Soutěž: juniorky U19 / extraliga / ročník 2023/24 / základní část
Datum: 18.02.2024, 10:30:00
Místo: SK Aritma Praha, Praha 6
Rozhodčí: Jan Jeřáb, Michal Mainuš

Úvod druhého zápasu proti Ostravě byl z naší strany opět vynikající a velmi brzo jsme si vytvořili už v 1.čtvrtině až 17ti bodový náskok. Jenže pravděpodobně díky rychlému a velkému náskoku se děvčata uspokojila a začala si myslet,že utkání se vyhraje samo. Přišla naše úplně tragická 2.čtvrtina, kterou jsme prohráli 21:24.A hlavně počet obdržených košů byl víc než alarmující.Naše obrana , na rozdíl od včerejška, byla úplně děravá a i bojovnost se někam vytratila. Tak jsme šli do poločasu s náskokem pouho pouhých 12ti bodů. Tak po důrazném pohovoru jsme opět vstoupili dobře do 3.části a úsekem 11:2 jsme odskočili na 21 bodů.A nastalo opět jakési uspokojení a hra se opět vyrovnala. Závěr čtvrtiny 8:0 patřil nám a tak jsme šli do poslední části s náskokem 24 bodů. A to bylo z naší strany všechno. Opět tragická obrana,kdy jsme soupeře dokazali zastavit pouze za cenu faulů (házel jich v poslední části 12) tak jsme poslední část prohráli 20:24. A tak mě moc mrzelo, že došlo k takové ztrátě koncentrace a podcenění soupeře, kdy jsme se snažili pouze dávat body, bez ohledu na to kolik jich dostaneme. Prostě mě to přišlo tak, že je vlastně jedno,když nebudu důsledně bránit,protože stejně vyhrajeme. 95 bodů je pochopitelně pěkné číslo,ale 75 obdržených, je vzhledem k síle soupeře, opravdu tragické. A  tak důrazně zdvihám varovný prst a doufám, že se tato nedůslednost v obraně už nebude opakovat.