Soutěž: starší žákyně U15 / žákovská liga nadstavba / ročník 2023/24
Místo: Hala ZŠ, Sadská
Rozhodčí: František Syrovátka, Martin Koudela

Body ŠBK Parker-Hannifin Sadská:

Body HB Basket Praha:

V neděli jsme do Sadské naopak rozhodně nepřijeli v pozici, že bychom chtěli domácí obrat o body. Papírově bylo jasno, ale my neměli co ztratit a mohli maximálně překvapit, což se téměř podařilo. V prvních našich obranách to sice vypadalo, že navážeme na Litoměřice, ale poté se tým dostal do zápasu a odehráli jsme výborný poločas. Protiútoky, dobrá hra 1:1, skvělý pohyb míče a tři proměněné trojky (vůbec dobrá úspěšnost střelby) nás držely v zápase a v poločase byl stav 42:29. Hráčky dnes chtěly hrát a výbornou 3/4 (jedinou v utkání jsme vyhráli 14:23), jsme se dostali dokonce na rozdíl jednoho koše a do poslední části jsme vstupovali za stavu -4. Bohužel ve 4/4 nám už došlo. Hráli jsme druhé utkání ve velmi úzké rotaci, soupeř šel do pressingu se zdvojováním a jak nám docházely síly, tak jsme více a více chybovali v přechodu. Bohužel jsme šíleli a byli zbrklí i v postupném útoku, kde se projevila i naše nezkušenost a nedokázali jsme si v klidu připravit nějakou akci a na delší čas soupeře zaměstnat. První 4 min. jsme prohráli 9:0 a nedokázali jsme se z domácího tlaku již dostat. Naštěstí se nám ještě podařilo něco trefit a přesto, že je rozdíl 13ti bodů skvělý výsledek, tak je to pro nás možná trochu kruté a být to pod 10 bodů byl bych spokojenější. Všechny hráčky dnes odvedly velmi dobrou práci, vyzdvihl bych Malečkovou a za celý víkend velká pochvala Pozníčkové, která skoro 80 minut neslezla z placu a za oba zápasy nastřílela 41 bodů. Nebýt poslední čtvrtiny, tak jsem chvílemi tým skoro nepoznával… Hráčky dnes odehrály opravdu velmi dobrý zápas, gratuluji!