Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2023/24 / základní část
Datum: 15.10.2023, 12:15:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Michal Mainuš, Petr Šmůla

V nedělním zápase jsme nastoupili prozatím proti nejsilnějšímu soupeři, USK. Dnes jsme nemohli 100% počítat se Slunečkovou, ale i dalším zástupem zraněných hráček v civilu, což občas vypadalo až komicky, ale věřím, že všechny budou již brzy připravené hrát. V tomto zápase jsme se chtěli prezentovat basketbalověji na obou stranách palubovky, abychom napravili včerejšek. To se hráčkám podařilo, především v 1. a 3. čtvrtině, za což je velmi chválím. Utkání bylo dlouho vyrovnané a stejně jako včera nás bodově držela především Pilařová. Nicméně jsme dnes lépe kombinovali, půjčovali si více míč z ruky a měli o něco lepší úspěšnost střelby a to byl jeden z hlavních cílů. O osudu utkání rozhodla opět ¾, kde jsme si vytvořili přibližně 20ti bodové vedení. V této části se diváci mohli dočkat několika až exhibičních kladenských spoluprací Pavelcová – Pilařová, které se hrou bavily, protiútoků Kučerové nebo milimetrových přihrávek Bláhové. Základní pětka dnes hrála velmi dobře. Vyzdvihnout musím skvělá čísla a triple-double Pavelcové (15 bodů, 10 doskoků a 10 zisků). Velkou porci minut i dnes dostaly hráčky druhého sledu a i lavička dnes hrála daleko lépe než včera a v polovině 4/4 dala soupeři dokonce šňůru 12:0. I dnes velká pochvala Pozníčkové. Pokud bych naopak měl jmenovat 2 věci, které jsme rozhodně o víkendu nezvládli, tak to byla hra 1:1 a obranný doskok, což musíme jednoznačně změnit. Nicméně 4 body tým o víkendu získal zaslouženě a hráčkám gratuluji.