Soutěž: juniorky U19 / extraliga / ročník 2023/24 / základní část
Datum: 23.09.2023, 12:00:00
Místo: Hala Kuncova, Praha 5
Rozhodčí: Lukáš Ulrych, Štěpán Beran

O tomto víkendu nastoupila naše děvčata U19 ke svým prvním zápasům.Začali jsme na Spartě a v první čtvrtině jsme si vytvořili 10ti bodový náskok. Ovšem druhá půle, specielně její záčátek byla z naší strany doslova tragická.Ne že bychom si nevytvořili střelecké pozice,ale proměňování byla hrůza. Za 6 minut jsme dali 4 !!! body a tak se nikdo nemohl divit, že v polovině utkání bylo nízké skóre 36:36.Druhý poločas již naznačil drobné zlepšení,ovšem neustále nás srážely naprosto zbytečné ztráty. Za celý zápas 36!!! V 7.minutě jsme si vytvořili nepatrný náskok 7 bodů, který na ukazateli skore svítil i před poslední čtvrtinou. Poslední čtvrtina byla pro nás. První úsek jsme vyhráli 12:7 a po koši Večeřové jsme měli v 6té minutě přijatelný náskok 12ti bodů.Soupeř již nedokázal kontrovat a úsek 17:3 rozhodl o naší, nakonec jasné, výhře. Ovšem nutno dodat, že výkon z naší strany rozhodně nebyl dobrý. Opět se ukázalo, že když se družstvu nedaří ,tak najednou chybí pohyb,chybí rychlý protiútok,chybí pomoc v obraně.......Ovšem vynikající výkon podala dvojice Pilařová,Pavelcová, která konto soupeře zatížila shodně 22 body. Tak máme tedy první vítězství,ale radovat se můžeme pouze z výhry.