Soutěž: juniorky U19 / extraliga / ročník 2022/23 / základní část
Datum: 16.10.2022, 11:00:00
Místo: SK Aritma Praha, Praha 6
Rozhodčí: Jan Jeřáb, Tomáš Tejček

K druhému utkání jsme nastoupili, tentokrát proti soupeři, který ještě nevyhrál. Úvod utkání mohl naznačit, že  se bude jednat o jasnou záležitost. Opak však byl pravdou. Po velmi dobrém vstupu z naší strany 10:0, soupeř postupně začal dotahovat a tak jsme po první čtvrtině vedli pouze o 5 bodů. Vstup do druhé čtvrtiny byl z naší strany asi nejlepší částí celého zápasu a v 7 minutě jsme vedli 35:19. Bohužel jsme se opět nějak uspokojili s náskokem a soupeř od té doby s námi hrál naprosto vyrovnanou partii. Neskutečné množství chyb, za celý zápas 32 !!!! ztrát, umožňovalo soupeři pořád korigovat a nepustit nás do většího náskoku. Snad nikdo z týmu se nevyvaroval laciných chyb, především v přihrávkách , po kterých soupeř chodil situaci 1 na 0.Před poslední čtvrtinou byl stav 50:39, což znamenalo že jsme tuto čtvrtinu prohráli o 3 a hlavně jsme dali pouze 9 !!!! bodů.

V poslední čtvrtině jsme sice dali 27 bodů, ale soupeř 22. Naše obrana, především v situaci 1x1 byla katastrofální a když se k tomu přidalo opět špatné obranné doskakování, soupeř pořád držel krok. Dobrý moment z naší strany byl ve čtvrté čtvrtině mezi 3-5 minutou ,kdy jsme vyhráli 12:2 ,abychom v následujících dvou minutách 12:3 prohráli. A díky tomu byl stav dvě minuty před koncem pouze o 9. Závěr už potom patřil nám na konečných 77:61. Takže jediné, s čím můžeme být v tomto zápase spokojeni jsou dva body za vítězství.