Soutěž: juniorky U19 / extraliga / ročník 2023/24 / základní část
Datum: 02.12.2023, 12:00:00
Místo: SH Královka, Praha 7
Rozhodčí: Jiří Jodl, Jan Neubauer

Po třech týdnech nastoupila naše děvčata k dalším dvěma utkání naší soutěže. První zápas jsme jeli na derby s USK . Bohužel po už třech minutách musela být střídána Vaňková , která byla nemocná a dál nemohla pokračovat. Stejný problém měla i Marie Holá, která sice utkání odehrála, ale k dalšímu utkání již jet nemohla. První čtvrtina z naší strany byla ještě trochu přijatelná i když spousta zahozených jasných pozic ukázala, že zápas, pokud se nezlepšíme, bude těžký. 1.čtvrtina skočila teda ještě přijatelným výsledkem 12:12. Pak ale nastal pro mě zcela nepochopitelný výpadek ve druhé čtvrtině, kdy jsme za celou čtvrtinu zaznamenali pouze dva body !!!!!!!!! a celou prohráli 16:2. Hra v tu chvíli byla naprosto tragická a čím více jsme zahazovali jasné pozice, tím se ze hry pomalu vytrácel pohyb a hra byla zcela bez RP. V tuto chvíli jsme hráli nekolektivně a co hůř jsme vůbec nebyli semknuti jako tým,který chce uspět a dokonce se děvčata začali na hřišti dohadovat. V tu chvíli bylo jasné , že případný úspěch v tomto utkání je hodně daleko. Pak ve třetí čtvrtině nastalo nepatrné zlepšení a posérii tří trojek v řadě jsme se dostali na rozdíl 5ti bodů. To bylo ale z naší strany vše.Blíž jsme se nedostali.Tuto čtvrtinu jsme sice vyhráli 22:17, ale přesto jsme šli do poslední části se skorem minus 9. Poslední čtvrtinu soupeř vyhrál o bod  9:8. Tak jsme tedy prohráli na USK i po tom strašném výkonu pouze o 10 bodů. Odcházelo se mi velice smutně z tohoto utkání, protože co tým dnes předvedl, byl naprotý výbuch. Ale co mě trápilo nejvíc, že tentokrát to nebyl tým, který by se semknul jako celek a začal makat, i když se nedařilo.A nenašla se ani jedna hráčka, která by si zasloužila alespoň malou pochvalu. Děvčata si musí uvědomit, že pokud nebudou hrát jako tým ,jedna pro druhou, a budou hledat chyby všude, jinde jen né u sebe, tak se úspěch nedostaví.