Soutěž: juniorky U19 / liga / ročník 2021/22 / celostátní liga / skupina B
Datum: 05.12.2021, 11:00:00
Místo: IX. základní škola, Mladá Boleslav
Rozhodčí: Jaroslav Poživil, Vitaliy Shumskyy

K nedělnímu utkání byla postavena nominace s cílem uhrát v Ml.Boleslavi body. Bohužel hráčky nezačaly zrovna nejlépe v obraně, když jsme byly pomalé, nereagovaly na rychlé protiútoky soupeře, nebyly schopny ubránit 1:1 a na druhé straně měly tak 50%tní úspěšnost střelby. Již v 5min 1/4 jsme měli 5 faulů a ještě 11x soupeře svoji špatnou obranou na čáru TH poslaly. Už zde se narodil náskok domácích (12b). V půlce 2/4 jsme již prohrávaly o šílených 20b. Musela jsem zvednout hlas a připomenout hráčkám, že toto není basket pro radost a že je třeba, aby začaly hrát. Šafránková s Jandovou pochopily první a začala nám fungovat obrana. Bohužel jsme ale nebyly schopné z dobré obrany vytěžit více, neboť řada našich přihrávek byla nepřesná a střelba mohla být taky úspěšnější. V druhém poločase naše hra už začala vypadat jako basket, pracovala obrana, Kučerová tradičně výborně obrana pod košem, ale nulová v útoku, v útoku lítaly Šafránková a Křemenová, dřela Hájková, ale byla limitována fauly. Několikrát se nám podařilo se k soupeři ve score přiblížit, ale ten vždy dal 2 koše a bylo zase zle. Druhý poločas jsme sice vyhrály, ale zůstalo tam viset těch 12bodů z úvodní čtvrtiny.

Myslím, že je třeba, aby si hráčky uvědomily, že DL je soutěž velice slušné úrovně a že je třeba k ní takto přistoupit. Že pro ty, pro které je to druhá soutěž, je to velmi důležitá příprava pro hlavní soutěž a pro některé je to hlavní soutěž a tak by ji tak měly brát. Není to akce, kde se jdu o víkendu vyprdět. A pokud tyto soutěže neudržíme, snížíme úroveň hlavních soutěží a některé z vás třeba taky nebudou mít co hrát.