Soutěž: starší žákyně U15 / žákovská liga nadstavba / ročník 2023/24
Místo: ZŠ Hovorčovická, Praha 8
Rozhodčí:

Body Basket Slovanka:

Body HB Basket Praha:

V sobotu jsme přijeli na půdu Slovanky s jasným cílem vyhrát, abychom nebyli poslední v extralize A. Cíl ne příliš ambiciózní, ale cíl to byl. Bohužel základní pětka to pojala trochu laxně a 5 minut nebyla schopna dát koš. Naštěstí pro nás soupeř měl podobný problém a dokázal si vybudovat pouze náskok 5:0. Tato čísla vypovídala o celém utkání, které nebylo soubojem obran ale strašných útoků, z naší strany především žalostné střelby (TH, střelba z pod koše, nájezdy 1:0 atd.). V poločase jsme prohrávali 25:22 a z našeho výkonu jsem byl opravdu překvapen a opět jsme se dostali do situace viz. zápasy s DBaK, Klatovy apod., chceme vlastně vyhrát? Do druhého poločasu jsme vstoupili se změnou obrany. Chvíli trvalo, než jsme se do toho dostali, ale ve 2.pol. ¾ jsme udělali šňůrku 0:10 a dostali jsme se do vedení. Protože opravdu nepadalo mnoho bodů každý koš byl znát. My nakonec v agresivní obraně vydrželi až do konce a připsali jsme si vítězství s nastřílenými 47 body. Celkově utkání mělo šílenou úroveň a s extraligou U15 (před pár lety) to nemělo nic společného. Soupeře jsme sice porazili, splnili jsme cíl, ale nutno podotknout, že několik soupeřových hráček těsně před utkáním dohrávalo NRL (v 6 lidech), chyběla mu nejlepší hráčka a navíc si myslím, že nám pomohli i rozhodčí. Co se týče naší hry tak musím pochválit aktivitu Urxové, skvělé minuty Velflové a Choutkovou, pro kterou je škoda, že nebyl technický zápis, protože klidně mohla atakovat hranici 20 doskoků, ale bohužel procentuální úspěšnost střelby by byla na podobném čísle.