Soutěž: U15 – žákovská liga (ŽL), extraliga A
Datum: 19.02.2022, 12:00:00
Místo: Sportovní hala Jeneč , Jeneč
Rozhodčí: Miloslav Jon, Fedor Lysov

Během posledních 2 měsíců se družstvo U15 v podstatě rozpadlo. Měli jsme 3 dlouhodobě zraněné, karantény a nejrůznější jiné věci. Pravidelně během těchto dvou měsíců trénovaly tak 4 hráčky. Během tohoto týdne jsme se teprve dali dohromady a začali společně trénovat a vypadalo to jako na začátku sezony. Tento víkend jsem chtěl odložit, ale nakonec se hrálo a vlastně to bylo dobře. V sobotu jsme nastoupili v Jenči proti BŠ, se kterými jsme 2x během základní skupiny poměrně jednoznačně prohráli. Hráčky už od rozcvičení vypadaly velice dobře a soustředěně. Tomu odpovídal i vstup do utkání a celý první poločas. Všechny hráčky se držely plánu a navíc některé dokázaly přidat i něco navíc. Už během ¼ jsme si vytvořili náskok 8 bodů, který jsme udrželi až do poločasu. Nevím, zda jsme do druhého poločasu nastoupili ještě odvážněji, anebo soupeř rezignoval. My předvedli úžasnou ¾, kterou jsme vyhráli 7:25 a tím bylo o vítězi rozhodnuto. Během této části jsme se opět přesně drželi poločasových pokynů a navíc se k nám přiklonilo štěstíčko. V poslední dlouhé čtvrtině se už jen dohrávalo a nebyl to moc hezký pohled. Jedinou kaňkou na našem skvělém výkonu byly poslední 3 min. hry, kdy proti sobě nastoupily obě lavičky a my tuto část prohráli 9:0 a dokonce jsme stihli poslat soupeře na 10 trestných hodů. Pokud bychom tuhle část hry nepočítali vyhráli jsme jasně 48:72, bohužel reálná výhra byla ,,jen“ 57:72. Byl to vynikající zápas a po tak dlouhé pauze si myslím, že jsme to nikdo moc nečekali. Hráli jsme koncentrovaně v obraně, dokázali jsme vymazat soupeřovu nejlepší hráčku, správně jsme řešili situace v útoku, výborná fandící lavička a prostě nám to lepilo a dávali jsme koše i z těžkých situací, což se v HB moc nestává. Obrovská pochvala pro Bláhovou s Pilařovou, které měli utkání plně ve svých rukách. Obrovský přínos na obou stranách palubovky od Slunečkové a především neuvěřitelná Urbanová, která se s tím vůbec nemazlila a byla podepsána pod skvělou ¾ a byl to rozhodně její nejlepší zápas. Je pravda, že od některých hráček potřebujeme daleko větší přínos, ale v podstatě to byly ty, které teď dlouhé týdny stály.