Soutěž: U15 – žákovská liga (ŽL), extraliga A
Datum: 03.04.2022, 11:00:00
Místo: Hala Kuncova, Praha 5
Rozhodčí: Jan Renc, Michal Horník

V neděli jsme nastoupili ve stejné sestavě na Stodůlkách proti Spartě. Věděli jsme, že po dlouhé době budeme hrát proti organizovanému týmu jak v útoku, tak v obraně. Počátek utkání tomu odpovídal, protože některé naše hráčky z toho byly značně překvapené, že je soupeř agresivní, že běhá, že musíme řešit kombinace v obraně, že jen Pilařová nezíská míč a nedá koš apod. Těmto aspektům jsme podlehli a ¼ jsme prohráli vysoko 19:7. Tým se musel především vyklidnit a dostat se do stavu, kdy my budeme určovat tempo. To se nám ve 2/4 podařilo, tuto část jsme vyhráli a v poločase prohrávali pouze jednociferným rozdílem. Vstup do druhého poločasu opět nebyl ideální a nám se nedařilo dotáhnout se na dostřel, i tak jsme hráli tuto část vyrovnaně. Definitivní zlom přinesly první minuty 4/4, které jsme prohráli 10:2 a bohužel už jsme neměli síly se nadechnout k nějakému obratu. Sparta dnes hrála velmi dobře a zaslouženě vyhrála. Na druhou stranu prohra o 30 bodů je vůči nám krutá. Ale musíme také říci, že soupeři to dnes neuvěřitelně sedlo a dal by koš, i kdyby střílel z šatny. I tak musím hráčky pochválit, protože toho měly v nohách více než dost a hrály v podstatě v 5ti. Dnes se jednoznačně ukázaly problémy, které máme: samozřejmě marodka (to nelze nikomu vyčítat) a hlavně tréninková roztříštěnost během celé sezony, ale to jsou spojené nádoby. Myslím si, že takovýto zápas jsme potřebovali a naopak nám může pomoci. Za celý víkend bych chtěl nejvíce poděkovat Elišce Nácovské a Sofii Salehové, které s námi celou sezonu nehrály a šly do toho s námi v roli záložníků. Hrozně moc si toho vážím(e), i když to je velice nepříjemná situace a mohly se na mě (nás) vykašlat a nikdo by se nedivil. Pomalu se blížíme ke konci a vše máme ve svých rukách. Nyní se musíme uzdravit a začít trénovat, ale také zregenerovat, protože o vše se bude hrát v týdnu 18. – 24.4., kdy nás čeká maraton 4 zápasů.