Soutěž: juniorky U19 / extraliga / ročník 2022/23 / základní část
Datum: 19.11.2022, 16:00:00
Místo: STARZ aréna, Strakonice
Rozhodčí: Jonáš Kavan, Michal Kocián

K druhému utkání jsme jeli do vždy obávaného prostředí Strakonic. První poločas, který jsme nakonec vyhráli tím nejtěsnějším rozdílem, přinesl z naší strany velice ospalý a nepěkný basketbal. Hráčky se nemohly dostat do tempa pomalu se pohybovaly, nacvičené akce, v tomto tempu, nemohly být úspěšné a když k tomu přidáme spoustu zkažených přihrávek, především do vymezeného území, tak jsme možná mohli být rádi, že vůbec vedeme. Světlejšími okamžiky byly pouze RP 1x0(6 za poločas), z nichž dva ale skončily zahozením. Náš tým se probudil až v momentě, kdy se Strakonice ujaly vedení o 7 bodů. Zde asi nastal rozhodující moment utkání. Tento náskok nás nepoložil a odpověděli jsme šňůrou 7:0. Závěr 3 čtvrtiny, po našem zlepšeném výkonu, jsme vyhráli 10:4 a do poslední jsme šli s tříbodovým náskokem. Tam jsme postupně náskok navyšovali a trojka Pilařové definitivně zlomila odpor a snahu domácích. Mimochodem Julča byla nejlepším hráčem na hřišti s valorizací 38 !!! Julčo velká gratulace, jen tak dál. Po té trojce již Strakonice rezignovali a závěr 16:4 pro naše děvčata jen upravil výsledek na 19 bodů. Kladem snad může být celkem 14 RP (z toho 12 1x0 a 2  2x1) a pochopitelně vítězství, které se nerodilo snadno. Také úspěšnost TH byla vysoká 24/18. Jinak obrana byla dnes hodně "děravá" a naše již tradiční-doskoky jsme prohráli o 18 doskoků.