Soutěž: starší žákyně U15 / žákovská liga / ročník 2023/24
Datum: 02.12.2023, 15:30:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Štěpán Beran, Vojtěch Schaffner

V sobotu čekal starší žákyně důležitý zápas proti Plzni, se kterou jsme v prvním kole prohráli o 25 bodů. Utkání jsem chtěl hrozně moc vyhrát a připsat si důležitý bod navíc. Tým vstoupil do utkání dobře a především díky oživení hry Smrčkovou jsme vyhráli 1/4 17:8. Ve druhé části jsme se trochu zasekli, ale závěrečná šňůra 6:0 nám udržela dvouciferné poločasové vedení. Smutné bylo, že jsem prvních 20 min. byl jediný v hale, kdo chtěl vyhrát - hlediště spalo, soupeře utkání také moc nezajímalo a ani naše hráčky nemotivovalo to, že se jim daří, vedou a mohou vyhrát. Po poločasové poradě jsem u týmu vzbudil trochu zájmu a hráčky to 3/4 začaly myslet vážně. Holky si fandily, energie byla jak na lavičce, tak na hřišti a celou desetiminutovku jsme vyhráli vysoko 27:18 a vedli jsme o 20. Bohužel jsme měli problémy s fauly a naše klíčová hráčka bojovala s nachlazením a bylo mi jasné, že musíme udržet tak 5 min. 4/4 a poté už to jen nějak ukopat. Bohužel 8 min. Před koncem utkání začalo zajímat i soupeře, který přitvrdil v obraně a začal rychle dotahovat a my začali opět pod tlakem chybovat a vedení se jen ztenčovalo. V poslední části (6:19) jsme dokonce měli pouze jediného střelce, Pozníčkovou. Necelou minutu do konce jsme vedli už pouze o 4 body. Naštěstí z předposlední plzeňské možnosti na ještě větší drama právě Pozníčková získala míč a svým 22 bodem rozhodla o naší výhře. Myslím si, že jsme 32 minut byli lepším týmem, z čehož jsem měl velkou radost, ale největším překvapením pro mě bylo nezaujetí jak od našich hráček, tak soupeřových svěřenkyň, tak diváků. Velice dobrý výkon předvedla řepská dvojice Pozníčková a Smrčková. Věřím, že hráčky si nakonec užily vydařený a hlavně úspěšný zápas, i když to na sobě daly vidět jen ve 3/4, což je škoda.