Soutěž: starší žákyně U15 / žákovská liga / ročník 2021/22 / skupina A
Datum: 04.12.2021, 14:00:00
Místo: STARZ aréna, Strakonice
Rozhodčí: Jiří Jodl, Lukáš Kalabza

V sobotu nás čekal poslední a nejdůležitější zápas skupiny na domácí palubovce Strakonic, kde je to vždy těžké. Přestože jsem soupeře doma porazili o 30, zdůrazňoval jsem, že dnes to bude o něčem jiném a že soupeř musí vyhrát. Bohužel jsme předvedli bezesporu nejhorší týmový výkon během sezony... Do utkání jsme vstoupili dobře a již během 1/4 jsme si vytvořili dvouciferný náskok. Ten se však díky našim chybám a většinou pouhému přihlížení, jak soupeř dává jednoduchý koš, během 2.poloviny 2/4 rozplynul a v poločase jsme o bod prohrávali. Podobný scénář se opakoval i ve druhém poločase... Ve 3/4 jsme si opět vytvořili dvouciferné vedení, abychom ho 4 minuty do konce utkání ztratili a byli opět na plichtě. Naštěstí jsme se zmátořili a poslední 3 minuty utkání jsme vyhráli 4:12 a mohli ,,slavit" postup. Co se týče závěru utkání, tak zde předvedla svou hráčskou inteligenci a neúnavnost Pilařová, která tým dovedla k této těžké výhře. Toto utkání nám absolutně nevyšlo nejvíce nás trápili hloupé naivní ztráty, v útoku jsme se nemohli dostat do našeho tempa a spoustu situací jsme v postupném útoku řešili špatně. Bohužel ani dnes se neobjevil někdo, kdo by hlavním tahounům pomohl. To nejhorší ale byla obrana... presovat 40 min. v osmi resp. 6 lidech je náročné, ale myslím si, že hráčky na to mají. Ovšem to, že několikrát za zápas po střídání domácích my nevíme kdo koho brání nebo že nás soupeř překoná na naší útočné polovině a hráčky pod míčem přihlížejí, jak běží přes celé hřiště a dává koš jedna na nula, tak to jsem myslel, že už se v kategorii U15 stát nemůže... Soupeř nás dnes mohl porazit, ale v ten nejdůležitější čas mu docházelo fyzicky a my to na druhou stranu vždy přečkali, což nás zachránilo a za to jsem rád. Přestože jsme si postup takhle nikdo nepředstavovali, jsme za něj všichni velice rádi a tento zápas nám ukázal, že musíme začít lépe a více pracovat a že potřebuje stabilní výkony od více než od 2-3 hráček. Pozitivní zprávou tohoto víkendu je určitě návrat Slunečkové po dlouhém zranění, která v obou zápasech měla dobré momenty a měla by se stát další oporou týmu. Týmu velice gratuluji k postupu, a protože nás už od září provází neustále nějaké problémy, tento postup rozhodně nebereme jako samozřejmost.