Soutěž: juniorky U19 / extraliga / ročník 2021/22 / základní část
Datum: 23.04.2022, 16:00:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Lucie Peterková, Petr Znamínko

O víkendu nastoupila naše děvčata k poslednímu kolu letošní soutěže. Ještě ve středu jsem si myslel, že do posledního kola nastoupíme, poprvé letos, kompletní. Bohužel se tak nestalo. Jesika a Bára onemocněly. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a v 6 minutě jsme vedli 17:4. Soupeř se postupně zlepšoval a náš výkon trochu polevil. Hlavně závěr druhé čtvrtiny, kdy se soupeř po 8mi bodové šňůře dostal na dostřel a tak jsme šli do druhého poločasu s vedením pouze o 3 body. A aby toho nebylo málo, tak si Anita po pádu v závěru druhé čtvrtiny zlomila ruku. Druhá půle asi nebyla tou nejlepší vizitkou úrovně U19 a skóre tomu taky napovídalo. Po 5ti minutách třetí čtvrtiny bylo skóre 2:0 pro nás. Skóre se pak postupně přelévalo a soupeř se dostal v páté minutě poslední části poprvé do vedení. Trojka Pilařové nám vedení vrátila , ale soupeř dvěma koši po sobě opět strhl vedení na svou stranu. Závěr utkání byl velmi nervózní a soupeř proměnil ze 4 TH pouze jednou a tak jsme šli do poslední minuty s dvoubodovou ztrátou. Dvakrát jsme útočili a dvakrát padl míč do autu a tak pro nás zbyla 1,7 vteřiny na poslední šanci. Trojka Tomanové s klaksonem rozhodla o našem nejtěsnějším vítězství.