Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2023/24 / základní část
Datum: 07.01.2024, 11:00:00
Místo: Hala Kuncova, Praha 5
Rozhodčí: Pavel Bohata, Dennis Billík

V neděli jsme šli do utkání se stejnou taktikou, což byla chyba a hru jsme museli během celého zápasu upravovat. Během rozcvičení to vypadalo, že naše hráčky rozjedou velké představení, ale to narušilo odkulhání Bláhové asi po 5s. hry a poté přístup domácích Sparťanek. Ty byly všude rychleji, agresivněji a my na sebe jen vyděšeně koukali a faulovali (celkem soupeř za ¼ střílel 16 TH z čehož 14 proměnil). Nás ve hře, která celý první poločas neměla hlavu ani patu, držela Pavelcová s Pilařovou. Do 2/4 už Bláhová nastoupila a přinesla trochu uklidnění, navíc se do hry dostala Pospíšilová a v poločase jsme silou vůle vedli 40:49. Během 15ti minut druhého poločasu jsme naši hru už více zklidnili a začali se více prosazovat na útočné polovině, na obranné polovině nás nejvíce zlobila Podušková, kterou jsme vůbec nezvládali bránit. Přestože to tak opticky nevypadalo, tak jsme si vytvořili náskok cca 20ti bodů, který poslední 3 minuty hráčky z lavičky, svým úsekem 3:10, navýšily až na konečný rozdíl 30ti bodů. Dnes jsme nehráli vůbec dobře, především jsme naprosto nechytili úvod zápasu. Včera dobře řešená obrana dnes nefungovala a v útoku to také bylo jak kdy. I dnes nám to na soupeřově palubovce padalo (56% za dva body a dokonce 50% za tři body) a velmi dobré výkony předvedla opět velká trojka, která dohromady nastřílela 58 bodů, plus je skvěle doplnila Pospíšilová. Naše vysoká výhra je pro soupeře poměrně krutá, protože hrál velmi houževnatě a určitě v prvním poločase byl lepší.