NF U13

0. NF U13
10.05.2024, 00:00:00

Soutěž: starší minižákyně U13 / Oblasti / ročník 2023/24 / Přebor / Základní fáze
Datum: 10.05.2024, 00:00:00
Místo:
Rozhodčí:

Ubytování:

Penzion U zeleného stromu, Telnice

Pořadatel měl problémy s ubytovacími kapacitami a tak budeme bydlet mimo Ústí. V penzionu budeme sami, někde ale budeme muset na pokoji srazit postele, 2 lůžka jakoby chybí. Dostáváme slevu na ubytku.

Na doporučení rodičů už jedeme ve čtvrtek večer. Sraz před penzionem tedy ve čtvrtek ve 20,00hod a už holky po večeři. Ubytujeme se a jdeme spát.

Strava:

Snídaně budeme mít v penzionu, obědy naopak v Ústí, někde u haly (restaurace Replay). Páteční večeře bude v Ústí, sobotní v penzionu.

Vemte si nějaké sladké tyčinky jako rychlé cukry, případně hroznový cukr.

Doprava:

složitá..... :-)

Tam prosíme přivést hráčky ve čtvrtek na 20,00hod.

Na místě budeme potřebovata pomoci s převozem mezi Ústím (cca 20min) a Telnicí. Já budu mít auto, takže se aktivně zapojím a další budeme ladit na místě - šéfem dopravy je Daniela :-). Děkuji

V neděli je vyhlášení plánované na 14,30hod. Oběd je zajištěn formou balíčku a tak uvidíme, na jakém budeme místě a klidně pojedeme domů dřív.

jsme ve skupině A, společně s Litoměřicemi a Basketem Ostrava

hrajeme v základní skupině v pátek od 9,00hod proti Liťáku a od 16,30hod proti Ostravě

dále podle umístění

Body :

Body :

Závěr sezóny patřil soutěžím U13. Náš tým, jakožto 3 pražský celek se zúčastnil Festivalu, tedy jakéhosi Mistrovství ČR „B“, které se konalo v Ústí nad Labem.

Akci předcházelo rozhodování, koho nominovat, když do soutěže v průběhu sezóny zasáhlo 18 hráček. A tak nakonec i tento počet na Festival odjel a bylo sestaveno střídání sestavy s ohledem na řadu individuálních skutečností a doufám, že všichni tato rozhodnutí, o kterých hráčky byly podrobněji seznámeny, pochopili.

V prvním utkání narážíme na Lvice Litoměřice, pozdějšího vítěze turnaje. Soupeř má výrazně fyzicky navrch a i jeho herní projev je více žákovský, jak minižákovský. První koš dáváme my ve 3minutě, další padá až v 7min  z rukou podkošové opory soupeře, která dává za sebou 6 bodů a po 1/4 vedou Lvice 7:2. Věřím v druhou pětku, ale ta dává první koš až za stavu 12:2 ve 4.minutě. Do té doby jsme měkké, nedůrazné, pomalé a propadáme v obraně. Nicméně my máme lepší druhou půlku této části hry a držíme stav minus 6b. Bohužel v další části propadá první pětka, která se má opírat o hru rozehrávačky N.Scharingerové a bojovnost 2012. Nora se nemůže chytit, 2012 sice bojují, ale nedaří se jim střelecky, opět nejsme schopny pokrýt soupeřovu sílu pod košem a tak před závěrečnou částí jde soupeř do vedení o 17b. Ani druhá pětka nedokázala s výsledkem nic udělat, na soupeře jsme prostě nestačily a tečka.

HB BASKET – BK LVICE LITOMĚŘICE  23:47

Před druhým zápasem ve skupině víme, že jen výhra nás posune mezi osmičku. Soupeř fyzicky vyspělejší, ale nastupuje ve 12ti. V první pětce se probudila N.Scharingerová, střelecké trápení 2012 pokračovalo dále, ale dobře zahrála i J.Davidová a B.Lukáčová – vedeme 12:5. Naopak druhá pětka se nemůže chytit, chyby, ztráty, špatná obrana, chybí bojovnost a soupeř stahuje naše vedení na rozdíl 5ti bodů. Ve 2.min třetí části hry se ostravská děvčata dostávají na rozdíl 2bodů. Následuje v rychlém sledu koš Nory, Rózy, zisk Rózy a koš a trháme se na plus 8bodů. Přestože na to soupeř reaguje tajmem, my už se nenecháme rozhodit a před nástupem do poslední čtvrtiny jdeme do vedení o 15bodů. Vzpamatovala se i druhá pětka a týmovým výkonem jsme dovedli utkání do vítězného konce.

BASKET OSTRAVA – HB BASKET  35:54

V semifinále narážíme na Blansko, kde opět fyzicky lehce ztrácíme a opět víme, přes koho na straně soupeře se bude hrát. Přestože jdeme do vedení 6:0 v 2minutě, je to prakticky naše jediné vedení v zápase. I přes všechnu snahu R.Štikové, která končí ztrátami nejsme schopné se chytit. Jsme pomalé a nedůrazné v útoku, chybí nápad a to „něco navíc“, navíc často propadáme v obraně a to v mnoha případech i naprosto nepochopitelně – zapomeneme na hráčku, nevíme, koho bráníme, máme sice ruce nahoře, ale koukáme se, jak soupeř dává koš, bráníme 2m od hráče, takže soupeř má po celý zápas prostoru víc, než je třeba. I v poločase soupeř vede o 2body. Třetí část hry vzala do svých rukou N.Scharingerová, ale nedokázaly jsme zabojovat v obraně a 2bodové vedení jsme si během poslední minuty nechaly vzít a opět naopak do 2bodového vedení pustily soupeřky. V poslední části hry se prosazuje kromě trvale dobře hrající M.Shelest i L.Šedivcová, která naopak hraje chvíli dobře, chvíli „odpočívá“ a po dvou koších Lili a koši I.Piňské, jdeme na konci 6minuty do vedení o 4b. Jenže následují hrubky v obraně a soupeř srovnává na 39:39. Přichází čas tajmů, náš první, ani druhý signál nevychází, hráčky propadají slzám a 7vt. před koncem si bere tajm soupeř, který vede o 2body a má z autu. Nečekala jsem, že získáme míč a zakončíme a nestalo se tak. O postup do elitní čtyřky nás ale připravila řada zbytečný chyb během zápasu.

BK BLANSKO – HB BASKET  41:39

Sobotní odpolední zápas určoval, o jaké konečné pořadí se bude hrát v neděli. A proti nám nastoupila Slovanka. Soupeř, kterého jsme v Praze dostali v tabulce pod nás, ale který nám chtěl poslední porážku vrátit. Lehce upravujeme systém střídání oproti původnímu plánu, ale výsledek to nepřináší. Ještě v 1/4 držíme krok, ale zcela propadáme v druhé části hry, která je bez obrany, bez nasazení. V poločase vede soupeř o 10b a i přes veškerou snahu nejsme schopny výsledek během 3/4 změnit. Nicméně druhá pětka jde na plac s cílem s výsledkem něco udělat. Holky konečně hrají tak, jak bych od nich čekala  - makáme v obraně, jdeme do každého souboje, nebojíme se jít do útoku a ejhle, stahujeme. Bohužel i přes elitní výkon M.Shelest nám na srovnání nestačí čas a prohráváme o 3body.

HB BASKET – BASKET SLOVANKA  36:39

Poslední utkání je bojem o 7.místo. Do utkání vstupujeme skvělou obranou a jednoduchým, důrazným útokem. Během 4minut vedeme 13:0 a je otázka – naše dobrá hra je jen díky tomu, že soupeř moc nevzdoruje? Proč ale toto nejsme schopny zahrát proti silnějším soupeřům? Po 1/4 vedeme 21:6 a v poločase 37:10. Pak se ale soupeř oklepal, začal být aktivní v obraně a opět se odhalily naše nedostatky. I přesto dokážeme zápas dovést do vítězného konce a ukončit tak naši pouť na Festivale U13 na 7.místě.

BASKETBAL TACHOV – HB BASKET 22:60

Co říci závěrem? Bylo složité vymyslet střídání a zpravidla se během zápasu ukázalo, že právě tento dotyčný mohl nyní hrát. Loni tým skončil na 4.místě, letos za účasti řady jiných celků klesl na místo sedmé. Obecně se asi více čekalo od hráček 2012, ale ty bohužel působily unaveným dojmem a trápily se střelecky. Nicméně hra měla být založena na hráčkách 2011 a ty z velké části limitují tréninkového výpadky, vesměs zapříčiněné zdravotními problémy. Z opor týmu zahrála skvěle M.Shelest, která za své vyrovnané výkony po celou dobu turnaje dostala ocenění nejlepší hráčky týmu. Dobře zahrála i L.Šedivcová, ale ta si občas vybrala „pauzu“, když se jí nepovedly dvě tři akce. Lepší a horší chvilky měly všechny hráčky a právě ty slabší chvilky, kterých jsme měli více, než soupeři, nám zabránily v lepším úspěchu. Ale o tom sport je....