soustředění 2024 Mezi Školami

0. soustředění 2024 Mezi Školami
17.08.2024, 00:00:00

Výsledné skóre:

Informace o zápasu:
Soutěž: Naděje Mezi školami
Datum: 17.08.2024, 00:00:00
Místo:
Rozhodčí:

Nominace:

 

Ubytování:

ZÁKLADNÍ INFORMACE, podrobnější budou na webu během 05/24 a průběžně dále doplňovány.

Letní soustředění je základní přípravou pro nadcházející sezónu (za den soustředění uděláme tolik práce, co v Praze za týden). U všech starších hráček je již samozřejmostí, že jedou. Kromě kondiční přípravy, z které budeme „žít“ celý rok, se věnujeme basketbalové přípravě. Nedílnou součástí je tvoření kolektivu a vstřebávání klubového ducha.

Soustředění je vždy v druhé polovině srpna, 10 pobytových dnů. Protože všechny naše hráčky nastupují ve dvou soutěžích, ve své věkové kategorii a v nejbližší vyšší, trénují nejen během sezóny, ale i na soustředění půlku se svojí kategorií (doplněno mladšími) a druhou se starší kategorií. Tréninky se staršími jsou nedílnou přípravou pro svoji kategorii!!

Jen pro doplnění a zorientování se – hráčky „označujeme“ podle ročníku narození. Takže např. holky narozené v roce 2014 jsou prostě „čtrnáctky“. A toto s nimi jde doživotně.

Dále jsou hráčky zařazeny do kategorií (jako třídy ve škole) a tam se každoročně posouvají (sezóna koresponduje se školním rokem). Takže právě roč.2014 bude v sezóně 2024/25 kategorie U11 (tedy „do 11 let“ – v roce 2025, kdy tato sezóna končí, jim bude 11let). Je to první kategorie, v níž se hrají oficiální zápasy.

Kategorie jsou vždy složeny ze dvou ročníků. Takže v U11 budou v sezóně 2024/25 roč.2014+15. A pochopitelně 2015 jsou základem kategorie U10, kde je doplňují 2016.

Sezóna začíná soustředěním v srpnu, po návratu je krátká pauza na regeneraci a během prvního týdne v září  začneme trénovat v Praze podle rozpisu tréninků, který bude na webu v červnu. Během července budou nalosovány soutěže a jejich termíny budou také na webu a stejně tam bude uvedeno, kdo jakou soutěž bude hrát – tedy tzv.soupisky. V září nás čekají přípravné turnaje, od října se pak rozjedou soutěže. Vánoce volné, Velikonoce turnaj. Sezóna vrcholí turnaji Mistrovství ČR a 15.5. oficiálně končí. Následně se posuneme v kategoriích na další sezónu, částečně se už trénuje venku, jedeme ještě na nějaké turnaje a předposlední víkend v červnu končíme velkou rozlučkou.

 


PROSÍM POTVRĎTE ÚČAST / NEÚČAST NA SOUSTŘEDĚNÍ DO KONCE BŘEZNA.

TOTO JE ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA NA SOUSTŘEDĚNÍ a účast následně stvrdíte zasláním zálohy během května.

Pevně doufám, že se nestane jako loni, že se děti přihlásily a pak nejely. Na základě počtu přihlášených dětí je pak udělaný rozpočet a stanovena výše doplatku, včetně ceny autobusu; hráčky jsou rozděleny do tréninkových skupin a podle toho je zajištěn dostatečný počet trenérů.

Termíny:

hráčky roč. 2016 + 17 + kluci  = 17. – 22.8. Tábor

hráčky roč.2012 + 13 + 14 + 15  = 17. – 27.8. Tábor 

 

U hráček roč.2015 lze výjimečně i pobyt jen na 5dní, ale prosím po dohodě. Ty, které ale chtějí příští rok již hrát soutěže, by bylo vhodné, aby jely na celých 10dní. Ze zkušenosti víme, že právě na soustředění se tvoří parta a kdo nejede, dost často v září končí, nebo má problémy naskočit zpět do týmu. V případě zdravotních problémů je neúčast jasná, pokud by to ale šlo, může dítě jet a netrénovat, jen být s týmem. Předčasné odjezdy a pozdější příjezdy lze (je lepší jet na část, než vůbec), ale prosím opět jen v nutných případech. Jednak nám to tam komplikuje organizaci a dost často jsou s tím spojené slzičky. Prosím nebojte se mne kontaktovat, určitě najdeme společně řešení.

 

Místo: střední škola obchodu, služeb a řemesel a jazyková škola, Bydlinského 2474, Tábor

Ubytování: internát střední školy, pokoje trojlůžkové, dva spojené sociálkou

Stravování: ve školní jídelně v objektu školy. Strava 3x denně + druhá večeře, pití zajištěno. Kdo má případně nějakou dietu, lze vyřešit s vedením kuchyně

Sportoviště: velká a malá tělocvična střední školy, venkovní areál střední školy, výběhy do okolí, atletický areál ZŠ Husova, tělocvična ZŠ Husova, tělocvična SPŠ, hala gymnázia

Program: snídaně – dopolední trénink – oběd – polední klid – odpolední trénink – večeře – večerní sportovní hry (starší trénink) – druhá večeře. 2x během pobytu bazén. Nejmladší kategorie budou mít program upraven.

Doprava: busem, v individuálních případech vlastní

Tréninky: hráčky budou rozděleny do tréninkových skupin podle kategorií a soutěží, které budou hrát, případně podle individuálních potřeb. Není vyloučeno, že během soustředění si upravíme. Skupiny se pravidelně střídají na trénincích v tělocvičně a na kondiční přípravě. Tréninky vedou trenéři jednotlivých týmů. U mladších kategorií pak pomáhají asistentky a kondiční trenér.

Kontakt: návštěvy na soustředění nejsou povoleny. Hráčky roč.2012 a ml. nesmí mít na soustředění mobil. Dětem pište na výše uvedenou adresu dopisy a oni budou psát vám. Každý den najdete na webu nové zprávy a fotky budou na instagramu HB Basket.

Cena: záloha ve výši 2.000,-Kč splatná do 31.5. na č.ú. 5130083329/0800. Do textu uveďte „záloha soustředění a jméno hráčky“. Doplatek se bude hradit hotově při příjezdu. Jeho výše bude upřesněna podle cen za stravu, ubytování, nájmy hal a počtu dětí. Předpokládám 5.000,-Kč. Poloviční doplatek pak platí ti, co jedou na 5 dní (tedy 2016 a ml. a hosté).   Je možné připravit fakturu zaměstnavateli, potvrzení pro pojišťovnu a v individuálních případech i splátkový kalendář.

Změny v pobytu budou vyúčtovány v září a budou vráceny pouze částky za ubytování a stravu / den (ne po jednotlivých jídlech). Pokud hráčka nepřijede vůbec, bude vrácena pouze polovina zálohy a to v případě, že předloží potvrzení od lékaře.

V ceně je ubytování, strava, nájmy, vstupy do bazénu, tričko, další potřebné vybavení, odměny asistenti, fyzioterapeut.

2014 + 15 - skupinu má na starost jedna asistentka (trenérky přípravek, nebo starší hráčky) a o děti se stará ve všech ohledech – jak ve volném čase, tak je i na trénincích. Tréninky v tělocvičně vede Hanka, venku kondiční trenér. Skupina 2016+17+kluci bude samostatná pod vedením zkušené trenérky Nikoly (trenérka Rudné) a doplněno bude asistentkou.

 

Body :

Body :