Soutěž: mladší žákyně U14 / žákovská liga / ročník 2022/23 / skupina B
Datum: 10.09.2022, 16:30:00
Místo: TJ Sokol Nusle, Praha 4
Rozhodčí: Jakub Petrák, Albert Jilg

Jako první soutěž začala ŽL U14, kde jsme na začátek dostaly papírově slabšího soupeře, a to Nusle. Po přípravném turnaji, kde jsme vše vyhrály, se očekávala výhra. Naštěstí to tak cítily i hráčky a do zápasu vstoupily dobře, kdy jsme nedovolily soupeři ani jeden koš. Snažily jsme se hrát rychle dopředu a přitlačit v obraně. Díky vysokému bodovému rozdílu v poločase (4:41), jsme si mohly dovolit v druhém poločase točit se sestavou a střídat po 3min. Hra se lehce zrychlila a prostor dostala každá hráčka. Celý zápas nás trápily neproměněné šoupáky, ale to se na začátku sezony (ještě když hrajete na Květnici), dá odpustit.. :) Pozitivem je určitě zapojení mladších hráček roč. 2010, kdy pochvala letí určitě za Machurovou, která byla nejlepší střelec celého zápasu. Další plus tohoto týmu je aktivní zapojení nové hráčky Malygin, která k nám přišla z Thajska. Hned v úvodním zápase si připsala 6 bodů. Dařilo se také Sejvalové, která se nebála a hned si v úvodním utkání připsala svojí první zápasovou trojku. Každá hráčka chtěla hrát, a právě proto se každá zapsala do bodových statistik, což jsem moc ráda :) Tým má před sebou těžkou a dlouhou sezónu, ale požene je dopředu moje mašlička pro štěstí, která odstartovala svou jubilejní 10. sezónu :)