Místo:
Rozhodčí:

Body Ústí n/L:

Body HB Basket:

Po dvou vyrovnaných zápasech i skóre 1:1 po nich, nastoupila naše děvčata ve středu k rozhodujícímu zápasu o postup na MČR. A tak mohla k prasknutí nabitá hala na Zličíně očekávat opět velmi vyrovnané utkání. Úvod a první body patřili soupeři. Pak se však slova ujala naše děvčata a za 4 minuty šňůrou 16:4 jsme se ujali vedení 16:7. a v 9.minutě dokonce 23:12. Byl to boj o každý míč a my jsme byli pořád o kousek napřed. Soupeř se však nevzdával a ukázal, že jeho výsledky v nadstavbě nebyly náhodné. 1.čtvrtina 6 bodů pro nás. Trochu jsme změnili řešení situací v obraně a také ,jak tomu bylo v předchozích dvou zápasech, nás tentokrát jejich zónová obrana nezastavila. Druhá čtvrtina byla opět vyrovnaná a nám hodně v této chvíli pomohla aktivní hra do koše , kdy jsme, konkrétně Maruška Holá střílela 6 TH po sobě a všechny proměnila.A koš Tomanové v závěru 2.čtvrtiny snanovil poločasové skóre 8 bodů pro nás. Když se na začátku 3.čtvrtiny trefila Večeřová odskočili jsme na 11 bodů.Jenže Ústí se nevzdávalo a po našich chybách ( ztráty po našem úspěšném doskoku) stáhlo náš náskok na 3 body. Bojovalo se dál o každý míč a hala po každém koši doslova šílela. Nutno podoktnout, že třetina zaplněné haly byla z Ústí. Takže i koše ústeckých hráček měly pořádnou odezvu. v 10.minutě 3 čtvrtiny to bylo o 3 body , když Tomanová s klaksonem dala ukázkovým floaterem na 5 bodů pro nás.Nástup do poslední části nám vyšel perfektně. Večeřová (naše asi nejlepší hráčka) sbírala pod naším košem jeden míč za druhým (celkově 16) a my jsme šńůrou 6 :0 odskočili na 11 bodů. V této chvíli nás hodně podřžela veleúspěšná střelba Tomanové, naší nejlepší střelkyně. Pak soupeř ještě jednou zahrozil-šťastná trojka o desku a stav 8 bodů pro nás. Úsek mezi 6-7 minutou jasně patřil nám neinkasovali jsme a 5 body v řadě odskočili na uklidňujících 13 bodů. Soupeř ještě šnůrou 6:0 korigoval na 7 bodů. Ale nebylo to tak, že my bychom koš soupeře neohrozili, akorát to tam nepadlo, ale čas ubýhal. Tak přišla 2x na řadu naše "kulička" .Jen moje holky vědí o čem mluvím.  S ubýhajícím časem už bylo jasné, že nám tentokrát MČR neunikne. Večeřová v závěru ještě proměnila jeden tretný hod a hala mohla aplaudovat. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem hráčkám, jak k utkání přistoupily a jak bojovaly. Myslím ,že utkání nabídlo z obou stran velice kvalitní zápas. A tentokrát musím velmi pochválit činnost lavičky, která utkáním doslova žila. Po každém našem koši nikdo nezůstal sedět a tak by to mělo být pokaždé. Pochvala také patří rodičům a našim fandům, kteří nás hnali dopředu. Takže ještě jednou.Děvčata MOC GRATULUJI.