Soutěž: juniorky U19 / extraliga / ročník 2023/24 / základní část

první zápas se hraje na Zličíně v pátek 12.4. od 18,15hod - vyhráváme  83:51

druhý zápas se hraje na Spartě v neděli 14.4. od 11,30hod - vyhráváme   58:68

Body HB Basket:

Body BA Sparta:

K prasknutí napěchovaná hala na Zličíně viděla v pátek 1.zápas play-off našich U19. Naše děvčata vstoupila do utkání naprosto koncentrovaně a s obrovským odhodláním získat první důležité vítězství.Tomu odpovídal i průběh první části. Malá dušička byla ve mě v 5.minutě,kdy si Večeřová udělala třetí faul a ze hřiště odkulhala Bláhová a polonemocná Maruška Holá se nechala střídat. Ale obě střídající hráčky Jandová a Aubrechtová na postu pivotů okamžitě "zapadli" do hry a hráli výborně. Vynikající obrana dovolila soupeři dát první krok ze hry až v 6 minutě. To už jsme vedli 14:5. Další úsek vyhráváme 8:0 a na ukazateli skore svítí po trojce Bláhové 22:7. Výbornou první část korunovala v poslední vteřině dalekonosná trojka Pilařové z půli hřiště. Ve druhé části se hra poněkud vyrovnala a úvod této části patřil soupeři,který udělal úsek 11:4 a začal trochu kousat.Naše hráčky však kontrovali a nedovoli soupeři se k nám dostat blíž než na 7 bodů.Závěr patřil nám a opět s klaksonem dává veledůležitou trojku Pavelcová a přináši nejenom uklidnění v našich řadách ale i slibný náskok do druhé půle -13 bodů. Druhou půli zahajuje trojkou Bláhová a odskakujeme na 16 bodů. Pak se hra opět vyrovnává až do páté minuty. Pak nastal asi rozhodující krok pro náš tým a úsek vyhráváme 12:2 a do poslední části si neseme náskok 19 bodů. Definitivní sražení soupeře na kolena však nastalo na začátku poslední části. Tento úsek vyhrávají naše děvčata 14:0 a bouřící hala ví, že toto utkání už nemůžeme prohrát. Náskok 33 !!! bodů je fantastický a posledních 5 minut se už jenom v poklidu dohrává.Tak získáváme 1 zápas a k postupu na MČR už nám chybí pouze jedno vítězství.Ovšem poslední krok bývá ten nejtěžší.

HB BASKET : SPARTA PRAHA 83:51

Pilařová 19 b

Pavelcová 9 doskoků

Pilařová 9 as

Pilařová 34 val.

Pilařová 29:33

Po dni odpočinku se chystáme na odvetu,tentokrát na půdě Sparty. Kdo si myslel, že vše bude jasné, po našich třech vzájemných zápasech,které jsme vyhráli vždy jednoznačným vítězstvím, tak se hodně mýlil. Tentokrát naše koncentrace zdaleka nebyĺa taková jako na domácí půdě.Hned z kraje 3 zahozené šoupáky a k tomu 4 přihrávky přimo do rukou soupeře způsobily, že úvod utkání patřil jednoznačně soupeři, který se ujal vedení 12:2. Naše psychika utržila velkou ránu, ze které jsme se nedokázali celou první část vzpamatovat. Tu soupeř vyhrává jednoznačně 25:12. Pauza nám hodně pomohla a pomalu se vracíme k naší hře a hlavně začínáme bránit.Soupeř dává první koš až v 8 minutě.Naše šňůra 12:0 nás vrátila do zápasu a závěrečný úsek 8:2 nás dokonce dostal do nejtěsnějšího vedení. Ač jsme tuto čtvrtinu vyhráli 20:6 tak stále to nebyla naše uvolněná hra. Soupeř nehrál nic extra ,ale naše množství nepochopitelných ztrát,hlavně přihrávek mu pořád dával šanci jak nás porazit.Třetí část byla nejvyrovnanější.Začínáme ji však opět sérií 3 zahozených šoupáku,ale to v situaci jeden na nulu.A když jsme se konečně dostali na dostřel,tak soupeř dvakrát po sobě trestal "and one" a my z 5ti trestných hodů proměnili pouze jeden. A tak před poslední částí jsme na skore mínus 4.A situace vůbec nevypadá růžově. Úvod však patří nám.Po asi nejhezčí individuální akcí zápasu v podobě Pilařové a v zápětí jeji proměněné oba trestné hody, srovnáváme skore.Soupeř se ještě jednou ,po jednom úspěšném trestném hodu dostal do vedení,ale to bylo naštěstí naposled.Pak nastale velká chvíle Pavelcové,která to"vzala do ruky"a sama dala 12 bodů v řadě s jedním přerušením,kdy střílela trestné hody Večeřová. Nutno však podotknout,že v tuto dobu celý tým velmi dobře bránil.Soupeři odskakujeme na 8 bodů a krůček za krůčkem se pomalu přibližujeme vytouženému cíli.Poslední část vyhráváme 24:10 a oslavy v podobě postupu na MČR mohou vypuknout. Vítězství je o to cennější, že dnes to opravdu nebyl náš den a že takto špatně jsme už dlouho nehráli. Ale překonali jsme v tomto utkání několik kritických okamžiků a to bylo velmi cenné.Takže děvčata ještě jednou obrovská gratulace. Jsme tam,kde jsme všichni chtěli být a kam hlavně, po letošních výkonech, jednoznačně patříme.

BA SPARTA : HB BASKET 58:68