Soutěž: juniorky U19 / extraliga / ročník 2022/23 / základní část
Datum: 15.01.2023, 14:00:00
Místo: Sportovní hala Jeneč , Jeneč
Rozhodčí: Klaudia Aleksandra Karwowska, Jiří Jodl

Dnes jsme nastoupili proti Tygrům na jejich půdě. Úvod se nám vůbec nepodařil a za chvilku jsme po dvou trojkách soupeře prohrávali 7:2. Oddechový čas pomohl a z děvčat byla cítit neuvěřitelná chuť hrát a vyhrát. Řešení obrany, které jsme si při poradě řekli, plnila děvčata na jedničku a eliminovali jsme tím sílu soupeře. A také úsek mezi 6-9 minutou tuto skutečnost jenom potvrdil a ten jsme vyhráli 12:0 !!! Potom soupeř začal trochu zlobit a náš 10ti bodový náskok se snížil na 4.Pak se skóre trochu přelévalo a trojka Marti přinesla zase trochu klidu na naší stranu a do poločasu jsme šli s tím nejtěsnějším vedením. Pak přišla asi nejlepší část naší hry a 3.čtvrtinu vyhráváme 26:18. Vynikající presink s naší strany nesl ovoce a tak jsme soupeři vůbec nedovolili se k nám přiblížit a pořád jsme si drželi 8-10ti bodový náskok. Pak přišel úsek, ze kterého jsme si ze dvou útoků přinesli pouze 1 bod a po trojce soupeře bylo sníženo na rozdíl 4 bodů. Ale to bylo ze strany soupeře vše. Pokus zastavit nás zónou se nepodařil a po koších Marušky a Julči jsme opět odskočili na pohodových 8 bodů. Soupeř zkoušel presovat, ale než presink postavil na druhé straně po RP padl 2x po sobě koš po vynikajících a hlavně nebojácných přihrávkách. Dnes musím pochválit Ženďu, která odehrála nejlepší zápas této sezóny a výrazně pomohla k tomuto cennému vítězství. Pochvalu a velkou gratulaci zasluhuje však celý tým, především díky neskutečnému tlaku v obraně, kterým jsme soupeře porazili. Snad jediná věc, kdy jsme dnes trochu zaostávali byly TH. Házeli jsme jich sice 30, ale pouze 15 jsme dokázali proměnit. Takže děvčata velká gratulace a jen tak dál.