Soutěž: juniorky U19 / extraliga / ročník 2022/23 / základní část
Datum: 02.10.2022, 12:15:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Petr Blahout, Jan Hejnic

Dnes nastoupila naše děvčata k druhému utkání U19, tentokrát na domácí palubovce proti Strakonicím. Úvod utkání byl z naší strany katastrofou, co se obrany týče. Nebyli jsme absolutně schopni pokrýt hráčky v situaci jeden proti jednomu a tak jsme po zásluze prohráli 1.čtvrtinu 15:18. Do druhé části jsme naopak vstoupili velmi koncentrovaně a první pětiminutovka byla z naší strany excelentní .Za 5 minut jsme vyhráli 18:2 a prakticky rozhodli celé utkání. V následujících částech jsme pouze udržovali získaný náskok a utkání už vůbec nebylo pohledné se spoustou individuálních chyb. Utkání nakonec skončilo rozdílem 21 bodů ,ale nutno dodat, že k tomu soupeř velmi přispěl. V závěru střílelo družstvo Strakonic 8 trestných hodů a neproměnilo ani jeden, což také přispělo, že skóre narůstalo pouze na naší straně. Tak máme za sebou první dvě utkání, dvě vítězství ALE.....To ale je hodně velké. V dnešním zápase jsme fakt hráli dobře pouze těch zmíněných 5 minut. Proti USK jsme hráli slušně pouze jeden poločas. To by se nám v dalších utkáních mohlo vymstít. Hlavně proměňování jasných situací jsme měli v obou zápasech katastrofální a o individuálních chybách ani nemluvě.