Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2021/22 / základní část

Nominace:

Zapisující:

Ubytování:

pozor, hraje se na Aritmě

V neděli nás čekal soupeř z Chomutova, který pro nás měl být daleko přijatelnější. Oproti sobotnímu utkání viděli diváci daleko hezčí basket. Je pravda, že soupeř poměrně jednoduše překonával náš pressing, takže se nám nepodařilo nějak výrazněji odskočit. Nicméně si myslím, že jsme hráli po většinu utkání lépe, vydrželi jsme běhat 40 minut, hráli jsme velice bojovně i ukázněně, ale soupeř s námi cca 30 minut držel krok a my si museli hlídat nevelký náskok. O utkání rozhodl konec 3. a začátek 4. čtvrtiny, když jsme tento přibližně 6ti minutový úsek vyhráli 14:5 a vytvořili si vedení o 15 bodů. Dnes jsme nepolevili ani na chvíli a vydrželi opravdu až do závěru, který jsme zakončili šňůrou 13:0 a krásnou akcí Vaňková - Večeřová v posledních vteřinách. Rozhodující bylo dnes určitě nasazení, velká aktivita a vyrovnanost, tedy že jsme až na jeden úsek hráli stabilně bez více chyb nebo neproměněných útoků za sebou. Také musím zmínit úspěšnost trestných hodů, resp. jejich počet, protože jsme si dnes vybojovali neuvěřitelných 48 ,,šestek“, z čehož jsme 30 proměnili. Rozhodně musím pochválit celý tým a jmenovitě  již zmiňované Vaňkovou s Večeřovou a především u Večeřové to bylo velmi zdařilé utkání. Výborně hrály i obě mladice Bláhová s Pilařovou. A za celý víkend obrovská pochvala pro Kašparovou.