 Kč
Pronájem haly Jeneč 115.044,00 Kč
Pronájem tělocvičny FZŠ Barrandov 14.725,00 Kč
Pronájem haly FZŠ PeDF UK Stodůlky 10.411,00 Kč
Pronájem tělocvičny ZŠ TGM 4.900,- Kč
Prezenční poplatek sporťáček - 2 000,00 Kč
Poštovné, kolky – 5.236,00 Kč
Ostatní služby - rozhodčí - 73.320,00 Kč
Ubytování na soustředění – 111.300,00 Kč
Strava pro účastníky soustředění - 117.312,00 Kč
Vstupné bazén - 4.790,00 Kč
Ostatní služby - 3.742,00 Kč
Ostatní služby - trenérská činnost 280.000,00 Kč
Školení trenérů - 3.300,00 Kč
Mzdové náklady - DPP 268.600,00 Kč
Správní poplatky za převod soutěže - 10.000,00 Kč
Poplatky ČBF, pokuty - 7.950,- Kč
Přestup hráček - 150,00 Kč
Hráčské licence - 1.050,00 Kč
Převod práv soutěže - 20.000,00 Kč
Odpisy stahovací koše - 19.296,00 Kč
Odpisy aparatura (ozvučení) – 3.978,- Kč
Příspěvky - vklad do turnaje / startovné 20.913,00 Kč
Ostatní služby - účetnictví 1 500,00 Kč
Finanční poplatky 4.715,50,00 Kč

Stav pokladny k 31.5.2014 : 8.824,- Kč 

Stav účtu k 31.5.2014 : 266.933,47 Kč 

Dozorčí rada schválila účetní závěrku za hospodářský rok 2013/2014 a rozhodla o tom, že ztráta za rok 2013/2014 ve výši 10.193,67 Kč bude v plné výši hrazena z rezervního fondu. 

Rozpočet na sezonu 2014/2015 

Vzhledem k nárůstu členů HB Basketu, je třeba počítat s navýšením tréninkových jednotek, počtu soutěží a aktivit. 

Předpokládané příjmy:
Granty, dotace – 200tis
Sponzorské dary – 50tis
Členské příspěvky – 750tis 

Předpokládané výdaje:
Náklady na pronájem tělocvičen – 850tis
Náklady na soutěže – 250tis
Ostatní náklady (startovné, poštovné, licence apod.) – 50tis
Odměny a platy trenérů – 100tis 

Poděkování 

Poděkování patří všem zúčastněným. 

Hráčkám, které se aktivně svojí prací a zodpovědným přístupem podílely na úspěších v sezoně 2013/2014. Trošku pod očekáváním skončily kategorie žactva, ale všechny minižákovské kategorie byly účastníky finálových turnajů o Mistra republiky. Obsadily 4., 3. a 2. místo. Všechny minižákovské kategorie jsou Přeborníky Prahy. 

Poděkování patří všem rodičům, kteří podporovali své děti nejen morálně na zápasech, ale dali jim prostor se zúčastnit všech aktivit a zároveň se finančně podíleli na chodu klubu. Kromě stanovených příspěvků řada z nich dala, či zajistila finanční dar. 

Poděkování patří i státním a soukromým organizacím, které finančně naši činnost podpořili. Poděkování patří i členům správní a dozorčí rady, kteří se během roku aktivně podíleli na činnosti klubu, ve svém volném čase a bez nároku na odměnu.

Poděkování patří i všem trenérům a asistentům, kteří vedli družstva během sezony. 

Bez podpory všech výše uvedených, ať už morální, ale především finanční, by nebylo možné sport provozovat a děti by tak nedostaly šanci se prosadit. Sport rozvíjí nejen tělo, ale i ducha a je smysluplnou přípravou pro další život. Doufáme, že i v letech dalších, za podpory nás všech, dostanou děti šanci se věnovat sportu a něco dokázat. Všem patří obrovský dík. 

Výroční zpráva byla projednána a schválena správní a dozorčí radou na své výroční schůzi dne 15. září 2014. 

Vypracovala
Hana Brejlová
ředitelka o.p.s. HB Basket Praha 

V Praze dne 7.9.2013 

Příloha:
Výkaz zisku a ztráty
Příloha k účetní závěrce za 1.6.2013 - 31.5.2014
Rozvaha pro nevýdělečné organizace

V sezoně 2013/14 jsme vstoupili do několika soutěží a to s nejvyššími cíly. Pochopitelně pro každou kategorii byla výše cílů jiná.

SOUČET ??? SKVĚLÝ

udržena soutěž DL U17
8.místo v republice v kategorii U14
4.místo v republice v kategorii U13
2.místo v republice v kategorii U12
3.místo v republice v kategorii U11
Přebornice ve všech soutěží minižactva v Praze

Poprvé jsme vstoupili mezi dorostenecké kategorie, neboť naše nejstarší hráčky ´98 "dorostly" do U17 - mladšího dorostu. Na jaře 2013 se nám nepovedlo vybojovat tuto soutěž v kvalifikaci a tak jsme pro hráčky soutěž koupili. Ve dvouročníkovém dorostu jsme hrály s mladšími hráčky a především získávaly zkušenosti. To se doufejme povedlo a byl splněn cíl - udržet tuto soutěž pro další sezonu.

St.žákyně (´99+00) na jaře vybojovaly kvalifikaci o ŽL U15. Čekala je náročná sezona, neboť všechny ´99 zároveň hrály v U17 a ´00 naopak ve své soutěži ŽL U14. Holkám, stejně jako v loňské sezoně o jednu prohru utekl v lednu postup do extraligové nadstavby. Zbytek soutěže odehrály v lize a kladem této části soutěže byla pohoda, vítězná utkání a soustředění se hráček na další soutěže.

Ml.žákyně (´00+01) si postup do ŽL U14 (Žákovská liga) zajistily účastí v předkole MČR U13 a účastí na MČR v loňské sezoně. naše hráčky postupovaly soutěží a hořkost porážky zažily jen 2x. Po vítězství ve skupině a postupu do extraligové nadstavby, pokračovaly ve svém tažení, jehož cílem byla účast na turnaji o Mistra České republiky. I v další části soutěže byly naše hráčky úspěšné a vyhrály jednu ze dvou extraligových skupin. Na MČR odjely jako jeden z favoritů, obhájit 4.místo. Bohužel zde se nám víc než nedařilo a kalich hořkosti jsme vypily do dna...poslední místo na MČR znamená 8.místo v České republice.

St.minižákyně (´01+02) odehrály ještě soutěže Pražského přeboru a vedly si skvěle Jedinou porážku jsme zažily v posledním kole, když už bylo o vítězi PP U13 rozhodnuto. Holky vyhrály PP U13 a postoupily do předkola MČR. Tento turnaj vyhrály a to znamelo nejen to, že mají zajištěnu ŽL U14 na další sezonu, ale podařilo se nám postoupit na MČR U13. Bohužel nás během sezony provázely zdravotní komplikace, které nás zasáhly na turnaji o Mistra ČR. Holky ale zabojovaly a odvezly si 4.místo z Mistrovství České republiky.

Ml.minižákyně (´02+03) bojovaly v soutěži Pražského přeboru v kategorii U12. Stejně jako v loňské sezoně prošly soutěží bez porážky a PP U12 vyhrály. Tím si zajistily postup na Národní Finále (obdoba MČR pro minižákovské kategorie). Zde jsme opět prošly bez porážky až do samotného finále, kde nás stejně jako loni, čekal Hradec Králové. Lehce jsme tým posílily a doufaly, že si konečně přivezem vytoužené zlato. Přestože jsme vedly, nezvládly jsme závěr utkání a v prodloužení nás soupeř udolal. Holky jsou vícemistryně ČR.

Nejml.minižákyně (´03+04),které odehrály svojí první soutěžní sezonu, jsou týmem složeným z bojovnic a zkušených hráček. Během soutěže Pražského přeboru jsme 3x zaváhaly, ale i tak jsme PP U11 vyhrály. I tato kategorie postoupila na NF U11. Nidko netušil kvality soupeřů a naše výkony nebyly úplně vyrovnané. Ale holky předvedly něco, co překvapilo a nadchlo všechny. Z NF U11 si přivezly bronz.

Nejml.minižákyně (´03+04) 3x3, úplně nová soutěž, pro nejmladší kategorii, mix kluci holky. Hra 3 na 3 na jeden koš, pro rozvoj individuálních dovedností hráčů. Do soutěže jsme postupně zařadily všechny hráčky, přestože většinu odehrály opory týmu. A nezklamaly, i v této soutěži jsme se staly Přeborníky Prahy.

Šmoulinka - tedy neoficiální soutěž pro nejmladší minižactvo se pro nás stala další soutěží, kde si zahrály nové hráčky. V průběhu sezony a zejména pak na samém konci se více zapojily hráčky roč.04+05, které vstup do PP čeká v následující sezoně. A protože jsme si laťku letos hodily hodně vysoko, bylo třeba nové hráčky nechat si otesovat, co je čeká.

Naděje - tedy turnaje naše školních přípravek, probíhaly již od října. První setkání nejmenších budoucích baskeťáků probíhala formou soutěží a pak jsme přešli na utkání. Trochu pozměněna pravidla dala šanci si dětem zahrát bez větších složitostí a doufáme, že děvčata ze všech našich 5 přípravek budou pokračovat a i ony se pokusí dosáhnout podobných výsledků, jak hráčky v letošní sezoně. Vítězem letošního ročníků Nadějí se stala ZŠ Socháňova.

 

Po sezoně jsme po zralé úvaze ukončili spolupráci s USK a dále si budeme bojovat o místo na slunci pod naší hlavičkou. Základna e početná, děti spokojené, výsledky zatím máme.

Naše umístění jsou výsledkem práce nás všech - počínaje sponzory, kteří nám pomáhají se zajištěním chodu klubu  ;  přes rodiče, kteří holky podporují finančně, ale předně vytvořením zázemí a podporou ; školy, které s námi spoluprací a poskytují nám zázemí a prostor pro naši činnost ; trenéry, kteří vedou přípravky, či pomáhají na tréninkových jednotkách a kaučují některé soutěže až po hvězdy samé - tedy po "naše holky". Jim patří velký dík za jejich přístup, nadšení, nasazení, litry potu...to vše je pak korunováno výsledky. Takže i letos :  "HOLKY DĚKUJEM"

SEZÓNA 2012/2013

HB Basket Praha o.p.s.
Petržílkova 2261/24
Praha 5
IČ: 24846511 

Obecně prospěšná společnost byla zapsána dne 11.5.2011 v rejstříku obecně prospěšných společností, vedeného Městským soudem v Praze, oddíl O, vložka 810. 

Obsah:
Vedení obecně prospěšné společnosti
Úvod
Členská základna
Místo a podmínky realizace
Zpráva o činnosti v sezoně 2012/2013
Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2012/2013
Rozpočet na výdaje na sezonu 2013/2014
Poděkování 

Vedení obecně prospěšné společnosti
Ředitelka: Hana Brejlová
Správní rada:
předseda: ing. Jiří Geissler
členové: Petra Michálková, Martin Brejla
Dozorčí rada:
předseda: Dušan Provazník
členové: Stanislav Vošahlík, Jan Žíla 

K 31.5.2013 odstoupil z dozorčí rady p.Stanislav Vošahlík a k 1.6.2013 byl jmenován p.Tomáš Halátek.

Úvod 

HB Basket Praha byl založen v květnu 2011. Hlavní náplní obecně prospěšné společnosti je poskytování obecně prospěšné služby spočívající v organizování a provozování basketbalového klubu – vytváření podmínek pro sportovní činnosti především pro děti a mládež, návazně pak i pro dospělé. Zajištění tréninkových prostor, sportovních soutěží, tréninkového procesu a dalších aktivit směřujících k rozvoji sportovní činnosti. Dále pak zajištění materiálního vybavení, zajištění kvalitních trenérů a zvyšování jejich vzdělání a v neposledním zajištění sportovně-společenských akcí podporujících morální, společenský a zejména sportovní vývoj členů HB Basketu. 

Členská základna 

HB Basket se jako sportovní klub zaměřuje na děvčata. Kromě družstva žen, kde je zhruba 12 hráček, měl HB Basket v sezoně 2012/2013 v soutěžích celkem zhruba 80 hráček v kategoriích žactva a minižactva. Během podzimního náboru přišlo přibližně dalších 80 dětí, z čehož je asi 20% chlapců. Celkový počet hráčů a hráček se pohybuje mezi číslem 150 – 170 osob. Členská základna je pohyblivá, je zde neustálý pohyb hráčů a hráček – přicházejí noví a někteří odcházejí. Aktuální počet k 15.5.2012, tedy z pohledu basketbalových řádů k poslednímu dni sezony 2012/2013, je členská základna v počtu 165 hráčů a hráček. 

Místo a podmínky realizace 

HB Basket pro své členy zajistil veškeré požadované tréninkové podmínky. Byly zajištěny tréninkové prostory (hala Radlice a Zličín, pro školní přípravky školní tělocvičny), byl zajištěn vhodný počet trenérů, kteří se pravidelně doškolují a dalším pěti zájemcům dal HB Basket možnost si udělat základní trenérskou licenci „C“. HB Basket všem členům zajistil kromě dostatečného tréninkového prostoru také prostor herní. Většina hráček nastupovala ve dvou soutěžích a zhruba odehrála během sezony 40 utkání. HB Basket zajistil pro své členy (včetně žen) 7 soutěží pořádaných ČBF a jednu neoficiální soutěž pro nejmladší hráčky. Většina soutěží se odehrála v hale v Jenči a i díky tomu byly sníženy náklady na nájmy. Klub uzavřel Dohodu o dlouhodobé spolupráci s USK Praha. Na základě této smlouvy mají nejlepší hráčky HB Basketu možnost pokračovat v nejvyšších dorosteneckých soutěží v USK, v sezoně 12/13 jsme společně dali možnost herním příležitostem řadě hráček ve spojené soutěži Divize ŽL a v neposlední řadě se Dohoda o spolupráci stala jedním z bodů pro splnění požadavků pro výběrové řízení na zařazení do center Sportovně talentované mládeže (SpS), o něž jsme žádali. Vzhledem k tomu, že jsme všechny požadavky splnili, HB Basketu byl přidělen status SpS. Tím byl klub zařazen mezi 10 nejúspěšnějších klubů v ČR v práci s dětmi a zároveň mu byla přidělena státní dotace. 

Zpráva o činnosti 

V červnu 2012 byly jednotlivé kategorie přihlášeny do soutěží pořádaných ČBF. Během sezony 2012/2013 se klub zúčastnil celkem 7 mládežnických oficiálních soutěží, 1 neoficiální a 1 soutěž hrálo družstvo žen. V červnu dále bylo provedeno první kolo náborů na základních školách. 

V srpnu HB Basket pořádal pro děti letní soustředění v Táboře. Zúčastnilo se ho zhruba 100 hráčů a hráček. Během 10-ti denního pobytu se hráči věnovali nejen vlastní tréninkové přípravě doplněné o regeneraci, ale do programu byly zařazeny i další sportovně-společenské doplňkové aktivity, které podporují týmové pojetí sportu. Poděkování za klidný průběh celé akce patří i všem asistentkám, které se aktivně na celé akci podílely. 

V září se hráčky účastnily několika přípravných tuzemských turnajů a bylo provedeno druhé kolo náboru na základních školách. Koncem měsíce pak byly otevřeny školní přípravky na pěti základních školách, se kterými HB Basket navázal spolupráci. Zároveň přišly nové hráčky do klubové přípravky. V listopadu byla dodatečně otevřena nová přípravka na ZŠ Trávničkova. 

Během prosince proběhla 4 školách akce ČBF, která zajistila rekonstrukci konstrukcí košů s možností snížení výšky košů pro minižactvo. Tím se podařilo na všech školách, kde máme otevřeny přípravky a plnou podporu vedení škol, upravit koše na požadovanou výšku pro nejmladší hráče. 

Během října se rozběhly všechny soutěže, které probíhaly do května 2013. 

Ženy nastoupily do II.třídy Pražského přeboru, kam v loňské sezoně sestoupily. Jde o nejnižší soutěž a tým se věnuje basketbalu již jen rekreačně. 

St.žákyně , tedy nejstarší hráčky HB Basketu. V této sezoně prvně hrály samostatně. Během června si zajistily postup do soutěže ŽL U15. Následně byl tým doplněn hostujícími hráčkami USK a měl vysoké cíle. Bohužel od počátku sezony družstvo provázaly zdravotní komplikace. Hráčky na score nepostoupily do extraligové nadstavby a v druhé části sezony hrály ligu, kde skončily na 4.místě skupiny B. Některé naše st. a ml.žákyně doplnily tým USK Praha, který hrál divizi ŽL U15 a zde získávaly herní zkušenosti. 

Ml.žákyně si účast v ŽL U14 zajistily postupem do předkola MČR U13. I jim bohužel postup do extraligové nadstavby utekl o jednu porážku. Ve skupině B ŽL pak obsadily 2.místo. 

Minižákovské kategorie v ČBF hrají pouze regionální soutěže. 

Starší minižákyně HB Basketu se zúčastnily soutěže Pražského přeboru a Krajského přeboru. V Pražském přeboru hráčky obsadily 1.místo a tím se kvalifikovaly předkolo Mistrovství České republiky (16 týmů). Hráčkám se podařilo z nejvyrovnanější a těžší skupiny předkola získat postup na finálový turnaj Mistrovství republiky (8 týmů). Po výborných výkonech se tým utkal o bronz s Prostějovem, podlehl až v prodloužení a na MČR obsadil 4.místo !!! 

V Krajském přeboru hráčky postoupily do finálové skupiny a v konečném součtu obsadily 3.místo

Mladší minižákyně hrály Pražský přebor a Krajský přebor. V Pražském přeboru obsadily 1.místo a zajistily si tak postup na Národní finále (v minižactvu název pro MČR). V loňském roce tým obsadil v konkurenci nejlepších celků celé republiky 9.místo. V této sezoně se projevilo výrazné zlepšení a hráčky obsadily 4.místo na NF. V Krajském přeboru společně s mladšími hráčkami, které zde získávaly herní zkušenosti, družstvo obsadilo 5.místo. 

Nejmladší minižákyně nastupovaly v soutěži Pražského přeboru. Při své herní premiéře skončily na 1.místě, kdy soutěž vyhrály bez jediné porážky. I tyto hráčky si ve své první sezoně vybojovaly účast na Národním finále a zde zažily svojí první porážku - o 1 bod ve finále. HB Basket tak obsadil na NF 2.místo !!! v České republice

Zároveň některé tyto hráčky doplněny o mladší a postupně se zařazovaly i nově příchozí, získávaly herní zkušenosti v neoficiální soutěži Šmoulinka. Zde dostávaly největší prostor hráčky, které začínají. 

Kromě sportovního programu – tréninků a vlastních soutěží, HB Basket pro hráčky pořádal během sezony další aktivity. Kromě tradiční vánoční besídky a zakončení kalendářního roku se hráčky zúčastnily několika turnajů a na závěr proběhlo slavnostní zakončení sezony s předáním cen nejlepším hráčkám. 

V září byly otevřeny školní přípravky, kam začaly docházet nejmenší zájemci o basketbal. Celkem bylo otevřeno 5 školních přípravek. Přípravu zde zajišťují kvalifikovaní trenéři HB Basketu. Počet dětí v přípravkách se pohybuje s malými výkyvy (odchody a příchody dětí) mezi 80 – 90 dětmi. Přípravky jsou smíšené, ale převládá počet děvčat. HB Basket se chce i nadále věnovat výhradně děvčatům. Chlapci odehrají s HB Basketem soutěže nejmladších a následně budou předáni do chlapeckých pražských týmů. Byla zrušena přípravka na ZŠ Tyršova, ale nově otevřena přípravka na ZŠ Trávníčkova, kde se na další šk.rok zvažuje otevření sportovní třídy. 

Pro školní přípravky HB Basket od října 2012 pořádal Turnaje Nadějí. Zde děti měly možnost změřit síly mezi jednotlivými školami. Turnaje byly zahájeny dovednostními soutěžemi, následně se přešlo k vlastním basketbalovým utkáním. Turnajů během sezony proběhlo celkem 6 a bylo zakončeno společným víkendem ke Dni dětí. I letos tato akce dostala podporu ČBF. 

Řada starších hráček školních přípravek od ledna trénuje společně a během jara 2013 se nový tým začal aktivně připravovat na následující sezonu formou přátelských utkání a turnajů. 

Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2012/2013 

Hlavní položkou příjmové stránky jsou příspěvky členů, dary, sponzorské dary, granty a dotace. 

Hlavní položkou výdajové stránky jsou nájmy za tělocvičny a haly, náklady spojené se soutěžemi (rozhodčí), odměny trenérů, materiální vybavení, kancelářské potřeby, licenční poplatky, startovné, ubytování a další, drobnější jednorázové položky. 

Vyúčtování rozpočtu za 01/2012 – 05/2013:
VÝNOSY
Tržby z prodeje služeb: 58.877,88 (reklama, provize, výpůjčky)
Úroky z b.ú.: 29,51 Kč
Ostatní výnosy: 7.248,- Kč (časové rozpuštění dotace na stahovací koše)
Přijaté dary a příspěvky: 264.431,- Kč
160.000,- Kč dary
37.306,- Kč příspěvek od ČBF
67.125,- Kč vklady do turnaje, výchovné, příspěvky na náklady
Přijaté členské příspěvky: 1.473.110,- Kč
Provozní dotace: 280.000,- Kč
10.000,- dotace od Středočeského kraje
190.000,- Kč dotace ze SR ČR – SSA
80.000,- Kč dotace na pronájem tělocvičen
NÁKLADY
Materiální vybavení: 92.154,38 Kč
Sportovní vybavení 31 708,48 Kč
Spotřeba materiálu - lékárna 2 183,00 Kč
Spotřeba materiálu - kanc.režie 12 245,36 Kč
Spotřeba materiálu - ost.režie 8 380,71 Kč
Ceny do soutěže 17 422,83 Kč
Reklamní předměty 19 344,00 Kč
Stud.mat., DVD - bez dokladu 870,00 Kč
Náklady na pronájmy: 1.115.134,- Kč
Pronájem tělocvičny Zličín 504 756,00 Kč
Pronájem tělocvičny FZŠ Otokara Chlupa 37 650,00 Kč
Pronájem tělocvičny ZŠ generála Fr. Peřiny 23 400,00 Kč
Pronájem tělocvičny SK Motorlet 304 200,00 Kč
Pronájem tělocvičny Rudná 7 950,00 Kč
Pronájem tělocvičny Tábor 33 640,00 Kč
Pronájem haly Jeneč 146 658,00 Kč
Pronájem tělocvičny ZŠ Kladno 14 400,00 Kč
Pronájem tělocvičny FZŠ Barrandov 33 560,00 Kč
Pronájem haly FZŠ PeDF UK Stodůlky 8 920,00 Kč
Náklady na soutěže a tréninky: 752.540,- Kč
Startovné soutěže 2 000,00 Kč
Ostatní služby - rozhodčí 117 120,00 Kč
Ubytování 41 685,00 Kč
Ubytování Tábor 159 750,00 Kč
Strava pro účastníky souska 161 658,00 Kč
Vstupné bazén 6 185,00 Kč
Ostatní služby 8 984,00 Kč
Ostatní služby - trenérská činnost 110 000,00 Kč
Školení trenérů bez dokladu 8 300,00 Kč
Mzdové náklady - DPP 67 560,00 Kč
Pokuta za přeložení utkání 1 650,00 Kč
Přestup hráček 1 000,00 Kč
Hráčské licence 6 200,00 Kč
Trenérská licence 6 000,00 Kč
Přihláška do kvalifikace 8 000,00 Kč
Náhrada škody 700,00 Kč
Odpisy stahovací koše 9 248,00 Kč
Příspěvky - vklad do turnaje / startovné 36 500,00 Kč
Ostatní výdajové jednorázové položky: 12.353,16 Kč
Cestovné 2 476,00 Kč
Ostatní služby - poštovné 710,00 Kč
Ostatní služby - účetnictví 1 500,00 Kč
Správní poplatky 1 500,00 Kč
Kurzové ztráty 72,16 Kč
Finanční poplatky 6 095,00 Kč 

Stav pokladny k 31.5.2013 : 12.503,- Kč 

Stav účtu k 31.5.2013 : 114.672,93 Kč 

Dozorčí rada schválila účetní závěrku za rok 2013 a rozhodla o tom, že zisk za rok 2013 ve výši 111.514,85 Kč bude převeden na účet nerozděleného zisku minulých let a bude použit na financování další činnosti prospěšné společnosti. 

Rozpočet na sezonu 2013/2014 

Vzhledem k nárůstu členů HB Basketu, je třeba počítat s navýšením tréninkových jednotek, počtu soutěží a aktivit. 

Předpokládané příjmy:
Granty, dotace – 100tis
Sponzorské dary – 80tis
Členské příspěvky – 750tis 

Předpokládané výdaje:
Náklady na pronájem tělocvičen – 790tis
Náklady na soutěže – 250tis
Ostatní náklady (startovné, poštovné, licence apod.) – 50tis
Odměny a platy trenérů – 80tis 

Poděkování 

Poděkování patří všem. Hráčkám, které se aktivně svojí prací a zodpovědným přístupem podílely na úspěších v sezoně 2012/2013. Trošku pod očekáváním skončily kategorie žactva, ale všechny minižákovské kategorie byly účastníky finálových turnajů o Mistra republiky. Obsadily dvě skvělá 4.místa a nejmladší minižákyně jsou vicemistry republiky. 

Poděkování patří všem rodičům, kteří podporovali své děti nejen morálně na zápasech, ale dali jim prostor se zúčastnit všech aktivit a zároveň finančně zajistili chod klubu. Kromě stanovených příspěvků řada z nich dala, či zajistila finanční dar. 

Poděkování patří i státním a soukromým organizacím, které finančně naši činnost podpořili. Poděkování patří i členům správní a dozorčí rady, kteří se během roku aktivně podíleli na činnosti klubu, ve svém volném čase a bez nároku na odměnu. 

Poděkování patří i všem trenérům a asistentům, kteří vedli družstva během sezony. 

Bez podpory všech výše uvedených, ať už morální, ale především finanční, by nebylo možné sport provozovat a děti by tak nedostaly šanci se prosadit. Sport rozvíjí nejen tělo, ale i ducha a je smysluplnou přípravou pro další život. Doufáme, že i v letech dalších, za podpory nás všech, dostanou děti šanci se věnovat sportu a něco dokázat. Všem patří obrovský dík. 

Výroční zpráva byla projednána a schválena správní a dozorčí radou na své výroční schůzi dne 14.září 2013. 

Vypracovala
Hana Brejlová
ředitelka o.p.s. HB Basket Praha 

V Praze dne 5.9.2013

Sezona 2012/13 byla pro HB Basket druhou oficiální sezonou v soutěžích ČBF.

Do bojů se zapojily hráčky roč. 98 - 03. Naše nejstarší hráčky nastupovaly v kategorii st.žákyň, nejmladší v kategorii nejmladších minižákyň. Tím jsme naplnili pyramidu komplet přes minižactvo a žactvo a v další sezoně poprvé vstoupíme do kategorií dorostu.

St.žákyně (´98+99) na jaře v kvalifikaci postoupily do soutěže ŽL U15 (Žákovsská liga) a tým býl doplněn o hráčky USK Praha v rámci vzájemné spolupráce obou klubů. Naopak naše některé hráčky doplnily tým USK Praha, který hrál nižší soutěž - divizi ŽL U15. Tím dostaly všechny hráčky dostatečný herní prostor. Některé naše ´98 pak dostaly šanci bojovat o místo v extraligovém dorostu USK Praha a v sezoně hrály dorosteneckou ligu za USK. Celá sezona se nesla ve znamení zranění a nemocí. Během celého hracího období nenastoupilo družstvo ani jednou v kompletní sestavě !!! byly znát tréninkové výpadky, byla patrná nervozita, špatná nálada. A ta hráčky provázela i během utkání a v mnoha případech byl herní projev doprovázen skoro  nezájmem. Přesto hráčkám utekl postup do extraligové nadstavby pouze o 1 porážku, resp. o score. Tím jsme dohrávaly sezonu v moravské části ligy. Tato utkání už byla skoro bez jakékoli motivace a zranění řádila dál. Skončili jsme na 5.místě a raději tuto sezonu vypustit z hlavy.

Ml.žákyně (´99+00) si postup do ŽL U14 (Žákovská liga) zajistily účastí v předkole MČR U13. Ovšem ani zde se sezona nepovedla tak, jak jsme si představovali. Hned v úvodu přišlo zranění 2 klíčových hráček. Jakési vnitřní pnutí doprovázelo celou sezonu. K velké radosti musím konstatovat, že na konci sezony zmizelo a tým šlape s chutí, náladou a v dobré pohodě. Bohužel i této kategorii utekl postup do extraligové nadstavby o jednu porážku a i zde nás čekala moravská skupina ligy. Zde jsme obsadily konečné 2.místo a to jen na score s vítězem této skupiny.

St.minižákyně (´00+01) v posledním utkání PP U13 (Pražský přebor) bojovaly o 1.místo v této soutěži. Vítězstvím nad Slovankou si jej zajistily a zároveň postup do předkola MČR. Zde si v domácím prostředí, v nejsilnější skupině senzačně vybojovaly postup na finálový turnaj o Mistra republiky. Neztratily jsme se ani mezi osmičkou nejlepších družstev a z Hradce jsme si odvezly 4.místo. Bronz jsme prohrály v prodloužení, ale být 4.nejlepším celkem v ČR je jistě velkým úspěchem !!! Jako druhou soutěž jsme hrály KP U13 (krajský přebor střední Čechy), kde sbíraly zkušenosti nové a mladší hráčky. V této soutěži jsme se umístily na 3.místě.

Ml.minižákyně (´01+02) v soutěži PP U12 (Pražský přebor) okusily pouze jednu porážku a staly se vítězkami této soutěže. Toto umístění jim zajistilo postup na NF (Národní finále - obdoba Mistrovství republky v nejmladších kategoriích). V loňské sezoně tento tým obsadil na NF 9.místo a v letošním ročníku se výrazně zlepšil, když podlehl v boji o bronz Ostravě. Bohužel děvčata před závěrečnou částí hry výrazně vedla, ale nezvládly jsme závěr. Naše 4.místo v ČR je obrovským úspěchem a zejména potěšující je zlepšený výkon týmu. V KP U12 jsme nechávaly hrát zejména nové hráčky a celkové umístění na 6.místě není potěšující, nicméně pro rozvoj hráček je tato soutěž cenná.

Nejml.minižákyně (´02+03), tedy hráčky z nichž většina nastoupila prvním rokem do soutěží ČBF, proběhly soutěží PP U11 (Pražský přebor) bez ztráty kytičky a obsadily 1.místo. Na NF (Národní finále) tým odjížděl s pocitem, že neví, co je porážka a že "tak to má být". I na turnaji NF procházely bez porážky až do samého finále. Zde jsme narazily na družstvo Hradce a byly zaskočeny vyrovnaným utkáním...soupeř si ale věřil více a zlato si vybojoval o pouhý bod !! Naše hráčky se tak staly vícemistryněmi ČR. Stříbro ale neslavily, leč proplakaly...

Šmoulinka - tedy neoficiální soutěž pro nejmladší minižactvo se pro nás stala další soutěží, kde si zahrály nové hráčky. V průběhu sezony a zejména pak na samém konci se více zapojily hráčky roč.03+04, které vstup do PP čeká v následující sezoně. A protože jsme si laťku letos hodily hodně vysoko, bylo třeba nové hráčky nechat si otesovat, co je čeká.

Naděje - tedy turnaje naše školních přípravek, probíhaly již od října. První setkání nejmenších budoucích baskeťáků probíhala formou soutěží a pak jsme přešli na utkání. Trochu pozměněna pravidla dala šanci si dětem zahrát bez větších složitostí a doufáme, že děvčata ze všech našich 5 přípravek budou pokračovat a i ony se pokusí dosáhnout podobných výsledků, jak hráčky v letošní sezoně.

Sezona 2012/2013 byla úspěšná !!!

V žactvu jsme sice našicc cílů nedosáhly, ale i tak nebyla sezona úplným propadákem s přihlédnutím ke všem problémům, které nás doprovázely.

V minižactvu jsme se staly nejúspěšnějším pražským celkem a zároveň čtvrtým nejúspěšnějším klubem v České republice. Dvě bramborové medaile v MČR byly slzavé a smolně prohrané. Oplakané bylo i stříbro našich nejmenších.

Naše umístění jsou výsledkem práce nás všech - počínaje sponzory, kteří nám pomáhají se zajištěním chodu klubu  ;  přes rodiče, kteří holky podporují finančně, ale předně vytvořením zázemí a podporou ; školy, které s námi spoluprací a poskytují nám zázemí a prostor pro naši činnost ; kluby, které s námi spolupracují ; trenéry, kteří vedou přípravky, či pomáhají na tréninkových jednotkách a kaučují některé soutěže až po hvězdy samé - tedy po "naše holky". Jim patří velký dík za jejich přístup, nadšení, nasazení, litry potu...to vše je pak korunováno výsledky. Takže "HOLKY DĚKUJEM"

SEZÓNA 2011/2012

V květnu 2011 vznikl oficiálně klub HB Basket a vstoupili jsme do soutěží minižactva a žactva. Na začátku bylo zhruba 60 hráček, které s námi přišly ze Sparty. Po úspěšných jarních náborech v partnerských školách (ZŠ V Remízku - Barrandov, ZŠ O.Chlupa Fingerova, ZŠ Tyršova - Jinonice, ZŠ Socháňova Řepy a Rudná) jsme zde na podzim otevřeli školní přípravky pro děti (převážně děvčata) 2. - 4.tříd. Tyto přípravky se k naší velké radosti naplnily a během sezony docházelo zhruba 90 dětí !!! Většinu se nám podařilo pro basket nadchnout a budou dále pokračovat v další sezoně s tím, že většina již jede na letní soustředění a nejstarší se zapojí do soutěží v sezoně 2012/13. Kromě tréninků jsme pro ně připravili od ledna turnaje Nadějí, kde děti měly možnost se seznámit s opravdovými utkáními !!!

Nejstarší naše hráčky - roč.98, neboť neměly dořešeny včas přestupy, hrály společně se Sokolem Kladno, pod jejich hlavičkou Žákovskou ligu ml.žákyň. Kladenská děvčata na jaře vybojovala postup do této soutěže a společně jsme pak bojovali v základní skupině nejvyšší republikové soutěže ml.žákyň. Po základní části jsme postoupili do extraligové nadstavby. Bohužel nás potkala řada nečekaných zranění a tak se nám v této části soutěže nedařilo tak, jak bychom si představovali. Nicméně se holky probojovaly do play off, tedy mezi nejlepších 12 týmů v republice a vypadly až v přímém souboji o postup na Mistrovství republiky.

Tyto hráčky dále společně s Kladnem a našimi děvčaty roč.99 hrály soutěž Krajského přeboru starších žákyň a v této, jakoby doplňkové soutěži uhrály 3.místo.

Děvčata roč.99 hrála již pod hlavičkou HB Basket a to Pražský přebor a Krajský přebor st.minižákyň. V obou soutěžích jsme obsadili 2.místo a zajistili si postup do předkola MČR. Zde se nám bohužel nezadařilo a hráli jsme nakonec jen Festival této kategorie, kde jsme v konkurenci nejlepších týmů republiky (kromě 6 týmů, které hrály MČR) obsadili 4.místo !!!

Hráčky roč.00 jednak doplňovaly starší kategorii a společně s 01 hrály soutěž Pražského přeboru (minižákovské soutěže nejsou celorepublikové, ale jen regionální). Zde obsadily i ony 2.místo a tím se kvalifikovaly na MČR - v minižactvu na Národní festival. Po velkém boji do poslední vtěřiny jsme skončili na 4.místě a to krutou prohrou o koš....

Nejmladší hráčky - roč.01+02 hrál také soutěže PP a překvapivě i tyto hráčky obsadily v Praze 2.místo !!! Na Festivale smolně prohrály o postup a nakonec jsou 9.nejlepším družstvem v ČR. Kromě toho získávaly, doplněny řadou začátečníků i cenné herní zkušenosti v neoficiální soutěži Šmoulinka a na závěrečném turnaji Šmoulinky nakonec obsadili 4.místo.

Letošní sezona tedy byla pro HB Basket premiérová, ale velice úspěšná. V soutěžích byly 4 věkové kategorie, 2 se probojovaly na turnaje o Mistra republiky, 2 kategorie do širšího finále a dostaly se mezi 12 nejlepších celků v ČR.

Přibylo hráček a naše základna patří mezi největší v republice a rozhodně v Praze.

Děkujeme všem za podporu a přízeň a doufáme, že i v letech dalších budeme pokračovat v takto nastaveném trendu !!!

HB Basket se po roce svého působení propracoval svými výsledky mezi špičku v ČR v kategoriích minižactva a žactva. Na základě těchto výsledků bylo klubu přiděleno Sportovní středisko talentované mládeže (SpS) a HB se tak zařadil mezi 10 nejúspěšnějších klubů v replublice v práci s dětmi.

Gratulujeme všem hráčkám a děkujeme jim za jejich dřinu a výkony a moc držíme palce nám všem, aby nám chuť a elán do práce vydržel a takto nastavená laťka se posouvala jen směrem nahoru !!!

 HB Basket Praha o.p.s.
Petržílkova 2261/24
Praha 5
IČ : 24846511

Obecně prospěšná společnost byla zapsána dne 11.5.2011 v rejstříku obecně prospěšných společností, vedeného Městským soudem v Praze, oddíl O, vložka 810.

Obsah:
Vedení obecně prospěšné společnosti
Úvod
Členská základna
Místo a podmínky realizace
Zpráva o činnosti v sezoně 2011/2012
Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2011/2012
Rozpočet na výdaje na sezonu 2012/2013
Poděkování

Vedení obecně prospěšné společnosti
Ředitelka: Hana Brejlová
Správní rada:
předseda: ing. Jiří Geissler
členové: Petra Michálková , Martin Brejla
Dozorčí rada:
předseda: Dušan Provazník
členové: Stanislav Vošahlík, Jan Žíla 

Během sezony 2011/2012 nedošlo k žádným změnám ve vedení obecně prospěšné společnosti.

Úvod

HB Basket Praha byl založen v květnu 2011. Hlavní náplní obecně prospěšné společnosti je poskytování obecně prospěšné služby spočívající v organizování a provozování basketbalového klubu – vytváření podmínek pro sportovní činnosti především pro děti a mládež, návazně pak i pro dospělé. Zajištění tréninkových prostor, sportovních soutěží, tréninkového procesu a dalších aktivit směřujících k rozvoji sportovní činnosti. Dále pak zajištění materiálního vybavení, zajištění kvalitních trenérů a zvyšování jejich vzdělání a v neposledním zajištění sportovně-společenských akcí podporujících morální, společenský a zejména sportovní vývoj členů HB Basketu.

Členská základna

HB Basket se jako sportovní klub zaměřuje na děvčata. Kromě družstva žen, kde je zhruba 12 hráček, měl HB Basket v sezoně 2011/2012 v soutěžích celkem zhruba 60 hráček v kategoriích ml.žactva a minižactva. Během podzimního náboru přišlo přibližně dalších 90 dětí, z čehož je asi 30% chlapců. Celkový počet hráčů a hráček se pohybuje mezi číslem 140 – 150 osob. Členská základna je pohyblivá, je zde neustálý pohyb hráčů a hráček – přicházejí noví a někteří odcházejí. Aktuální počet k 15.5.2012, tedy z pohledu basketbalových řádů k poslednímu dni sezony 2011/2012, je členská základna v počtu 146 hráčů a hráček.

Místo a podmínky realizace

HB Basket pro své členy zajistil veškeré požadované tréninkové podmínky. Byl dokoupen materiál (zejména míče, dresy a další drobné vybavení), byly zajištěny tréninkové prostory (hala Radlice a Zličín, pro školní přípravky školní tělocvičny), byl zajištěn vhodný počet trenérů, kteří se pravidelně doškolují a dvěma dal HB Basket možnost doplnit si trenérské vzdělání v úrovni licence B (tedy druhé nejvyšší). HB Basket všem členům zajistil kromě dostatečného tréninkového prostoru také prostor herní. Většina hráček nastupovala ve dvou soutěžích a zhruba odehrála během sezony 50 utkání. HB Basket zajistil pro své členy (včetně žen) 7 soutěží pořádaných ČBF a jednu neoficiální soutěž pro nejmladší hráčky. Většina soutěží se odehrála v hale v Jenči a i díky tomu byly sníženy náklady na nájmy.

Zpráva o činnosti

V červnu 2011 byly jednotlivé kategorie přihlášeny do soutěží pořádaných ČBF. Během sezony 2011/2012 se klub zúčastnil celkem 5 mládežnických oficiálních soutěží, 1 neoficiální a 1 soutěž hrálo družstvo žen. V červnu dále bylo provedeno první kolo náborů na Základních školách.

V srpnu HB Basket pořádal pro děti letní soustředění v Plasech u Plzně. Zúčastnilo se ho zhruba 60 hráček. Během 10-ti denního pobytu se hráčky věnovaly nejen vlastní tréninkové přípravě doplněné o regeneraci, ale do programu byly zařazeny i další sportovně-společenské doplňkové aktivity, které podporují týmové pojetí sportu.

V září se hráčky účastnily několika přípravných tuzemských turnajů a bylo provedeno druhé kolo náboru na Základních školách. Koncem měsíce pak byly otevřeny školní přípravky na pěti Základních školách, se kterými HB Basket navázal spolupráci. Zároveň přišly nové hráčky do klubové přípravky.

Během října se rozběhly všechny soutěže, které probíhaly do května 2012.

Ženy nastoupily do I.třídy Pražského přeboru a ze soutěže sestoupily. O jejich dalším účinkování v soutěžích se rozhodne v červnu 2012.

Ml.žákyně společně s hráčkami Sokola Kladno, pod hlavičkou Sokola Kladno (z důvodu přestupů ze Sparty) hrály nejvyšší soutěž ČR – Žákovskou ligu mladších žákyň. Vyhrály základní skupiny, postoupily do extraligové nadstavby a zde i přes četná zranění a nemoce, postouply do bojů play off. V boji o postup na Mistrovství republiky byly vyřazeny. V konečném součtu patří mezi 12 nejlepších týmů v České republice.

Tyto hráčky dále nastupovaly v soutěži Krajského přeboru starších žákyň (opět pod hlavičkou Sokola Kladno „B“) a obsadily 3.místo.

Minižákovské kategorie v ČBF hrají pouze regionální soutěže.

Starší minižákyně HB Basketu se zúčastnily soutěže Pražského přeboru a Krajského přeboru. V Pražském přeboru hráčky obsadily 2.místo a tím se kvalifikovaly předkolo Mistrovství České republiky. Zde se jim nepodařilo vybojovat postup finálový turnaj o Mistra republiky, ale na „B“ MČR – Festivale st.minižákyň, obsadily 4.místo a tím se v celkovém součtu zařadily na 10.místo v ČR.

V Krajském přeboru hráčky postoupily do finálové skupiny a v konečném součtu obsadily 2.místo.

Mladší minižákyně společně se staršími hráčkami hrály Krajský přebor starších minižákyň a dále Pražský přebor své kategorie. Zde obsadily 2.místo a kvalifikovaly na Národní finále (jiné označení pro MČR). Zde děvčata po velkém boji prohrála o koš bronzové medalie a obsadila tak skvělé 4.místo v ČR!!!!

Nejmladší minižákyně nastoupily v soutěži Pražského přeboru a ve své herní premiéře skončily na 2.místě. I tyto hráčky si ve své první sezoně vybojovaly účast na Národním finále. Zde nakonec obsadily 9.místo v České republice.

Zároveň některé tyto hráčky doplněny o mladší a postupně se zařazovaly i nově příchozí, získávaly herní zkušenosti v neoficiální soutěži Šmoulinka. Zde dostávaly největší prostor hráčky, které začínají. O konečném pořadí této soutěže rozhodne závěrečný červnový turnaj.

Kromě sportovního programu – tréninků a vlastních soutěží, HB Basket pro hráčky pořádal během sezony další aktivity. Tradičně vánoční besídka a zakončení kalendářního roku, hráčky se zúčastnily několika turnajů, proběhne slavnostní zakončení sezony s předáním cen nejlepším hráčkám, navázali jsme družbu s Německým týmem z Chemnitzu a proběhla přátelská mezinárodní utkání.

V září byly otevřeny školní přípravky, kam začaly docházet nejmenší zájemci o basketbal. Celkem bylo otevřeno 5 školních přípravek. Přípravu zde zajišťují kvalifikovaní trenéři HB Basketu. Počet dětí v přípravkách se pohybuje s malými výkyvy (odchody a příchody dětí) mezi 80 – 90 dětmi. Přípravky jsou smíšené, ale převládá počet děvčat. HB Basket se chce i nadále věnovat výhradně děvčatům. Chlapci odehrají s HB Basketem soutěže nejmladších a následně budou předáni do chlapeckých pražských týmů.

Pro školní přípravky HB Basket od ledna 2012 pořádal Turnaje Nadějí. Zde děti měly možnost změřit síly mezi jednotlivými školami. Turnaje byly doplněny dovednostními soutěžemi. Turnajů během jara proběhne celkem 5. Celá akce dostala podporu od ČBF.

Zároveň se školní přípravky zapojily během jara 2012 do akce pořádané ČBF – Basket do škol a aktivně se zúčastnily soutěží vyhlášených Basketbalovou federací. Na závěr proběhne v červnu kemp pro nejmladší hráče, kde budou oceněny nejlepší hráčky a hráči.

Vyúčtování rozpočtu v sezoně 2011/2012

Hlavní položkou příjmové stránky jsou příspěvky členů, dary, sponzorské dary, granty a dotace.

Hlavní položkou výdajové stránky jsou nájmy za tělocvičny a haly, náklady spojené se soutěžemi (rozhodčí), odměny trenérů, drobné materiální vybavení, kancelářské vybavení, licenční poplatky, startovné, ubytování a další, drobnější jednorázové položky 

Vyúčtování rozpočtu za rok 2011:

 

Členské příspěvky: 514.650,- Kč

 

Přijaté členské příspěvky-minižákyně

140 700,00

Přijaté členské příspěvky - přípravka Zličín

31 250,00

Přijaté členské příspěvky - přípravka Rudná

16 000,00

Přijaté členské příspěvky - přípravka Fingerova

24 600,00

Přijaté členské příspěvky - přípravka Tyršova

8 400,00

Přijaté členské příspěvky - přípravka Socháňova

19 200,00

Přijaté členské příspěvky-žákyně

48 000,00

Členské příspěvky na přestup

10 000,00

Přijaté členské příspěvky soustředění

216 500,00

Přijaté příspěvky : 40.910,- Kč

 

Přijaté příspěvky - dary

27 410,00

Ostatní přijaté příspěvky - dresy, trička

12 000,00

 

Přijaté příspěvky - vklad do turnaje

1 500,00

Ostatní výnosy:

 

Tržby z prodeje služeb - reklama dresy

43 338,00

Úroky z b.ú.

5,43

Granty, dotace: 0,- Kč (přijatý grant od Středočeského kraje ve výši 10.000,- Kč byl profinancován a proúčtován až v 01/2012) 

Materiální vybavení :  94.183,80

 

Sportovní vybavení

15 353,00

Sportovní dresy

67 748,00

Spotřeba materiálu - lékárna

4 507,00

Spotřeba materiálu - kanc.režie

3 650,00

Spotřeba materiálu - ost.režie

2 925,80

Náklady na pronájmy:

 

Pronájem tělocvičny Zličín

102 960,00

Pronájem tělocvičny FZŠ Otokara Chlupa

18 400,00

Pronájem tělocvičny ZŠ generála Fr. Peřiny

5 400,00

Pronájem tělocvičny SK Motorlet

60 000,00

Pronájem tělocvičny Rudná

1 800,00

Pronájem tělocvičny Plasy

15 190,00

Pronájem haly Jeneč

11 900,00

Náklady na soutěže a tréninky:

 

Mzdové náklady - DPP - trenéři

8 856,00

Ostatní služby - rozhodčí

15 719,00

Pokuta za přeložení utkání

200,00

Přestup hráček

13 000,00

Hráčské licence

6 850,00

Příspěvky - vklad do turnaje / startovné

9 900,00

Ostatní výdajové jednorázové položky :

 

Cestovné

5 372,00

Ostatní služby - poštovné

459,00

Ubytování

7 780,00

Ubytování Plasy

82 900,00

Pronájem kuchyňka, klubovna - Plasy

1 200,00

Strava pro účastníky soustředění Plasy

106 434,00

Vstupné bazén - soustředění Plasy

5 620,00

Ostatní služby - účetnictví

1 000,00

Finanční poplatky (bankovní účet)

2 334,50

Jiné ostatní náklady - zaokrouhlení

0,20

Dozorčí rada schválila účetní závěrku za rok 2011 a rozhodla o tom, že zisk za rok 2011 ve výši 21.444,93 Kč bude převeden na účet nerozděleného zisku minulých let a bude použit na financování prospěšné činnosti.

Stav pokladny k 31.12.2011 : 35.052,- Kč 

Stav účtu k 31.12.2011 :

202.594,93 Kč

V roce 2011 bylo dále vybráno na příspěvcích na sezonu 2011/2012 na část roku připadající na rok 2012 vybráno 202.250,- Kč.

Stav účtu k 30.4.2012 : 47.007,-Kč

Rozpočet na sezonu 2012/2013

Vzhledem k nárůstu členů HB Basketu, je třeba počítat s navýšením tréninkových jednotek, počtu soutěží a aktivit.

Předpokládané příjmy:
Granty, dotace – 30tis
Sponzorské dary – 50tis
Členské příspěvky – 630tis

Předpokládané výdaje:
Náklady na pronájem tělocvičen – 650tis
Náklady na soutěže – 190tis
Ostatní náklady (startovné, poštovné, licence apod.) – 50tis
Odměny a platy trenérů – 50tis

 Poděkování

Poděkování patří všem. Hráčkám, které se aktivně svojí prací podílely na úspěších v sezoně 2011/2012 a všechny soutěžní kategorie se propracovaly mezi 12 nejlepších družstev v České republice. Poděkování patří všem rodičům, kteří podporovali své děti nejen morálně na zápasech, ale dali jim prostor se zúčastnit všech aktivit a zároveň finančně zajistili chod klubu. Kromě stanovených příspěvků řada z nich dala, či zajistila finanční dar. Poděkování patří i státním a soukromým organizacím, které finančně naši činnost podpořili. Poděkování patří i členům správní a dozorčí rady, kteří se během roku aktivně podíleli na činnosti klubu, ve svém volném čase a bez nároku na odměnu.

Bez podpory všech výše uvedených, ať už morální, ale především finanční, by nebylo možné sport provozovat a děti by tak nedostaly šanci se prosadit. Sport rozvíjí nejen tělo, ale i ducha a je smysluplnou přípravou pro další život. Doufáme, že i v letech dalších, za podpory nás všech, dostanou děti šanci se věnovat sportu a něco dokázat. Všem patří obrovský dík.

Výroční zpráva byla projednána a schválena správní a dozorčí radou na své výroční schůzi dne 14.5.2012.

Vypracovala
Hana Brejlová
ředitelka o.p.s. HB Basket Praha 

V Praze dne 14.5.2012

SEZÓNA 2010/2011

Zakladatelkou, hlavní trenérkou a duší celého klubu je paní trenérka Hana Brejlová. Poté, co vybudovala dívčí basketbal v Dobřichovicích, pokračovala ve své práci na BA Sparta. Podařilo se jí zde vybudovat kompletní dívčí pyramidu velkého počtu hráček a opakovaně v minižactvu a žactvu dovedla svoje svěřenkyně až na finálové turnaje o mistra republiky. V lednu 2011 jí byla z těžko pochopitelných důvodů na Spartě odebrána družstva úspěšných žákyň, paní trenérka odstoupila od minižactva a klub po dohodě opustila. Na tuto situaci a jednání Sparty zareagovali rodiče hráček i samotné hráčky a 66 děvčat spontánně, ze dne na den ze Sparty odešlo. S trenérkou odešli i všichni asistenti minižákyň. Kompletní rozpad kategorií minižactva na Spartě vyvolal řadu emocí a zároveň přinesl vznik nového pražského klubu.

Náš klub oficiálně vznikl v květnu 2011. Nezačali jsme od nuly, ale navazujeme na dlouholeté organizační a trenérské zkušenosti hlavní trenérky Hanky Brejlové. Našli jsme zázemí v halách na Zličíně a Radlicích, kde pravidelně trénujeme. Ve spolupráci s některými základními školami jsme otevřeli školní přípravky pro zájemce o basketbal. Působíme v regionu na trase : Barrandov - Radlice - Jinonice - Nové Butovice - Řepy - Zličín - Rudná.

V sezoně 2011/2012 naše hráčky poprvé vstoupily do všech soutěží minižactva a žactva -  hned v první sezoně se většina probojovala až na turnaje Mistrovství republiky. Sezona 2012/13 byla velice úspěšná v kategoriích minižactva. Všechny minižákovské kategorie vyhrály Pražský přebor a postoupily na Mistrovství republiky. Zde jsme obsadily dvě smolná 4.místa a nejmladší minižákyně se staly vícemistry České republiky !!!

V roce 2012 byl klub zařazen mezi 10 nejúspěšnějších klubů v republice v práci s dětmi a stal se Sportovním střediskem talentované mládeže.

Soutěž Šmoulinky je neoficiální soutěží nejmladšího minižactva, kterou založil kladenský basketbal. Během sezony se postupně odehrávaly turnaje u jednotlivých účastníků. Naše družstvo vyhrálo všechny průběžné turnaje a během sezony ani jednou neprohrálo !!! Na závěr této soutěže proběhl dvoudenní turnaj, kde bohužel chybělo velice kvalitní družstvo Kožlan a  USK Praha. Naše hráčky uspěly i ve velkém finále s Prosekem a v plné hale, před kamerami ČT4, dokázaly vyhrát závěrečný turnaj a zároveň celý ročník Šmoulinky !!!

Děvčata během celé sezony předváděla velice krásný rychlý basketbal, jež zdobila skvělá agresivní obrana a výborně zahraný rychlý protiútok. Třešinkou na dortu jsou pak nesobecké, velice chytré a parádní přihrávky - asistence. Osou týmu jsou bezpochyby výborně hrající dvojčata - Klára a a Veronika Matiášková z radotínské basketbalové líhně. Je doplňují elitní rozehrávačky Eliška Žílová a Tereza Halátková. Pod košem zodpovědně hrají Rebeka Slanařová a Eliška Šalounová (také původem z Radotína). Tento základní kádr během sezony doplnila Natálka Nájemníková a Míša Pánková. Do základní sestavy se propracovaly i 01 - Majda Bubeníková a Lucka Sůvová. Družstvo dále doplňují další 01, které se během sezony střídaly, ale trvale se zabydlely Elen Herynková, Šárka Soukupová, Eliška Švecová. Družstvo ještě doplňuje Lucka Komárková a čekáme na uzdravení Kristiny Nováčkové.

Děvčatům moc gratulujeme a doufáme, že i v letech dalších si povedou takto skvěle !!!

Vyrazili jsme v pondělí. Obloženy mraky zavazadel jsme nasedli do vlaku směr Vídeň a čekala nás 5ti hodinová jízda. Kromě nás byl vagon plný chlapců z Berlína, kteří měli stejný cíl cesty. Po celkem klidném průběhu jsme se ve Vídni připojili k dalším stovkám basketbalistů a basketbalitek, kteří stejně jako my, trávili  předvelikonoční čas  na této skvělé obrovské celoevropské akci.

Po příjezdu jsme se přesunuli do Stadhalle, kde jsme vyřídili papíry a následně pokračovali do Goethe-gymnázia, kde jsme byli ubytováni. Rozbalili jsme náš "stan", pomalinku kolem začali vytvářet základy pěkné "salaše" a prožili první společný veselý večer. Holky se smály dlouho do noci a bylo štěstí, že dopoledne nehrály. Naopak, volný den jsme využili k procházce po Vídni !! Některá děvčata sice naznačila jistý projev nespokojenosti spojený s představou celodenní prohlídky památek, ale záhy poznala, že změna programu je vyloučena a je třeba se s osudem smířit !!!! Tramvaj nás dovezla k náměstí muzeí, kde uprostřed majestátně sedí Marie Terezie. V krásném počasí holky ohodnotily její přínos pro nás všechny - tedy povinnou školní docházku a pokračovali jsme směrem k parlamentu. Socha Pallas Athény před Parlamentem nás nadchla zejména kašnou, která byla pod ní. Výuka architektury pokračovala dále. U budovy Radnice jsme si připomenuli její kopii v Liberci a po obratu čelem vzad jsme ohodnotili Státní divadlo. Cestou do centra jsme obdivovali paláce v úzkých uličkách a klasické vídeňské kavárničky. Do programu jsme zařadili i nezbytný nákup zubních kartáčků...Následovala Michaelská brána. Máju sice málem přejela všudepřítomná drožka, ale pod nádhernou kopulí jsme prošli na náměstí Hofburgu. Zde se nám otevřel výhled nejen na hlavní vchod, ale i na Parlament a Radnici. Kolem stájí lipicánů jsme došli na hlavní vídeňské náměstí, kde byl tolik vytoužený rozchod. Sraz byl opět u vchodu do chrámu sv.Štefana, tedy "kostela s dlaždičkovou střechou" a některé dorazily již obtěžkány po nákupní horečce. Cestou k poslední zastávce naší cesty jsme ještě koupili mozartovy koule pro rodiče a kolem budovy Opery došli před kostel sv.Karla. Barokní budova byla poslední naší zastávkou, ale holky nejvíce nadchlo místní dětské hřiště... Po 2hodinkách odpočinku nás čekal další přesun trasou metra U6 na univerzitní centrum Schmelz, kde se odehrávala všechna naše utkání v základní skupině. První nás čekaly Italky z Říma. Dlouho jsme vedly, ale naše hra nebyla úplně přesvědčivá, za což nás soupeř potrestal a pomalu score dotahoval. Stálo při nás trošku štěstí a vyhrály jsme 27:24. Symbolem turnajem ve Vídni je neustálé přesouvání se dopravou - a tak jsme vyrazili do Stadhalle, kde jsme povečeřeli a jeli bydlet. Večer byl klid.

Dopoledne nás čekaly Němky a odpoledne Polky. Moje zkušenosti s německým basketbalem byly doposud jasné - nic moc. Ovšem soupeř všechny moje dosavadní zkušenosti popřel. Vyspělé němky nám nedaly ani nejmenší šanci a navíc způsobily totální kolaps naší psychiky, která je největším problémem, zejména u skupiny 99. Kalich hořkosti jsme vypili do dna, prohráli 9:37 a našich dosažených 9 bodů nebyla zrovna nejlepší vizitka našeho útoku...Procházkou jsme došli do centra turnaje na oběd a po návratu nás čekala děvčata z Polska. Prohra znamenala vyřazení z turnaje. Naštěstí se ale holky vzpamatovaly a vyhrály 33:19. Před odchodem na večeři jsme ještě mrkli na utkání Italek a Němek, abychom věděli, zda postupujeme. Vítězné Němky postoupily do play off jako vítěz naší skupiny, my pak z druhého místa. Večer jsme se jeli podívat, jak hrají nuselské dorostenky s Kačenkou B.a pak domů.

Další den se již hrálo vyřazovacím způsobem - vyhraješ = postupuješ ; prohraješ = vypadáváš. Na otázky tohoto druhu jsme odpověděli snad stokrát...je sice hezké, že se děvčata zajímají a ptají, ale člověk by strašně ocenil, kdyby taky občas odpovědi poslouchaly a třeba i přemýšlely...!!!! ...."A Hani, jak dopadly Nusle?"....."A Hani, jaký je Hagen?".... "A Hani, co bude, když prohrajeme?"....Systém soutěže nám překvapivě přivedl do cesty opět Italky. Hrálo se v tělovičně, kde jsme bydleli, takže pohoda. Ranní utkání bylo vyrovnané, bojovné a naše holky nezahrály špatně. Ještě chybí špetka...a bude dobře. Soupeře jsme porazili tentokráte 30:22 bez dramat v koncovce. Výhra znamenala postup, na což se většina hráček několikrát zeptala, a doplnila otázkami s kým, že hrajeme a jaký že soupeř z Německa je..... Následovala cesta na oběd a rychle jsme do volna vsunuli nákup v basketbalovém obchodě. Zde hráčky nakupovaly "pod kontrolou" a doufám, že svůj basketbalový šatník vhodně doplnily. Po návratu nás čekal Hagen - Němky, vítěz skupiny A. No, už od pohledu bylo jasné, že cesta do dalšího kola, tedy semifinále, nebude jednoduchá. Nám chybí jistota, jistý stupeň drzosti, přirozenosti, bohužel se k tomu přidalo pár technický chyb. Soupeř nám utekl šňůrou bodů z opakované stejné akce po cloně, kterou jsme nebyly schopny vyřešit. Pak už se opět hrálo vyrovnaně. Holky nutno pochválit za nasazení a bojovnost. Nicméně nepovedlo se snížit a tak naše vídeňská basketbalová cesta skončila prohrou 30:17 ve čtvrtrfinále. Utkání přineslo i řadu perliček - technická chyba za tričko Markéty, dramatické vystoupení paní rozhodčí s pádem na zem a dvě zcela chybná rozhodnutí jejího kolegy...takže min.4 body za nepřiměřená rozhodnutí rozhodčích. Trocha slziček po zápase byla pochopitelná, ale myslím si, že holky nehrály úplně špatně. A jak si napravit náladu??? No přece návštěvou Práteru !!! Paní Vošahlíková cestou koupila lístky na cestu zpět (což se holkám opravdu nechtělo) a vyrazili jsme za atrakcemi. BOMBA. Nadšení některých hráček nebralo konců. Některé  atrakce nám, "přízemním" lidem, dělali špatně jen při pohledu na ně, ale někdo "to nešetřil". Krtka šlo zastavit jen těžko. Její vrcholné vystoupení přišlo společně s Petrou a Mery na aktrakci, kterou mohu porovnat jen s výcvikem kosmonautů !!! Holky pak ještě dostaly volno a vše završily koupením balónků s heliem a následnými vtipnými rozhovory !!! Večer přišel smutek a únava.

Poslední den. Basketbalovou cestu jsme již ukončili, takže po snídani jsme šli plnit poslední úkoly naší vídeňské mise. Podařilo se nám do "malých" kufrů nacpat vše, co se doposud válelo v celé místnosti. Vyrazili jsme na poslední oběd a na poslední "špendlík" paní trenérky ...Schonbrunn. Slunečné počasí, davy lidí a nádhera kvetoucí zámecké zahrady, kde se kdysi procházela krásná Sisi. Holky našly velký vztah k vodním plochám, což se záhy proměnilo v asi nejsilnější vzpomínku na Vídeň, která nás už  navždy bude doprovázet. Sice jsme na počátku prohlídky parku museli doporučit omezení znechucených ksichtů, ale holky to zvládly. Procházka nás od zámku vedla k Neptunově fontáně. Nastalo "povinné focení" a pak to přišlo "Hani, můžeme tam vlést"...Chvíli jsem váhala, neboť bylo jasné, že fontána není veřejné koupaliště. Ovšem nedaleko nás jiní účastníci turnaje, jichž byla plná Vídeň, do vody lezli...takže holky můžete ! Nejprve trošku nesměle, opatrně...jen po kolena...a pak se vše nějak zvrtlo a do fantány zahučela Markéta, Rebeka...a to durch !!! Ale hlavním cílem byl Márty. I ten nakonec pod Neptunem skončil !!! Davy lidí koukali, my řvali smíchy. Láva a Beky úplně promočené, Márty taky. Vystoupali jsme nahoru k Belvederu a holky chystaly celou dobu pomstu Kikině P., která do vody "brutálně poslala" Makynu. Nahoře jsme pak sušili, odpočívali a Kikina se pevně držela zábradlíčka a bála se, že bude hozena nahoře do rybníčku. Polosuché jsme pak sešli dolu s cílem navštívit labyrint. Jenže....spravedlnost asi na světě exituje, boží mlýny melou....holky popadly Kikinu a odnesly ji k fontáně...chvíli to vypadalo, jakože nic, ale najednou žďuch a Kikina zahučela do vody !!! Pak ještě přišel labyrint. Prošli jsme malý i velký a největší šou prožily holky tradičně na dětském hřišti !!! A pak to přišlo...pokyn "jedeme pro kufry a jedeme domů"...a smutné obličeje. Opatlané potem, prachem a některé i po koupeli, jsme jeli pro kufry a U6 s přestupem na U4 na nádraží. Poslední nákup potravin na cestu. Sedíme na kufrech na perónu...plné zážitků a zároveň smutné....

Pět hodin jízdy vlakem, trochu našich holčičích neřešitelných roztržek, ale to k ženskému družstvu patří. I přesto jste parta, zahrály jste celkem dobře, vyřadil vás finalista turnaje, který s vítězem prohrál o 3 body, takže se zase není zač se stydět. Musíme máknout a příště to bude lepší !!!! Užili jsme si bezvadných 5 dní a budu ráda, když na ně budete rády vzpomínat v dobrém !!! Takže za rok v Paříži !!!!

Naše úspěchy