Soutěž: juniorky U19 / extraliga / ročník 2023/24 / základní část
Datum: 14.01.2024, 09:30:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Jakub Hejduk, Jan Neubauer

Zapisující:

Druhý zápas jsme hráli proti vždy obávané Spartě. Úvod utkání byl z naší strany vynikající a možná jeden z nejlepších,které jsme letos odehráli. Za 6 minut svítil na ukazateli skóre stav 21:7.Jakoby se ale naše hráčky tímto stavem uspokojili a soupeř začal trestat.Poslední 2 minuty vyhrál 11:2 a vrátil se tak do hry. Naše hra ,jistota a sebevědomí tím však hodně utrpělo a naše trápení pokračovalo i na začátku druhé čtvrtiny,kdy jsme za  5 minut prohráli 10:2 a soupeř se poprvé v zápase dostal do vedení až o 4 body. Náš výpadek byl způsoben především tím, že jsme přestali hrát kolektivně a každá hráčka se v ten moment snažila to sama zachránit a naprosto nesmyslně jsme hráli do "plných" a ještě nesmyslněni zakončovali. Z toho pramenilo,že soupeř tyto naše těžké střely doskakoval a trestal. Na konci 2.části jsme se trochu vzpamatovali a po koši Jandové jsme šli do poločasu s tím nejtěsnějším vedením. Po půli se naše hra zvedla ,vyšel nám úvod 3.části a pomalu jsme se začali soupeři vzdalovat.Vyšel nám i úvod poslední části (12:4) a po druhé trojce Pavelcové, za sebou,  jsme odskočili na 16 bodů a soupeř pomalu začal vzdávat a další úsek 13:4 pro nás zajistil poměrně vysoké naše vítezství.Záverem bych chtěl vyzdvihnou výkon Pilařové (9 asistencí) a Bláhové,které hráli (zranění Vaňkové a hodně špatný výkon Tomanové) prakticky bez střídání a hráli vynikající zápas.Když k tomu přidáme 21 doskoků Večeřové a 19 bodů Pavelcové můžeme být s výkonem i výsledkem spokojeni.