Soutěž: mladší žákyně U14 / žákovská liga / ročník 2022/23 / skupina B
Datum: 09.10.2022, 10:00:00
Místo: STARZ aréna, Strakonice
Rozhodčí: Lukáš Kalabza, Michal Bakajsa

V neděli ráno nás čekala společná snídaně na pokoji a společné koukání na statistiky soupeře. Nálada byla poměrně uvolněná. Poté jsme propluly mlhou do Strakonic, kde nás čekal zápas o 1.místo ve skupině. Začátek zápasu, tedy první 4 min rozhodly o celém utkání (14:0). Soupeř si na hřišti dělal co chtěl a jednoduše skóroval po našich hloupých chybách, ztrátách. V polovině 1/4 jsme se konečně prosadily, ale soupeř na to opět reagoval mini šňůrou 6:0. I přesto výsledek 1/4 nebyl tak hrozný (20:10). Druhá pětka byla o něco více aktivnější a soupeř byl rychle nafaulovaný, což nás posílalo na čáru trestného hodu (14/9). Poslední 3 min 2/4 ale patřily nám, kdy jsme soupeři nedovolily ani jednou skórovat a naší šňůrou 0:14 jsme se dostaly do poločasového vedení 28:29. Krok jsme se soupeřem udržely 4 min, a poté nám opět šňůrou 9:0 odskočil na 9 bodů. Do poslední čtvrtiny jsme tedy nastupovaly s mankem 10 bodů a doufala jsem, že bychom mohly přidat nějakou mini šňůru zase my. Bohužel se tak nestalo, nedařilo se nám a po pár chybách už v týmu nebyla vůbec síla a chuť. Zápas jsme prohrály o 13 bodů, vraťme se tedy na začátek zápasu na první šňůru soupeře... Soupeřova obrana byla velice zatažená a fungovala, což nám dělalo problém hrát 1/1, ale po výhozu jsme se snažily jít do střel, které byly dobře zvolené a jsem ráda, že se nebojí holky střílet, ale bohužel jsme neproměňovaly. Pochválit bych chtěla Petrovickou a Sejvalovou, které se nebály agresivně bránit. Za celý víkend určitě míří pochvala kapitánce Pozníčkové, která skvěle brání, doskakuje a bojuje o každý míč. Další opory dnes byly schované a jejich body nám ve výsledku hodně chybí.