Soutěž: U14 - žákovská liga (ŽL), liga A
Datum: 27.02.2022, 10:00:00
Místo: ZŠ Hovorčovická, Praha 8
Rozhodčí: Radomír Kohout, Ondřej Melzer

Po měsíční porodní pauze jsem opět usedla na lavičku týmu U14. Čekala nás odveta se Slovankou, se kterou jsme v lednu prohrály o 30 bodů. Začátek zápasu byl opravdu špatný a vypadalo to, že si opět odvezeme pěknou nálož. První čtvrtina nebyla aktivní, neproměňovaly jsme šoupáky a soupeř to měl v útoku moc jednoduchý. Dostávaly jsme koše pouze po soupeřově vyhazování z pod koše, kdy jsme nebyly schopné vyřešit jednoduchou clonu. S týmem jsme si vyjasnily, jak na to a myslím, že se s tím holky popraly skvěle. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupily aktivně a všech 5 hráček bránilo agresivně a měly chuť hrát. V poločase jsme byly -10 a čekal nás těžký druhý poločas. Teď nevím, zda 3/4 byla souboj obran (5:6), a nebo neschopnost dát koš. Každopádně naše holky bránily výborně a byla vidět chuť, jen chybělo to štěstí v koncovce. Zlom přišel až ve 4/4, kdy jsme se šňůrou 14:0 dostaly do vedení o 6 bodů (první vedení v zápase!). Skvěle hrající Pozníčkovou, Pémovou a Choutkovou doplnila Urbanová, která v tomto zápase zahrála přesně tak, jak by opora týmu měla hrát. V koncovce výborně presovala a dala velice důležité body. Bohužel jsme ale nedokázaly udržet náskok a v poslední minutě dostaly 3 jednoduché koše po našich ztrátách. Poslední útok jsme bohužel nedokázaly využít a šlo se do prodloužení. Holky toho měly opravdu dost a ozvalo se Sejvalové koleno, takže do prodloužení už nezasáhla. Skvěle jí nahradila Petrovická, která byla velice platnou hráčkou. Prodloužení jsme se skvělou diváckou kulisou vyhrály 6:2 a holky jsem konečně viděla radovat se a projevit emoce. No, první zápas po měsíční pauze měl opravdu vše a já měla hroznou radost, že to holky dotáhly do vítězného konce. Musím pochválit holky za šestky 24/14!