Soutěž: mladší žákyně U14 / žákovská liga / ročník 2022/23 / skupina B
Datum: 23.10.2022, 10:00:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Simona Jindřichová, Jiří Daňha

Tento víkend na nás vyšel pouze jeden zápas a vyzvaly jsme Nusle. Se soupeřem jsme hrály první zápas v sezoně a ten byl takový nic moc. Od té doby jsme udělaly pár změn a vůbec nevím, jak mám popsat dnešní zápas. Začalo to přehlídkou nedaných košů a já si říkala, to bude pěkná neděle.. Ale pak se stalo něco, co jsem opravdu dlouho neviděla. První pětka rozjela zápas skvěle, a přinesla na lavičku vedení 29:4. Druhá pětka ale ještě přitlačila, a vyhrála svou čtvrtinu 44:2. Holky vedly v poločase 73:6 a už jsme začaly přemýšlet, kdo asi tak dá tu stovečku. Tým byl nakopnutý, vyhecovaný a to co holky na hřišti předváděly, bylo fakt skvělý! Když na tabuli svítilo po 3/4 109 bodů, vzpomněla jsem si na HB výjimečný ročník 2003, který k těm řízkům, když dají 150 bodů, dělal i bramborový salát. Byla to výzva, kterou tým přijal a holky do poslední minuty jely na 100% a každá hráčka byla na hřišti vidět a pak i slyšet! Minuta a půl před koncem svítilo na tabuli 143 a říkala jsem, že to holky nedají. Pak to vzala do svých rukou Malečková, a tým dovedla ke skóre 149. Co teď? 15 vteřin do konce a já si beru Time out. Posílám na hřiště naší zkušenou dvojici Pozníčkovou s Choutkovou, pár čárek na tabulku a po chvilce Choutková dává. Lavička na nohou, diváci žasnou a holky si to nesmírně užívají!! Ano, uděláme si předčasné Vánoce, které obstará Sejvalová a Choutková. Za zápas jsme daly 5 trojek z 8 pokusů,neuvěřitelné! Chválím Smrčkovou, Petrovickou a Malečkovou, které byly velice při chuti. Gratuluji samozřejmě Machurové a Pozníčkové, které vyhrály trenérskou výzvu. Děkuji za tento zážitek holky, užívejte si to, fanděte si, podporujte se, vyhecujte se a buďte furt takhle veselé, jako dnes!