Soutěž: kadetky U17 / extraliga / ročník 2021/22 / základní část
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Jan Musil, Jan Lejčko

Nominace:

Zapisující:

Ve středu se dohrával přeložený zápas, kde jsme na domácí palubovce přivítali našeho pražského souseda ze Stodůlek. Očekávali jsme velmi těžké a především tvrdé utkání a to se také potvrdilo. Během utkání jsme vedli pouze dvakrát. Nejprve na počátku 3:0 a poté až 4 min. před koncem. V prvním poločase jsme opět vydali spoustu sil, měli spoustu slibných příležitostí, ale nedokázali jsme je využít a naopak soupeř se trefoval poměrně jednoduše. Zásadní bylo, že jsme si soupeře nenechali utéct na vyšší bodový rozdíl. Ve druhém poločase jsme se nastartovali k obratu. Nejprve jsme stáhli slepenými body Kašparové a Pilařové. Po následném vystřídáním jsme absolutně ,,vybouchli“ a šňůrou 0:7 nám soupeř opět utekl a při vstupu do 4/4 jsme šli za stavu -6. V poslední části jsme výrazně zpevnili obranu postupného útoku a především zjednodušili hru směrem dopředu. První vlaštovkou byly výborné minuty Potůčkové a zlom v utkání přišel z rukou Ženíškové, kdy jsme se 4 min. před koncem dostali do vedení a tým plný energie si rozhodně utkání již nechtěl nechat utéct. Přestože závěr nebyl bez chyb, hráčky jej dokázaly dohrát bez oddechového času a vydřely velmi těžké a cenné body. Myslím si, že k této výhře vedly 3 klíče. Zaprvé jsme vydrželi 40 minut agresivně presovat, což soupeře ke konci hodně unavovalo. Zadruhé jsme se po dlouhé době snažili hrát celé utkání transition a využívat rychlost proti soupeři z poza oblouku. A zatřetí obrovská vůle a chuť týmu vyhrát. Utkání bylo plné emocí, tvrdých zákroků a opět bylo s hezkou diváckou kulisou. Jsem velice rád, že toto družstvo láká více a více diváků i z řad mladších hráček, protože družstvo skvěle funguje. Všech hráčkám velice gratuluji!