Soutěž: juniorky U19 / extraliga / ročník 2022/23 / základní část
Datum: 06.11.2022, 10:00:00
Místo: ZŠ Na Slovance, Praha 8
Rozhodčí: Lucie Peterková, Daniel Čížek

V neděli nastoupila naše děvčata k zápasu U19, tentokrát na půdě Slovanky. Úvod utkání ,sice patřil soupeři, který se, po našich nepřesných střelách, ujal vedení 4:0. Po té se děvčata rozehrála a především dobře kombinovala pod košem soupeře a po úseku 15:6 se pohodlně dostala do vedení po 1.čtvrtině 22:19. Vynikající vstup do druhé čtvrtiny, nás dostal za 3 minuty do vedení 31:19. Bohužel na tento hezký úsek jsme navázali ,asi nejhorším momentem celého zápasu z naší strany a úsek mezi 4-6 minutou jsme prohráli 13:0.Trochu kuriózní a zároveň zajímavé ,že všechny body v tomto úseku dala jedna hráčka. Tuto nepovedenou čtvrtinu jsme v závěru ještě prohráli šňůrou 6:10 a nechali soupeře jít do vedení 42:37. Hlavním důvodem této nepovedené čtvrtiny bylo naše obranné doskakování, kde jsme soupeři nechali strašně prostoru a dovolili opakovaně útočně doskakovat. Za celý zápas nám soupeř útočně doskočil 25!!! míčů. Což je tragédie.  Po změně stran to z byl naší strany již jiný basketbal. Zdobila nás především bojovnost, dobrá obrana a hlavně aktivní hra do koše, kdy jsme soupeře donutili, aby nás zastavoval jen za cenu faulů. A úsek mezi 6-10 minutou byl pouze v naší režii. Vyhráli jsme ho 16:2 a během tohoto úseku jsme házeli 12 trestných hodů. Takže 3.čtvrtinou jsme úplně otočili zápas a vyhráli ji 22:10. Poslední část byla z naší strany také velmi dobrá .Výrazně se zlepšilo obranné doskakování a tím i jednodušší zakončování z RP a odskočili jsme na 15 bodů, abychom ještě v závěru navýšili na konečných 19 bodů.