Soutěž: juniorky U19 / extraliga / ročník 2023/24 / základní část
Datum: 21.10.2023, 11:00:00
Místo: Hala Sportovního Gymnázia, Ostrava 3-Zábřeh
Rozhodčí: Adam Giecek, Tomáš Kraina

Tento víkend jsme hráli na Moravě. První zápas nám dala Ostrava na skvělý čas v 11 hodin dopledne. Což nás donutilo jet už v pátek odpoledne. Bohužel né všechny hráčky mohly s náma odjet. Povinnosti v zápasech ŽBL. Ostrava je tým, který především v domácím prostředí,velmi nebezpečný. Doma např.prohrál s Hradcem až v prodloužení. Tak jsme věděli, že nás nečeká vůbec lehký zápas. Což se v průběhu potvrdilo. Ovšem nebylo to díky dobré hře domácích , ale hlavně kvůli našemu výkonu, který byl asi nejhorší,který jsme letos odehráli. A bylo to úpředevším díky naprosto katastrofálnímu proměňování jasných pozic. Výjimkou nebyla ani situace, kdy jsme šli 2x0 a košem útok neskončil. A tak jsme po poločase vedli o 2 body. Nepatrné zlepšení nastalo na začátku druhé půle, kdy jsme soupeři odskočili na 8 bodů, ale to bylo vše.Za dvě minuty soupeř vedl o bod.Závěr čtvrtiny sice patřil nám,ale do poslední části jsme šli s náskokem pouze 6ti bodů. Trocha uklidnění, i když v žádném přídadě né zlepšená hra, nastalo, když Pavelcová dvěma trojkami po sobě zvýšila náš náskok na 13 bodů a pak už se utkání jen tak dohrávalo a když soupeř dal z 6ti trestných hodů pouze jeden, bylo o výsledu rozhodnuto. Náš výkon byl však v tomto utkání zoufalý, hlavně co se týká úspěšnosti střelby z pod koše. A když se nedaří stojíme,hrajeme bez RP a tlak v obraně, jakoby neexistoval.