Soutěž: starší žákyně U15 / žákovská liga / ročník 2023/24
Datum: 03.12.2023, 09:30:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Jan Neubauer, Štěpán Beran

Zapisující:

V neděli nás čekal soupeř z Klatov, tedy jeden z nejdůležitějších zápasů sezony, náš přímý konkurent o postupové 4. místo. V tiché poloprázdné zimní hale nám úvod utkání opět vyšel dobře a brzy jsme vedli 7:1, nicméně se poté opět opakovalo nezaujetí našich hráček, které nebyly schopné se kousnout a odmakat celý víkend. V důsledku toho jsme 1/4 nakonec prohráli, přestože soupeř nepředvedl nic. Naše hra se zlepšila ve 2/4, kdy se hráčky hecly a opět v tom měla prsty Smrčková a celý víkend výborná Urxová. V poločase jsme vedli o 12 bodů a naštěstí pro nás i v neděli hráčky předvedly to nejlepší ve 3/4, kterou jsme vyhráli 29:10 a i přesto, že jsme v poslední části už trochu polevili, bylo o vítězi jasno. V tomto zápase bych chtěl pochválit výborné minuty Sejvalové z lavičky a za celý víkend Pozníčkovou, která odehrála nejvíc minut a řešila nejdůležitější momenty, přestože nebyla zdravotně zcela stoprocentní. Bohužel jsme v tomto zápase měli velice špatnou úspěšnost střelby (nemyslím z dálky nebo TH, ale jednoduché střely z bezprostřední blízkosti koše), což utkání dost ovlivnilo, protože jsme v prvním poločase mohli vést klidně o 20. Oba zápasy byly dost podobné. Hráli jsme málo protiútoků, měli jsme problémy s obranou 1:1. Naopak jsme na náš vkus udělali málo chyb a ztrát, dobře jsme si vypomáhali v obraně, dokázali jsme občas překvapit pressingem a hráli jsme docela slušný postupný útok. Z víkendu mám velkou radost a holkám gratuluji a doufám, že i když to pro ně bylo fyzicky náročné, tak si nakonec dvě výhry užily a mají z nich radost.