Soutěž: starší žákyně U15 / žákovská liga nadstavba / ročník 2023/24
Místo: Hala 6. ZŠ, Litoměřice
Rozhodčí: Vladislav Lunhul, Daniel Rom

Body BK Lvice Litoměřice:

Body HB Basket Praha:

K prvnímu extraligovému utkání jsme odjeli do Litoměřic. Úvod utkání nám vyšel, dostávali jsme se do protiútoků, slušně jsme hráli v postupném útoku a střelecky se dařilo Choutkové. Po ¼ jsme vedli 23:12 a vypadalo to slušně. Od 2/4 jsme se však zasekli, přestali jsme využívat protiútoky, postupný útok neměl moc hlavu ani patu a do toho jsme neproměnili několik jednoznačných pozic v situacích 1:0 apod. Přesto jsme silou vůle dokázali tuto část vyhrát a v poločase jsme vedli o 13 bodů. Druhý poločas bylo však 20 minut utrpení a o basket se ani na jedné straně opravdu nejednalo. Náš nadějný náskok domácí dokázali v polovině 4/4 stáhnout na 4 body a vzhledem k tomu, že jsme toho moc nepředvedli, tak už jsme se obával těsné prohry. Naštěstí jsme se v posledních minutách dokázali vždy nějakým způsobem trefit a definitivní pojistkou byl koš s faulem výborně hrající Urxové. Tak jak slibně jsme začali, tak jsme dokázali z utkání udělat slušnou ,,holomajznu“ a z obou stran se rozhodně nedalo mluvit o extralize U15. I přesto si však vezeme první body.