Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2023/24 / nadstavba
Místo: SK Aritma Praha, Praha 6
Rozhodčí: Michal Tesař, Jan Hošek

Body HB Basket Praha:

Body Žabiny Brno:

V neděli nás čekala větší prověrka a to brněnské Žabiny. Úvodní minuty ve vydýchané hale byly velmi zajímavé, protože se 3 minuty čekalo na první koš zápasu, který daly Žabiny, ale zároveň to bylo jejich jediné vedení za celý zápas. První poločas jsme hráli výborně – málo chyb, pracovali jsme v obraně, připravovali jsme si dobré příležitosti v postupném útoku. Možná jen více a lépe 1:1 a rychlejší pohyb míče, ale jinak bych si to takto nějak představoval. Bohužel v polovině 2/4 se nám výrazně začala zhoršovat úspěšnost střelby a bodový růst zpomaloval. Druhý poločas byl bohužel značně horší, útoky jsme si připravovali hůře (přestali jsme číst jednotlivé situace), úspěšnost střelby byla špatná (naštěstí stejně jako u soupeře) a přestože si myslím, že jsme dobře bránili, tak při nízkém skore byly jakékoli chyby v obraně hodně znát. V poslední části už nám začaly docházet síly (Bláhová, Pavelcová a Pilařová odehrály kolem 35 minut), přesto byly jediné, kdo se v této části dokázal bodově prosadit. Utkání se mohlo kdykoli ve 4/4 zvrtnout, ale soupeř se nedokázal nadechnout k žádnému pokusu o obrat a my si tak připsali další důležité vítězství. Klíčem k úspěchu byly výkony většího počtu hráček, kromě ,,velké trojky“ (mj. všechny tři zaznamenaly double-double) odehrály skvělý zápas Pospíšilová s Vítkovou a dobré vstupy měla i mladá Choutková. Dnes to bylo dobré utkání, které jsme potřebovali a hráčkám gratuluji a snad to některé z nich namotivuje k dalším zápasům.