Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2023/24 / nadstavba
Rozhodčí:

Zapisující:

Body HB Basket Praha:

Body Sokol Hradec Králové:

V neděli se hrálo o pořadatelství MČR a zároveň to byl poslední domácí zápas U17. Proti Hradci jsme dobře začali, dařilo se nám z dálky i na čáře trestných hodů. Na problém jsme si zadělali v polovině 2/4, kdy jsme dostali šňůru 0:10, především kvůli naší špatné obraně (1:1 a útočný doskok). Naštěstí se hráčky před poločasem ještě zvedly a šňůrou 7:0 nás vrátily do utkání. Ve ¾ už jsme začali pomalu tahat za kratší konec, docházely nám síly a to se začalo projevovat. V obraně nadále problém 1:1 a doskok, v útoku jsme byli málo aktivní a často jsme zakončovali střelou za 3 body s logicky nižší a nižší úspěšností. Soupeř naopak fyzicky vydržel, přestože hrál stejně jako my fakticky v 7mi lidech, a byl navíc velice důrazný. Tři a půl minuty před koncem jsme prohrávali už o 14 bodů, my už těžce tahali nohy a vypadalo, že je rozhodnuto. Nicméně Pilařová se s tímto výsledkem nehodlala spokojit a během pár minut nás společně s Pavelcovou dostali 20 vteřin před koncem na rozdíl jediného koše. Poslední timeout a akce na vítěznou střelu se nám bohužel nepodařila a my nakonec museli přijmout prohru o 4 body. Utkání bylo opět velice důrazné a vyrovnané a opět rozhodovaly drobnosti. Myslím si, že soupeř byl dnes lepší, měl více síly (nutno podotknout, že v sobotu nehrál žádný zápas) a více hráčkám se dařilo (oproti prvnímu utkání zejména Kameníková a Paurová, které jsme dnes neuhlídali). Z mého pohledu bylo rozhodující do kolika protiútoků jsme soupeře pustili a že jsme nebyli schopni lépe bránit situace 1:1, když soupeř zakončoval hlavně z vymezeného území. Další věc byla síla (tlak na hráče s míčem a doskok). My se dnes, oproti včerejšku, trápili na útočné polovině (protiútok i postupný útok) a nějak jsme nemohli najít optimální sestavu a hru, kterou chceme hrát. Bohužel značný rozdíl byl také v příspěvku obou laviček, kde jsme tedy zaostávali. Obrovská pochvala Pilařové, která hl. ve druhém poločase byla naší největší a skoro jedinou zbraní, což dokazují její čísla, a sama málem po 35 minutách hry dokázala utkání otočit. Bohužel pokud chceme pomýšlet na nejvyšší příčky, tak na to nestačí výkon jedné hráčky.

Pilařová 36:50 minut