Soutěž: U19 extraliga nadstavba A
Datum: 04.03.2023, 17:00:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Jan Hejnic, Lucie Moravcová

O víkendu jsme konečně v nadstavbové části hráli v domácím prostředí. V silně okleštěné sestavě, pouze 7 hráček jsme nastoupili proti Trutnovu. V utkání jsme byli po celý zápas lepším týmem, ale jediné co způsobovalo to, že jsme nešli do výraznějšího bodového úniku bylo katastrofální neproměňování jasných pozic. I tak jsme po 1.čtvrtině vedli 17:8. Vypadalo to po našem nástupu, že se soupeř zlomí, když jsme se po sérii úspěšných pokusů dostali do trháku 25:10. Ovšem se tak nestalo a soupeř korigoval šňůrou 8:0 a tak jsme šli do druhé půle s náskokem pouze 10ti bodů. Podobná situace se opakovala i po změně stran a náš náskok, opět po trestuhodném zakončování se ztenčil na 8 bodů před poslední čtvrtinou. Vše ovšem vypadalo, že utkání máme pevně ve svých rukách a v 10té minutě jsme pořád vedli rozdílem 8 bodů. Ovšem nepochopitelný zkrat v závěru utkání , 6:0 pro soupeře, závěr pořádně zdramatizoval a my se nakonec museli obávat o vítezství. 8s před koncem, kdy jsme dostali koš na 64:62 jsme měli  oddechový čas. Šli jsme na útočnou polovinu soupeře s cílem být faulováni co nejpozději. Velmi dobře se celé situace chopila , v tomto utkání naše nejlepší hráčka Pilařová a 2 s. před koncem udržela pevné nervy a obě šestky proměnila.