Místo: ARMEX Sportcentrum, Děčín 1
Rozhodčí: Jaroslav Pazourek, Vladislav Lunhul

Body Válečnice Děčín:

Body HB Basket Praha:

V neděli jsme navštívily zaplavený Děčín. Oba zápasy tuto sezonu proti Děčínu jsme prohrály o 40. Soupeř k tomu tak přistoupil a naše holky naopak věděly, že nemají co ztratit a chtěly jsme Děčín potrápit. Velice upravená sestava, skoro až bijící do očí pro soupeře, diváky a i hráčky na lavičce nám přinesla úspěch. Skvělá vyrovnaná první čtvrtina (11:4) všechny překvapila a na straně HB se fandilo a v týmu byla skvělá energie. Dařilo se nám přecházet soupeřův pres, nebály jsme se jít si pro faul. Holky co šly do druhé pětky pouze pokračovaly s bojovým výkonem svých spoluhráček. I přes to, že jsme nedaly tolik bodů, dokázaly jsme soupeře ubránit na skvělých 23 bodech za 1.poločas (v minulých zápasech jsme dostali 30 bodů za 1/4)!!! Ve druhém poločase začalo naše střelecké trápení ( za celý zápas 71/11 tj. 15%), nedávání jasných košů a soupeř díky volným střelám navýšil svoje vedení o 23 bodů. Holky celý zápas makaly, každý míč na zemi znamenal rozskok, bojovalo se o každý doskok a byla tam chuť a energie! Škoda poslední šňůry soupeře 11:0, kdy bohužel navýšil svůj náskok na konečných 27 bodů. Ubránit za mě budoucího medailistu na MČR na 56 bodech, ubránit nejlepší hráčky soupeře pod 10 bodů, je super! Naše aktivita byla znát i na statistikách, kdy jsme získaly 19 faulů, soupeř pouze 13! Měly jsme 61 doskoků za celý zápas (27 útočných a 34 obranných), za mě je i hezké číslo 24 zisků proti Děčínu, slabší poté 44 ztrát. Škoda šestek (7/25 tj. 28%), ale aspoň jsme stříleli více šestek než soupeř (8/20 tj. 40%). Vyzdvihnout bych za tento zápas chtěla rozhodně mladé duo Š&Š (Škapová a Šedivcová), které byly na hřišti hodně vidět.