Soutěž: mladší žákyně U14 / žákovská liga / ročník 2022/23 / nadstavba
Datum: 21.01.2023, 16:00:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Miloslav Jon, Radomír Kohout

V sobotu nás čekal velice těžký zápas se Slovankou. Tento tým Slovanku ještě neporazil a proto Slovanka přijela velice sebevědomá. V zápase jsme ale ukázaly, jakou máme my týmovou sílu. A basket je kolektivní sport. Do zápasu jsme šly bez naší nejlepší střelkyně Choutkové, které přejeme hlavně zdraví a věříme, že brzo bude opět s námi. Ne jen první čtvrtina patřila Kratochvílové, která skvěle ubránila jedinou hráčku a hlavně se i bodově prosadila.  Druhá čtvrtina byla z naší strany bodově slabší, ale holky udržely dobrý poločasový výsledek 26:26. Opět jsme tuto čtvrtinu skvěle ubránily klíčovou hráčku soupeře, a díky nafaulování Pozníčkové se o obranu postarala výborně Petrovická. V útoku jsme byly všichni aktivní a hrály jsme v 5ti. Měly jsme trošku hluché úseky hry, ale tým se naštěstí brzo vzpamatoval a nenechal Slovanku odskočit. Koncovka zápasu patřila Urxové, která dala v závěru dva rychlé koše a bylo do +1. Po faulu na soupeře a proměněné šestce bylo skóre 55:55. Poté přišel velice důležitý zisk Machurové a po faulu si šla stoupnout na TH. Jeden proměnila a poslední vteřiny jsme si pohlídaly. Holkám moc gratuluji, protože předvedly bojovný a týmový skvělý výkon.