Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí:

Body HB Basket Praha:

Body BK Strakonice:

V posledním zápase extraligové nadstavby, pro 2010 poslední zápas za U14, jsme odehrály proti Strakonicím. Ve Strakonicích jsme díky jejich zón pressu nebyly schopný týmu konkurovat a odvezly jsme si velikou porážku. Na Zličíně nastoupil ovšem tým v zelených dresech, který byl dominantní a nenechal si nic líbit. Naše první pětka Strakonický přejela a díky skvělé obraně jsme vedly o 9 bodů! Ve 2/4 jsme měly hodně ztrát a díky tomu nás soupeř porazil 10:23, ale i tak poločasové skóre 29:33 bylo super. Ve 3/4 jsme čekaly klasicky na soupeřovu sílu v presingu, na kterou jsme byly připravený. Pár chyb jsme tam udělaly, ale nemyslím si, že bychom si s tím neporadily. Jakoby 2010 věděly, že to je naposledy za U14 a makaly do poslední minuty. Ještě 5 min před koncem jsme byly -7, což je super (ve Strakách jsme prohrály o 30). Vzhledem k tomu, že holky měly vypsané odměny, přivedlo to do týmu i velikou soutěživost a fandění si navzájem. Například Velflová, která neprožívala moc dobrou druhou půlku sezony měla za úkol, dát za víkend 11 bodů, aby dosáhla 100 bodů za celou sezonu. Udělala pro to všechno, a ten 100. bod padl minutu před koncem! Mojí výzvu Splnila 100% Smrčková a Velflová, z 50% Malečková a Šedivcová. Kdo byl blízko splnění byla dobře hrající Škapová, ale také Jindřichová s Vančurovou, kdy všem chyběly pouze 3 body do splnění. Pro nás je sezóna u konce, kde jsme splnili cíl, dostat se do extraligy, abychom mohly mít příští rok žákovskou ligu U15. Sezónu jsem si s holkama užila, jak ty hezké věci (turnaj v Polsku,postup do EXL, Easter v Klatovech, výhra s Děčínem...) tak bohužel i ty nehezké chvíle,ale i ty ke sportu patří. Holky,díky moc!