Soutěž: mladší žákyně U14 / žákovská liga / ročník 2022/23 / nadstavba
Datum: 05.02.2023, 14:00:00
Místo: Hala 6. ZŠ, Litoměřice
Rozhodčí: Jan Kout, Vladislav Lunhul

Na zápas do Litoměřic jsme odjely opět nekompletní. V zápase jsme byly favoritem a holky měly za úkol dobře vstoupit do zápasu a nepodcenit soupeře. To, co se ale dělo 1/4 vůbec nevím, jak mám komentovat. Výpadek, nechuť, chyby a soupeř si dělal co chtěl. Tuto část hry jsme prohrály 19:3 a domácí fanoušci a hráčky byly ve velké pohodě, na rozdíl do nás. Pokud jsme myslely na vítězství, čekalo nás 30 min pouze dotahování, což není nikdy lehké. Naštěstí nastoupila druhý pětka a Pozníčková svou první trefenou trojkou (celkem v zápase 3 proměněné) dala týmu nový nádech. Všechny holky na hřišti šlapaly a jasně daly najevo, že to budou ony, kdo má vyhrát tento zápas. V poločase jsme byly -12 bodů a já týmu věřila, že 3/4 bude ta, která to rozhodne.  Začátek 3/4 byl bod za bod a nedokázaly jsme se urvat. V polovině 3/4 nastal zlom a naší šňůrou 13:0 jsme se dokázaly dostat poprvé v zápase do vedení. Velkou zásluhu v tomto úseku hry měla Školová, která zahrála velice dobrý druhý poločas. Do poslední čtvrtiny jsme šly +3 a byly jsme to my, kdo byl teď na koni. Poslední čtvrtinu jsme opět hrály se soupeřem vyrovnaně, ale díky další trojce Pozníčkové jsme odskočily dokonce na +10. Holky aktivně bránily, poslouchaly pokyny a prostě chtěly vyhrát a udělaly pro to vše. Ano, byly tam opět hloupé ztráty, zbytečné střely, ale pořád to jsou U14 a zahrát koncovku je pro ně velice těžké. Nakonec jsme si nechaly dát ještě zbytečné koše v závěru, ale vítězství jsme urvaly i bez dvou hráček základní sestavy. Moc si toho vážím a jsem ráda, že náš tým dokáže fungovat v oslabené sestavě a jsem ráda, že dostávají prostor všechny hráčky a využívají ho (9 hráček z 10ti skórovalo). Dnes zahrála velice dobré minuty Velflová, která byla součástí druhé pětky, která strhla celý zápas. Tým si stále drží 4. postupové místo a já doufám, že se nám povede tuto pozici udržet.