Soutěž: juniorky U19 / extraliga / ročník 2021/22 / základní část
Datum: 23.03.2022, 18:30:00
Místo: sportovní hala Zličín, Praha 5
Rozhodčí: Antonín Ďurana, Miloslav Jon

Během tří dnů se naše děvčata utkala podruhé se Strakonicemi. Tentokrát k odloženému utkání. Už rozcvičení Strakonic napovídalo, že tentokrát nebudou tak odevzdané, jako ve Strakonicích. A první dvě čtvrtiny to tak celkem bylo. Nutno podotknout, že náš výkon tomu trochu pomohl. Pořád jsme se nedokázali rozběhnout a dovolili soupeři být pořád na "dostřel". 1.čtvrtina o 5 bodů. Nástup do 2.čtvrtiny přišlo nepatrné zlepšení z naší strany a úvod 11:2. Ale pořád to nebylo ono. Příliš mnoho ztrát, hlavně při přihrávkách. Takže nakonec poločasové vedení i díky trojce Tomanové v poslední vteřině o 12 bodů. Nástup do druhého poločasu 14:2 a vůbec celý druhý poločas, to už bylo o něčem jiném. Výrazné zlepšení v obraně, rychlý protiútok a snaha hrát více do koše brzy přinesl 30ti bodové vedení. 3.čtvrtina 29:7 a čtvrtá 21:8. Celkově tedy druhá půle 50:15. Tentokrát děvčata musím pochválit, že i přes výrazné vedení nepolevila a hrála s obrovským nasazením až do konce utkání, které nakonec skončilo rozdílem 47 bodů. Zajímavá a naprosto vystihující, vzhledem k předvedené hře, je celková valorizace. HB 119 - Straky mínus 1.