Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2023/24 / základní část
Datum: 10.12.2023, 09:30:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Jan Hošek, Jáchym Povolný

V neděli jsme nastoupili proti Slovance, která má doposud jedinou výhru. Řekli jsme si, že utkání nepodceníme, zlepšíme detaily a dobrý vstup základní pětky dostane do hry lavičku. Po necelých 3. minutách ploužení se základní pětky, jsme prohrávali 3:5 a hráčky základu pokyny rozhodně nesplnily a nastoupilo nových 5 hráček z lavičky, které naopak hru oživily. Velice dobře dnes hrála Pozníčková a Urbanová. 2/4 byla naprosto vypuštěná, bez energie a bez zaujetí. Opět podceněná obrana a na druhé straně nijaký útok. Po 20 minutách hry jsme nad předposledním týmem vedli pouze 43:32. Po razantnější promluvě o poločase se konečně hráčky utkání začaly věnovat, základní pětka vyhrála prvních 5 minut 18:4 a hra už měla potřebnou energii. Druhá pětka v tomto výkonu pokračovala a svých 5 minut vyhrála 14:2. Hráčky vydržely pracovat až do konce a i díky tomu nakonec překonaly sto bodovou hranici z ruky Pozníčkové. Dnes velká pochvala hráčkám z lavičky, které celkově zaznamenaly 50 bodů a skvěle doplnily trochu tápající se starší spoluhráčky. Nevím, jestli jsme celý víkend podcenili, jestli jsme se špatně vyspali, jestli nám klouzaly boty nebo bůh ví co jiného, ale utkání nám rozhodně nevyšla a mrzí mě, že po těžkém dvojutkání s BŠ, kdy 60 minut hrajeme dobrý basket, tak tyto ,,lehčí“ zápasy si dokážeme takto zbytečně komplikovat a to hlavně mentálně. Nicméně jsme rád, že to holky v obou případech ustály a potvrdily roli favorita.