Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2022/23 / základní část
Datum: 09.10.2022, 10:00:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Vitaliy Shumskyy, Jaroslav Poživil

Zapisující:

V neděli jsem hostili odpočatého soupeře z Chomutova. Přestože si myslím, že jsme mohli do zápasu vstoupit stejně jako včera, tak kvůli několika individuálním/taktickým chybách jsme tak neudělali a soupeř od poloviny ¼ vedl. Soupeř byl celý první poločas lepší a hrál s daleko větší lehkostí. My sice zlepšili postupný útok, oproti včerejšku, ale tým nebyl úplně v zápase. Od výraznějšího soupeřova vedení nás udržely dvě šňůrky na konci ¼ a v polovině 2/4. Do druhého poločasu jsme vstoupili především s pokyny k obranné polovině, aby Chomutov začal šňůrou 0:9, soupeř vedl o 12 a my měli hlavy dole. Nicméně jsme se ještě nadechli k dlouhému 16ti min. obratu. První vlaštovkou byly 2 zisky Slunečkové, na kterou byl i písknutý úmyslný faul. Ke konci ¾ během jedné minuty vstřelila Večeřová 6 slepených bodů a díky tomu jsme do poslední části vstupovali za stavu 44:51. Ve 4/4 se konečně tým začal soustředit na obranné činnosti a začalo se nám dařit i na útočné polovině. Naopak soupeři se dařit přestalo. Stíhací jízda byla ukončena koši Vaňkové a Pilařové (přestože obě dvě dohromady v této důležité části hry měly bohužel trestné hody 6/2). 1:21 min. nás Večeřová poslala do jednobodového vedení, aby následně zvýšila dvěma proměněnými šestkami na 62:59. Následnou obranu jsme po soupeřově timeoutu minutu do konce trestuhodně nezvládli a soupeř snížil na 62:61. Nakonec se na nás usmálo štěstí a v dramatickém závěru jsme se štěstím už neinkasovali a připsali si velice cenné vítězství. Dnes se hrál určitě lepší basket než v sobotu a celý zápas byl okořeněn dramatickým závěrem. Za mě dnes velká škoda úvodu utkání… Počítali jsme, že po včerejšku už nevydržíme tolik, ale úvod byl od některých hráček velmi laxní. Naopak bych chtěl hráčky pochválit za náročný obrat. Velmi dobrý výkon dnes předvedla především Vaňková. Za celý víkend bychom chtěli poděkovat i divákům, kteří byli oba dny skvělí a bylo moc fajn slyšet fandění a dnes to možná byl i šestý hráč, který nám dodal energii.