Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2023/24 / základní část
Datum: 19.11.2023, 12:30:00
Místo: SK Aritma Praha, Praha 6
Rozhodčí: Petr Eisner, Vladislav Lunhul

V neděli jsme nastoupili na domácí palubovce na Aritmě k odvetě. Kvůli naší užší rotaci jsme nepředpokládali z naší strany tak rychlé a agresivní utkání jako včera a chtěli jsme se soustředit především na dobrou obranu 5:5, zlepšení postupného útoku a zonu. První poločas se nám dařilo a vše vypadalo, že si utkání dokážeme pohlídat. Bohužel druhý poločas (především ¾) byla z našeho pohledu naprostým propadákem. Nejprve jsme chtěli soupeře překvapit zonou – ta se nám hrubě nevydařila, soupeř ji snadno porážel a dostal se poprvé v zápase do vedení. Mládí a agresivita soupeře naši úzkou rotaci začalo hodně tlačit a my nenašli odpověď. Soupeř nás trestal v situacích 1:1 a především střílel s daleko vyšší úspěšností než včera. My se trápili všude a to především na útočné polovině, kde jsme nebyli schopni zahrát smysluplný útok snad ani jednou a volili jsme těžké střely především po individuálních akcích. Přestože měl soupeř jednoznačně navrch, tak jsme se dotáhli na -2 body a měli jsme dost příležitostí minimálně srovnat, ale bohužel se nám to nepodařilo a soupeř zaslouženě vyhrál. Mezi hlavní důvody naší první prohry kromě výše zmíněného bylo: 40 min. agresivní hry soupeře, únava našich klíčových hráček, absence Slunečkové kvůli faulům a především naše hráčky z lavičky, které se do tohoto dvojzápasu nějakým basketbalovým příspěvkem nezapsaly (za 2 utkání měla lavička celkem 11 bodů, 14 doskoků – z čehož Vítková 11, 5 asistencí, a úspěšnost střelby 18%).