Soutěž: U19 extraliga nadstavba A
Datum: 25.03.2023, 17:00:00
Místo: SK Aritma Praha, Praha 6
Rozhodčí: Jan Jeřáb, Pavel Šenk

V sobotu nastoupila naše děvčata U19 k předposlednímu zápasu nadstavbové části A. Soupeřem nám byl jeden z favoritů soutěže. Ten svoji roli favorita začal plnit hned v úvodní čtvrtině, kdy nám odskočil na 9 bodů.Naše děvčata se však soupeře vůbec nezalekla a hra se začala pomalu vyrovnávat a to i ve skore.V 8 minutě 2 části jsme se dostali na dostřel na 4 body. Pak jsme si však vybrali asi nejhorší část zápasu a dovolili soupeři šňůru 10 :0. Jak se pak ukázalo asi to byl zlomový okamžit celého zápasu. Bohužel v této části jsme udělali několik nevynucených chyb (ztráty při přihrávkách) a nedostali jsme se ke střelbě a soupeř naše chyby bohužel trestal. A tak jsme šli do 3.části mínus 14 bodů. To soupeře trochu uklidnilo.Ale naše děvčata se vůbec nezvdávala a bojovala a předváděla velmi dobrý basket. A v 6.minutě poslední části jsme soupeře dotáhli na devět bodů a hráli velmi dobře. Pak bohužel nastal náš druhý výpadek v zápasu a soupeř šňůrou 8:0 odskočil na 17 bodů. Utkání nakonec skončilo rozdílem 16 bodů, ale nutno přiznat, že vzhledem k naší předvedené hře to bylo docela kruté. Myslím , že jsme si zasloužili přijatelnější výsledek.