HB Basket

ČísloHráč
 Tým/trenéři
 Celkem

Soutěž: mladší minižákyně U12 / Oblasti / ročník 2023/24 / Přebor / Základní fáze
Datum: 20.04.2024, 14:30:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Simona Jindřichová, Robert Kuhn

Vzhledem k tomu, že USK porazilo Slovanku, náš vzájemný zápas byl vlastně o ničem. Přesto byl od samého počátku velice vyhecovaný, oboustranně nervózní a ani jedna strana nechtěla prohrát. Na naší lavičce bylo emocí a nervů víc, než dost, takže i já občas na hráčky vlítla, ale naštěstí jsem vždy včas příval negativity přibrzdila. Věděli jsme dost přesně, co soupeř bude hrát a opět se opíral o své tři klíčové hráčky. Ony byly ty, které tým táhly a které se výrazně prosazovaly zejména v situacích 1na1 a dokázaly postupně během hry vyfaulovat 5 našich hráček. Našich celkových 30 faulů svědčí o tom, že minibasket je jiná disciplína, pokud mám 2 – 3 výjimečné hráčky (na nás bylo písknuto 22 faulů, z čeho plyne, že musíme být důraznější v nájezdu). Na druhou stranu nutno přiznat, že tentokráte se hry u soupeře zúčastnilo už více hráček, než jen tyto 3 klíčové. Naše síla je oproti tomu v týmovosti a vyrovnanosti celého kádru. Lepší nástup do zápasu měl soupeř, ale nám se podařilo v úseku mezi 5 a 7 minutou převrátit score z 3:8 na 12:8. Pak bohužel přišlo to, co nás následně provázelo celý zápas – pár hloupých, zbytečných chyb, nepřesností a soupeř se dotáhl. Do druhé části jdeme za stavu 14:14 a víme, kdo potáhne druhou pětku. Scénář se opakuje – vedeme 19:14, ale soupeř během 2 minut srovnává, pak je to koš za koš a i poločas je plichta. Opět se trháme během prvních 3minut ¾ na rozdíl 5bodů, ale opět následně chybujeme, ztrácíme a během 2minut jde do 2bodového vedení soupeř. I zbytek čtvrtiny je to nahoru dolu, nám se vyfaulovává A.Martynová a i před poslední částí hry na tabuli svítí 42:42. Nástup do poslední periody má zase lepší soupeř, ale my se nevzdáváme. Velím k útoku a tým reaguje. Minutu před koncem vedeme o 1b, soupeř dostává ještě 4 mečboly v podobě trestných hodů, ale jinak prakticky na šestkách neomylná Pelešková 3x nedává a i poslední čtvrtina končí vyrovnaně. Už jsem toho zažila hodně, ale nepamatuji si kdy a zda-li vůbec, jsem někdy hrála zápas tak, aby po každé čtvrtině byla plichta. Přichází prodloužení, nastoupit mohou všechny hráčky a my víme, že pětka soupeře je smrtící síla. Oproti tomu naše sestava řídne díky vyfaulovaným hráčkám. Hlediště je už plně na nohách na obou stranách, přesto se fandí kultivovaně a to i díky dobré delegaci rozhodčích, kteří měli zápas plně pod kontrolou. Přichází prodloužení...vždyť o nic nejde.... a přesto do toho jdou všichni na 120%. Není nouze o zbytečné chyby, o slzičky, o přívaly emocí, ale posledních 5minut tohoto dějství patří nám. Skvělý výkon v obraně předvedla M.Kloudová (utkání nedohrála), která ubránila soupeřovu hráčku č.16, výborně zahrála A.Martynová, která se delší dobu trápila, ale svým přístupem vše zlomila v pravou chvíli (utkání nedohrála), nenápadně, ale skvěle zahrála O.Shelest a K.Holubová (ani jedna utkání nedohrála), obrovský kus práce předvedla R.Štiková (utkání nedohrála), výbornou práci odvedla A.Vrabcová (ta dohrála a dokonce bez faulu) a tak závěr patřil D.Koval a I.Piňské a jejich trestným hodům....poslední týdny na tom hodně pracujeme a opět došlo na moje slova... V prodloužení jdeme ve 2minutě po koši D.Koval a po šíleném koši R.Štikové do plus 4b. Do konce zápasu už padá pouze jediný koš ze hry na obou stranách, jinak je vše o šestkách. A zde doposud takřka 100%tně úspěšné hráčky USK porážíme 7:4 a obrovsky smekám před I.Piňskou a D.Koval, které zachovaly chladnou hlavu a předvedly v koncovce něco takřka neuvěřitelného v této kategorii. A ještě jedna pochvala – v závěru zápasu šlo taky o dodržení taktických pokynů. V počátku se to hráčkám nedařilo, ale v závěru vše zahrály tak, jak měly. Bohužel na konci řádné hrací to  nevyšlo, ale i tak obrovsky chválím, že to holky dokázaly zahrát.