Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2021/22 / základní část
Datum: 09.01.2022, 11:45:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Marek Vošahlík, Michal Tesař

Nominace:

V nedělní poledne se rozehrálo pražské derby s USK. Soupeř se v posledních kolech zlepšoval a nás čekal po sobotním sprinterském zápase další těžký a vyrovnaný zápas. Od prvních minut bylo vidět, že dnes je naše obrana trochu pomalejší, ale i tak jsme si dobrým vstupem do utkání vytvořili po ¼ vedení o 9 bodů. Ve 2/4 se náš stroj trochu zadrhl a 2 min. před poločasem jsme vedli o pouhý bod. Naštěstí jsme dobrým úsekem těsně před pauzou náš náskok navýšili alespoň na 6 bodů. Klíčovou byla opět ,,naše“ ¾. I dnes jsme ji zvládli výborně, vyhráli ji vysoko 21:7 a do poslední části hry jsme šli s pohodlným dvaceti bodovým náskokem. Ten už jsme si vzít nenechali, připsali jsme si druhé víkendové vítězství a hlavně jsme poprvé v extraligové HB historii porazili v této kategorii USK. I dnes jsme byli po celé utkání lepším týmem, bohužel v prvním poločase nás zrazovaly neproměněné šance a špatné řešení situací, ale hráčky opět vydržely koncentrované a nakonec si výhru nenechaly vzít. I dnes jsme nakonec stříleli s poměrně slušným procentem a hlavně hráčky dokázaly reagovat na situace a přizpůsobit tomu hru (hl. druhý poločas). Opět velice dobře pracovaly pivotmanky Kašparová s Večeřovou, které si obě připsaly double-double. Z malých hráček odehrály výborně oba zápasy Pilařová s Potůčkovou. Byl to velice náročný víkend, což dokazuje i věta Julie Pilařové po druhém zápase: ,,já už nemůžu“. Týmu velice gratuluji k zaslouženým bodům.