Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2023/24 / základní část
Datum: 06.01.2024, 14:00:00
Místo: SH Královka, Praha 7
Rozhodčí: Roman Kejklíček, Lucie Moravcová

V obou zápasech jsme počítali s výškovou převahou soupeře, snahou dostávat míče do dolního postavení a s tím, že soupeři budou více využívat clon. My jsme chtěli dobře presovat a lépe využívat akce ve hře 5:5. Kromě pressingu jsme se na tyto věci během týdne připravovali a můžeme říci, že jsme to zvládli tak ze 70%. V sobotním zápase jsme s USK začali dobře a celý první poločas se nám dařilo více v útoku než v obraně, kde některé hráčky nebyly zcela koncentrované, naopak velmi dobré výkony v obraně předváděla především Bláhová s Pilařovou. V rozhodující ¾ jsme chtěli více hrát 5:5, což se nám na obou stranách, tentokráte více na obranné polovině velmi dařilo a my se dostali do vedení 29:53. Soupeř ale utkání nezabalil, první 4 min. 4/4 jednoduše překonával naši zonu (12:2) a poté se nepodařilo překvapit ani odpočinutou lavičkou (8:4), ale i tak jsme utkání dotáhli do vítězného konce. V tomto utkání jsme hráli 30 min. asi jeden z nejlepších útoků během sezony (dobře řešené situace clon, přenášení hry, hra 1:1 a stříleli jsme se slušnou úspěšností za 2 body). V obraně jsme běhali první poločas, ale dost často se nám to nepodařilo dotáhnout až do konce a někde jsme lacině inkasovali, samostatnou kapitolou byly doskoky na obou stranách, naopak velká pochvala za obranu všech clon!