Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2022/23 / základní část
Datum: 08.10.2022, 17:00:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Marek Vondráček, Lukáš Kalabza

V sobotu jsme nastoupili v jednom z mnoha pražských derby proti BŠ. Celý první poločas jsme výborně pressovali a soupeře donutili ke 26ti ztrátám. Přestože jsme vydali obrovské úsilí, měli mnoho zisků, daleko více střel, tak jsme se nedokázali utrhnout na vyšší rozdíl. Navíc v utkání nepadalo moc bodů a při takto nízkém skore (30:23 v poločase) byl každý koš znát. Pro naší psychiku bylo také nepříjemné, že většinu z těch pár bodů, co soupeř dal, bylo po našich ztrátách a ne tím, že by si něco velkého vytvořil. Druhý poločas byl naprosto nebasketbalový. Na obou stranách pokračovala střelecká impotence a pokračoval boj o každý bod. Například prvních 5 min. 4/4 nepadl ani na jedné straně žádný koš. Těsně po polovině 4/4 trefila trojku nejprve Vaňková a následně Bláhová a díky tomu jsme se utrhli na 19ti bodové vedení a toto vedení jsme si již nenechali vzít. Utkání nebylo soubojem dobrých obran, ale špatných útoků. Naopak soupeřova pasivní obrana nám dělala na útočné polovině velké problémy a přinutila nás vypálit 27 trojek. Myslím si, že jsme v tomto utkání byli určitě lepším týmem, ale nedokázali jsme toho více využít. Za zmínku stojí počet našich vystřelených střel (celkově 94 včetně TH), 16 útočných doskoků a především jsme donutili soupeře ke 43 ztrátám. Z individuálních výkonů bych chtěl pochválit především Aubrechtovou a Večeřovou.